Twitch de sesim izleyicilere gitmiyor!

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
Merhaba arkadaşlar Twitch üzerinden bir kaç gündür yayın açıyorum izlemeye gelenler yayında sesimin onlara gitmediğini söylüyorlar bunu nasıl düzelete bilirim harici bir mik kullanmıyorum kulaklığımın üzerindeki mik kullanmak istiyorum lütfen bilen biri yatırımcı olabilir mi?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Merhaba arkadaşlar Twitch üzerinden bir kaç gündür yayın açıyorum izlemeye gelenler yayında sesimin onlara gitmediğini söylüyorlar bunu nasıl düzelete bilirim harici bir mik kullanmıyorum kulaklığımın üzerindeki mik kullanmak istiyorum lütfen bilen biri yatırımcı olabilir mi?
Obs’in ekran görüntüsü atabilir misiniz ?

KS

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241

Ekli dosyalar

• IMG_20221025_142138.jpg
    IMG_20221025_142138.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 60

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Sağ tıklayıp Ses giriş ve Ses çıkışı eklemeniz gerekmekte.
Aşağıdaki adamın OBS videolarını izleyebilirsiniz.

longinus

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
51
Hocam masaüstü sağ alt köşede ses logosuna sağ tıkla, ses efektine tıkla, açılan pencerede kayıt bölümüne gel. Orada mikrofonların var. Kulaklığınkini seç, varsayılan yap, sonrasında gelişmiş ayarlardan vs kontrol et konuştuğun zaman ses vs gidiyor mu diye sağda ibre var konustukca seviyesi yükseliyo yeşil renk ordan anlarsın. Sonra obs ye gel ordan ayarlara gir, önceki pencerede varsayılan yaptığın mikrofonu seç, öyle dene

KS

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
Mikrofon bölümündeki seçenekleri teker teker denediniz mi ?
Yoksa o bölümde hiç bir şey gözükmüyor mu ?

Hiç bir aygıt bulunamıyor

Hocam masaüstü sağ alt köşede ses logosuna sağ tıkla, ses efektine tıkla, açılan pencerede kayıt bölümüne gel. Orada mikrofonların var. Kulaklığınkini seç, varsayılan yap, sonrasında gelişmiş ayarlardan vs kontrol et konuştuğun zaman ses vs gidiyor mu diye sağda ibre var konustukca seviyesi yükseliyo yeşil renk ordan anlarsın. Sonra obs ye gel ordan ayarlara gir, önceki pencerede varsayılan yaptığın mikrofonu seç, öyle dene

Ses efekti seçeneği çıkmıyor hocam bunu bula bildim

Ekli dosyalar

• IMG_20221025_170538.jpg
    IMG_20221025_170538.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 11
  • IMG_20221025_171354.jpg
    IMG_20221025_171354.jpg
    4.5 MB · Görüntüleme: 7

longinus

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
51

Kardeşim eğer obs görmüyorsa ama Windows un mikrofonu görüyorsa sorun obs dedir. Eğer Windowsta görmüyorsa sorun mikrofondadır. Mikrofonu başka bir bilgisayarda obs de dene. Oluyorsa sorun senin Windowstadır. Aklıma başka birşey gelmiyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri