Türksat kablonet ping sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

madfury

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar, 2 haftadır bu sorun ile uğraşıyorum. Valorant oynamaktayım ve normalde 24 ms alır iken 30 ms değerine yükseldi. Çözmek için 2 kere modem değiştirdim.

Bir çok sefer ip değişikliği yaptırdım. Müşteri hizmetlerine bu sorun neden oluyor dediğimde ise ekip göndereyim yada mail atın cevabını alıyorum. 2 sefer mail attım fakat ''Kabul edilebilir'' ping aralığında varsaydıkları için çözüme ulaştırmıyorlar.

Eski aldığım değerleri almak istiyorum. Ekip geliyor evime aynı mantık ile bakıyor işlem yapamıyor. 2 haftadır eskiden aldığım hizmeti almaya çalışıyorum fakat hiç bir şekilde değişen bir şey olmadı. Sizin bir öneriniz var mıdır?

da şikayet oluşturdum sorunum ayrıca yazıyor.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,059
Cvp: Türksat kablonet ping sorunu

Selamlar,

Geçmiş olsun. Türkiye'de ping ne yazık ki hızdan daha sonra geliyor. Yani operatörler son 2 yılda hızları "birazcık" toparlasa da, "kardeşim hız veriyoruz işte ne pingi, başlatma pingine" edası ile hareket ettiğinden vaat edilen ping değerlerinde olduğunu söyleyip konuyu kapatabiliyorlar.

Bunun için size tavsiyem evinize gelen interneti komple bir sıfırlayın. Modemin arka yüzünde bulunan ince girişten fabrika ayarlarına dönün. Ardından modem ara yüzünden tekrar sıfırdan IP alarak kurulum gerçekleştirin bir de öyle deneyin.

KS

madfury

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Türksat kablonet ping sorunu

OceanLaB' Alıntı:
Selamlar,

Geçmiş olsun. Türkiye'de ping ne yazık ki hızdan daha sonra geliyor. Yani operatörler son 2 yılda hızları "birazcık" toparlasa da, "kardeşim hız veriyoruz işte ne pingi, başlatma pingine" edası ile hareket ettiğinden vaat edilen ping değerlerinde olduğunu söyleyip konuyu kapatabiliyorlar.

Bunun için size tavsiyem evinize gelen interneti komple bir sıfırlayın. Modemin arka yüzünde bulunan ince girişten fabrika ayarlarına dönün. Ardından modem ara yüzünden tekrar sıfırdan IP alarak kurulum gerçekleştirin bir de öyle deneyin.
2 kere yeni modem aldım onların birinde de sıfırlama işlemi gerçekleştirdim etki etmiyor malesef. Bir kere 100lük porttan değişimimi yaptılar. 4 saatliğine düzelip eski haline geldi :D. Ne yapacağım bilmiyorum...

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,059

madfury' Alıntı:
OceanLaB' Alıntı:
Selamlar,

2 kere yeni modem aldım onların birinde de sıfırlama işlemi gerçekleştirdim etki etmiyor malesef. Bir kere 100lük porttan değişimimi yaptılar. 4 saatliğine düzelip eski haline geldi :D. Ne yapacağım bilmiyorum...

24ms ile 30ms arasındaki farkı fazlaca hissediyor musunuz? Valla operatörün vicdanına kalmış bir durum :( Binanıza gelen kabloların eski-yeni durumu nedir? Belki firma gerçekten gönderiyor düşük ping. Binaya girişte problem olabilir mi?

Ben Türk Telekom Fiber kullanıyorum evde 9ms geçmiyor çok şükür. Yıllarca Telekom'dan çektim ve asla dönmem dedim. Yeni taşındığım evde sadece Telekom Fiber vardı. O da şaşırttı beni hizmet kalitesi VDSL'e göre gayet iyi :)

KS

madfury

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

OceanLaB' Alıntı:
madfury' Alıntı:

24ms ile 30ms arasındaki farkı fazlaca hissediyor musunuz? Valla operatörün vicdanına kalmış bir durum :( Binanıza gelen kabloların eski-yeni durumu nedir? Belki firma gerçekten gönderiyor düşük ping. Binaya girişte problem olabilir mi?

Ben Türk Telekom Fiber kullanıyorum evde 9ms geçmiyor çok şükür. Yıllarca Telekom'dan çektim ve asla dönmem dedim. Yeni taşındığım evde sadece Telekom Fiber vardı. O da şaşırttı beni hizmet kalitesi VDSL'e göre gayet iyi :)

Bina eski etki ediyor olabilir. Ama oda bakarlarsa şans işi gibi :D . Bu gidişle türkcell süperonline düşünüyorum ama değerleri bilmeden 1 senelik taahhüt yapmakta istemiyorum. Bu arada aktif fps oyunu oynadığım için hissediyorum çok düşük bir milisaniyede gerçekleşiyor ama hissettiriyor.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,059

madfury' Alıntı:
OceanLaB' Alıntı:

Bina eski etki ediyor olabilir. Ama oda bakarlarsa şans işi gibi :D . Bu gidişle türkcell süperonline düşünüyorum ama değerleri bilmeden 1 senelik taahhüt yapmakta istemiyorum. Bu arada aktif fps oyunu oynadığım için hissediyorum çok düşük bir milisaniyede gerçekleşiyor ama hissettiriyor.

Maalesef öyle valla. Benim eski ev de 25 yıllık binaydı ve hiç değişmedi kablolar neredeyse. Zamanla yıpranıyorlar tabii ki. Aslında elektrikçiler hallediyor bu durumu 150-200TL gibi rakama. Özellikle Armut.com gibi sitelerden 5 yıldızlı kişileri çağırıp baktırabilirsin :)

KS

madfury

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Durum güncelleme yapıyorum. Artık arıza kayıtlarına bana sorulmadan çözüldü işaretleniyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda ev ve apartman kontrolü yapıldı yazıldığı söylendi. BTK ya şikayet etmek durumunda kalacağım. :/

Berkant57

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
15

kolay gelsin hocam çok can sıkıcı bi olay

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri