Türktelekom 2 Yıllık Taahhüt İptali

madReqqx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Bulunduğum bölgeye 50mbps altyapı geldi bundan dolayı Türktelekomla olan aboneliğimi bitirmeyi düşünüyorum. 2 yıllık taahhüt yapıpta iptal edenlere sormak istiyorum da süreç nasıl ilerliyor? Benim bildiğim taahhüt 1 yıldan uzun süreli ise 1 yıl kullandıktan sonra tüketici herhangi bir sebep göstermeksizin iptal etme hakkına sahip ama sürecin nasıl geliştiğini öğrenmek istiyorum. Mesela ben iptal talebinde bulundum taahhütü ödeyipte mi tüketici hakem heyetine başvurmam gerekiyor. Başvurunca ne kadar zaman alır bu sürecin sonlanması. Elimde intertimin gereken hızı (7mbps) vermediğine dağir ekran görüntüleri de var(ekte).

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2022-06-10 190357.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-10 190357.png
    1.9 MB · Görüntüleme: 6
  • Ekran görüntüsü 2022-06-12 164750.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-12 164750.png
    1.9 MB · Görüntüleme: 6
  • Ekran görüntüsü 2022-06-12 180256.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-12 180256.png
    1.9 MB · Görüntüleme: 2
  • Ekran görüntüsü 2022-06-12 182231.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-12 182231.png
    1.9 MB · Görüntüleme: 5

ReCFeR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Fatura farkını geçmiş aylara yönelik bir sonraki faturanızla birlikte talep ederler. Temsili olarak 100Tl kullandığınız paket orjinali 300TL ise ve bunu 10 ay kullandıysanız 2.000TL + takip eden ay faturasını ödeyerek sonlandıra bilirsiniz veya geçecek olduğunuz yeni firma sizin yerine bu masrafı karşılaya bilir bir konuşmakta fayda var. Tabi bu süreçler sürerken 2 kutu ağrı kesici ihtiyacıda olabilir sakin kalmak çok önemli en verimli ve kesin çözümü Tüketici hakem heyeti ile yapacağınız görüşmede birazda anlayışlı ise ona kendinizmiş gibi aratarak alabilirsiniz hocam geçmiş olsun. Not: Firma ile kapatma konusunda görüşme yaptığınız ve onayladığınız an tarih ve saat gözetmeksizin siz daha telefonu kapatmadan hattınızdan bağlantıyı keserler ona göre iyice karar verip ve mümkünse fatura tarihine 1 2 gün kala konuşun veya Tüketici hakem heyetini konuşturun hocam

Son düzenleme:
KS

madReqqx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Fatura farkını geçmiş aylara yönelik bir sonraki faturanızla birlikte talep ederler. Temsili olarak 100Tl kullandığınız paket orjinali 300TL ise ve bunu 10 ay kullandıysanız 2.000TL + takip eden ay faturasını ödeyerek sonlandıra bilirsiniz veya geçecek olduğunuz yeni firma sizin yerine bu masrafı karşılaya bilir bir konuşmakta fayda var. Tabi bu süreçler sürerken 2 kutu ağrı kesici ihtiyacıda olabilir sakin kalmak çok önemli en verimli ve kesin çözümü Tüketici hakem heyeti ile yapacağınız görüşmede birazda anlayışlı ise ona kendinizmiş gibi aratarak alabilirsiniz hocam geçmiş olsun. Not: Firma ile kapatma konusunda görüşme yaptığınız ve onayladığınız an tarih ve saat gözetmeksizin siz daha telefonu kapatmadan hattınızdan bağlantıyı keserler ona göre iyice karar verip ve mümkünse fatura tarihine 1 2 gün kala konuşun veya Tüketici hakem heyetini konuşturun hocam
Eyvallah hocam bilgilendirme için. Vallahi şu firmadan bir kurtulayım bayram edecem ya :D

ReCFeR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Firmaya baş vurmaktan çok firmadan kurtulmak insan ömründen 15 20 sene götürüyor hocam ethernet kablonun ucunu veriyorsun bağlanırken sistemini alıp götürüyorlar çoklu prizle beraber, yolumu ayırmak istiyorum dediğin an :D Tekrardan geçmiş olsun rast gelsin:)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri