Yardım Türknet Indirme Problemi

sancar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
37
yaklaşık 1 ay önce türknet 100mb fiber internet yaptırdım ,bu modem benim oturduğum odadan yaklaşık 7 metre kadar uzak ve ben bu interneti kablosuz olarak kullanıyorum anakartımdada wifi özelliği olmadığından tp link in internet cihazını aldım altada linki koyarım. gayet güzel indiriyordu 4,5 aya kadar şimdi 10,15 dk da bir duruyor alta onunda görselini koyucam durunca wifiden çıkıp geri bağlandığımda aynı şekil güzel indirmeye devam ediyor ama 10,15 dk kada bir wifi den çıkıp girmek bazen can sıkıcı olabiliyor 5 güne wifi ye en yakın odaya gidicem ordada aynı problemi yaşamam inşallah ama yaşarsamda kabloyla bağlamayı düşünüyorum

kablosuz internet dongle : https://www.trendyol.com/tp-link/archer-t3u-plus-1300-mbps-kablosuz-usb-ag-adaptoru-p-62861902

Ekli dosyalar

• resim_2024-09-07_170405634.png
    resim_2024-09-07_170405634.png
    186.9 KB · Görüntüleme: 6
KS

sancar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
37
Direk kablo bağla kurtul wifiden bence hocam.
muhtemelen öyle yapıcam ama wifi koridorda benm odaya kabloyu yerden çeksem kötü gözükebilir ondan trendyolda ince kablo buldum cat7 kablo yerden çeksem rahatsızlık vermez gibime geldi kablo şu;

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
616
muhtemelen öyle yapıcam ama wifi koridorda benm odaya kabloyu yerden çeksem kötü gözükebilir ondan trendyolda ince kablo buldum cat7 kablo yerden çeksem rahatsızlık vermez gibime geldi kablo şu;

KS

sancar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
37
iyi gibi gözüküyor bunu alıcam muhtemelen

zaten cat7 kabloların arasında aşırı bir fark olamaz

hocam bide şu dp kablosu kalitelimidir

Ekli dosyalar

• IMG_5565.png
    IMG_5565.png
    301.8 KB · Görüntüleme: 1
Son düzenleme:

Thoth

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Bu konuda en iyi çözüm Powerline adaptör kullanman, İki parçası var birini modemin yanındaki bir prize takıp ethernet kablosunu modeme bağlıyorsun, diğerini PC'nin yanındaki bir prize takıp ethernet kablosunu PC'ye bağlıyorsun; internet, tesisat içindeki elektrik kabloları üzerinden bilgisayarına iletiliyor, kablo derdi yok, hız derdi yok, ben aşağıda adresini verdiğim cihazı kullanıyorum, daha ucuzları da var, biraz pahalı gibi ama büyük iş görüyor.

TP link Power Adapter

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri