Türknet geçiş / ilk ayım

erenkut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Davet kodum: RYF78JI59WHA

Davet kodunu kullanırsanız ilk veyahut ikinci ay fatura ödeme derdinden kurtuluyorsunuz.
Kodu kullanmak için site üzerinden başvuru yaparken davet kodu kısmına bu kodu yapıştırmanız yeterli.
Kodu kullanmak için geçiş yapıyor olmanız gerekmiyor yeni aboneler de yararlanabiliyor.

Kısa bir süre önce Türknet'e geçtim ve geçerken çok düşündüm ve araştırdım. Birçok kişi kötü ve bir o kadarı da iyi ve performansından memnundu fazla düşünmeden geçtim. Mevcut internet sağlayıcımdan geçiş süreci başlattım (türknet üzerinden başlatılabiliyor) ve 3 gün de geçiş tamamlandı. İlk iki gün site üzerinden durumu takip ettim Tc kimlik fotoğrafını arkalı önlü siteye yüklemem istendi. Onu da hallettim ve gerekli evraklar kapıya geldi sonrasında imza atıldı. 3.gün hem telefona hem mail'e internet kurulumu için gerekli bir yazı geldi. Kurulum çok basitti ve anında interneti kullanmaya başladım ve eve kimse kuruluma gelmedi bu hoşuma gitti. İlk ayımı göz önünde bulundurursam..

Geçiş öncesinde türknet sitesi üzerinden ne kadar hız alırım testini yaparak ve doğru adımları izleyerek tahmini hızınızı öğrenebilir ve geçişinizi gerçekleştirebilirsiniz

Alt yapım 1000mbps desteklemediği için 75mbps olan paketi kullanıyorum bu testi konu açarken yaptım.

Tr ye göre idare eder bir hız diye düşünüyorum. Zamanında kullandığım internet 10mbps zorluyordu ve yıllarca süren serüvenimde 40'a kadar çıktı tabi fatura da uçtu. (Fatura sebebiyle internetimi değiştirdim.)

Kesintiler olmadı değil fakat eski internet sağlayıcıma 200tl verip 40mbps alacağıma ufak kesintilere razıyım. Bu kesintiler saatlerce süren bir kesinti değil ve oyun oynuyor isem pingi etkilemiyor, sadece indirme sırasında kısa süreliğine (1-2dk) indirme hızı 3mb ye iniyor ardından hemen 8mb ye geri çıkıyor tabi ki benden kaynaklanan bir sorun da olabilir. Aylık 100tl veriyorum. fatura geciktikten 1 gün sonra ufak faizler bindiriyor fakat zamanında ödendiği sürece hiçbir sorun çıkartmayacağına eminim. 

Eğer internet sağlayıcınız taahhütte ise türknet bir kısmını karşılıyor diye biliyorum fakat ne kadarını bilmiyorum. Ben taahhüt bitince tekrar yapmadım ki geçebileyim. Şu an türknet kullandığım için pişman değilim fakat ilerleyen zamanlarda durum değişebilir. Öyle olur ise konu açıp tekrar paylaşacağım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri