Yardım Uefi PC Kapatım PC Açılmıyor

duraliabidik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RAM4x2 Kingston Cl 16 1333MHzSSD veya HDD modeliKingston 1 TB ssdEkran kartıMsı rtx 2060
PC de UEFI kapatım PC açıyorum görüntü yok.
İlk bunu papatım PC görüntü vermedi bir daha denedim yine vermedi BIOS pilini söktüm sonra tekrar taktım yine görüntü gelmedi.
BIOS pilini tekrar söktüm sabaga kadar bekledim taktım PC açtım 2 defa kapandı sonra açıldı ve görüntü gelmedi ne yapmam lazım.

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
RAM4x2 Kingston Cl 16 1333MHzSSD veya HDD modeliKingston 1 TB ssdEkran kartıMsı rtx 2060
PC de UEFI kapatım PC açıyorum görüntü yok.
İlk bunu papatım PC görüntü vermedi bir daha denedim yine vermedi BIOS pilini söktüm sonra tekrar taktım yine görüntü gelmedi.
BIOS pilini tekrar söktüm sabaga kadar bekledim taktım PC açtım 2 defa kapandı sonra açıldı ve görüntü gelmedi ne yapmam lazım.
Bios Pilini tekrar deneyin bi ama bios pilini 1 2 saat takmayın

KS

duraliabidik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sorunu çözdüm sorunu anlatayım.{Valorant için Windows 11 de TPM ve secur boot isityorya secur boot için gerekli 2 ayar var onları yapınca gitti PC. Ben ne yaptım {anakart üzerinde jumperlı olan bir yer var orayı 1 ve 2 ise 2 ve 3 yap PC aç sonra jumeri çek ve PC'yi kapat ve jumperi geri tak. Ben RAM'lerin 1 tane kalacak şekilde çıkardım ve ekran kartını da çıkardım çünkü jumper onun altında sonra bütün disklerin SATA bağlatıları nı çıkar ve PC'yi aç.
Bende BIOS ekranı geldi sonra bütün değişlikleri geri alarak kaydedip açılınca PC kapatıp bütün bileşenleri takarak montaşı bitiriyoruz ve isistem hazır 2 gündür uğraşıyorum kafam ağrıcı BIOS pilini çıkarıpta deneyebilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri