UE5 ile Witcher 1 Remake GELİYOR!

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
Resim

Geçtiğimiz saatlerde resmi Twitter hesabından oyunun duyurusunu yapan Enis Ki.... aaa şey, pardon o değil. The Witcher ekibi. İlk oyunun Remake'ini duyurdu.

Remake sürümü deneyimli Witcher çalışanları eşliğinde Polonyalı stüdyo olan Fool's Theory tarafından geliştirilecek. Üstelik tek süpriz bu da değil. Remake sürümü Unreal Engine 5 Oyun motoru kullanılarak yapılacak. Ancak kısa bir sürede bunu beklemeyin çünkü oyunun henüz erken geliştirme sürecinde olduğu da Witcher ekibi tarafından bildirildi.
The Witcher bizim için her şeyin başladığı yer, CD PROJEKT RED için. Şimdiye kadar yaptığımız ilk oyundu ve o zaman bizim için büyük bir andı. CD PROJEKT RED Stüdyo Başkanı Adam Badowski, " Bu yere geri dönmek ve oyunu gelecek nesil oyunculara deneyimlemek için yeniden yapmak, daha büyük olmasa da aynı derecede büyük hissettiriyor " dedi. “Projede Fool's Theory ile işbirliği yapmak, oradaki bazı insanların daha önce The Witcher oyunlarında yer almış olması kadar heyecan verici. Kaynak materyali iyi biliyorlar, oyuncuların yeniden yapılanmayı ne kadar çok beklediklerini biliyorlar ve inanılmaz ve iddialı oyunların nasıl yapılacağını biliyorlar. Oyun hakkında ve oyundan daha fazlasını paylaşmaya hazır olmamız biraz zaman alacak olsa da, beklemeye değeceğini biliyorum.

Fool's Theory'nin geliştirdiği oyunlar: https://www.foolstheory.com/our-projects
Kaynak: thewitcher.ly/WitcherRemake

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Seriden daha önce hiçbir oyunu oynamamış ben, remake duyurusuna bayıldı :D
Tavsiye ederim 1. oyun bildiğiniz açık dünya lol gibi ama c x z tuş kombinasyonu vardı diye hatırlıyorum düşmanlara göre daha çok hasar vermek için onları kullanıyordun herhalde 2. oyunda da vardı.
Remake de 3.Oyundaki gibi oldur ama.

+Keşke GOW'ın 1 ve 2. oyununu da PC getirseler yenileyip eskiden oynadım ama artık oynayamıyorum.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
Tavsiye ederim 1. oyun bildiğiniz açık dünya lol gibi ama c x z tuş kombinasyonu vardı diye hatırlıyorum düşmanlara göre daha çok hasar vermek için onları kullanıyordun herhalde 2. oyunda da vardı.
Remake de 3.Oyundaki gibi oldur ama.
Biraz grafik takıntım var ama Remake'den önce 1 ve 2 yi varsa grafik modlarıyla bitiririm diye düşünüyorum. Henüz erken geliştirme aşamalarındalarmış zaten.

+Keşke GOW'ın 1 ve 2. oyununu da PC getirseler yenileyip eskiden oynadım ama artık oynayamıyorum.
Xbox sayesinde Ps'in adımı ile oyunların ana kalesi PC oldu :D Onlarda gelir muhtemelen, o seriden henüz hiç oynadığım yok.

theory of a dead man

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
109
Remake yapsınlar tabi de yeni witcher oyununa odaklansınlar asıl. Yeni bir cyberpunk 2077 vakasını kaldıramayız. Witcher önemli.

A. Morgan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
52
Remake'i yaptırdıkları firma bu işin altından kalkabilecek mi orası düşündürüyor beni. KOTOR Remake gibi iptal olursa şaşırmam.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
Söylenene göre Remake'i yapacak olan firma Witcher'da çalışan deneyimli bir ekip ile bu işi yapıcak ve firmanın yer aldığı diğer projelerine bakınca da, bu işi yapabilirler diye düşünüyorum

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
TeaserPlay kanalı, Witcher 1 içinde bi remake konsepti paylaşmış. Orijinal remake de grafik ve ortam olarak buna benzemesi olası.

Unutmadan, bu tek kişi tarafından yapılmış bir hayran içeriği mekaniğe, karakterin ağırlığına falan takılmayın. Orijinal remake de olması gerektiği gibi olacaktır... yani umarım :D

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
TeaserPlay kanalı, Witcher 1 içinde bi remake konsepti paylaşmış. Orijinal remake de grafik ve ortam olarak buna benzemesi olası.

Unutmadan, bu tek kişi tarafından yapılmış bir hayran içeriği mekaniğe, karakterin ağırlığına falan takılmayın. Orijinal remake de olması gerektiği gibi olacaktır... yani umarım :D
İnşallah oyun bu videoya benzemez Geralt'ın yüzü 1.oyunda daha iyi :D:D:D

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
İnşallah oyun bu videoya benzemez Geralt'ın yüzü 1.oyunda daha iyi :D:D:D
:ROFLMAO:. Hocam burada bakmanız gereken şey karakterin yüzü, hareket animasyonları vs. değil. Burada grafiğe, ışıklandırmalara ve kısmen ortam atmosferine ile detaylara bakmanız daha iyi.

Neticede bu resmi bir şey değil ve ekip çalışması da değil. Sadece, bir hayran tarafından hazırlanmış mini bir proje. Asıl oyun tabi ki de bundan çok daha iyi olacaktır ama bundan daha kötü olursa iş o zaman değişmeli :D

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
:ROFLMAO:. Hocam burada bakmanız gereken şey karakterin yüzü, hareket animasyonları vs. değil. Burada grafiğe, ışıklandırmalara ve kısmen ortam atmosferine ile detaylara bakmanız daha iyi.

Neticede bu resmi bir şey değil ve ekip çalışması da değil. Sadece, bir hayran tarafından hazırlanmış mini bir proje. Asıl oyun tabi ki de bundan çok daha iyi olacaktır ama bundan daha kötü olursa iş o zaman değişmeli :D
Hocam karakter yüzü her şeyden önemli hocam :D:D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri