Üniversite İngilizce Muafiyet Sınavı

Burak_dasTra_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Arkadaşlar selamlar, bilgisayar mühendisliği 1. sınıf okuyacağım ve 1 Ekim'de İngilizce muafiyet sınavımız var online olarak. Bu sınavdan 60 ve üzerinde puan aldığımda İngilizce 1(1. dönem) ve İngilizce 2(2. dönem) derslerinden muaf olmuş oluyorum. Fakat aklıma takılan soru şu: Bu sınavdan 60 ve üzerinde bir not aldığımda; örneğin 65 olsun. Ders ortalamalarım arasında İngilizce ortalaması 65 mi gözükecek yoksa muaf olduğum için ders ortalamalarım arasında İngilizce diye bir ders olmayacak mı?

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Dersin gözükür, karşısında muaf yazar not değil.

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Yani 61 puan ile muaf olsam bile genel not ortalamamı düşürmeyecek değil mi?
Gno yu düşürmez ama örnek veriyorum dönemlik 4 er kredilikse bu ingilizceler, muaf olduğun dersin yerine başka bir ders alarak o krediyi tamamlamanı isterler.

Öğrenci isterse muaf olduğu dersi tekrar alabilir.

KS

Burak_dasTra_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Gno yu düşürmez ama örnek veriyorum dönemlik 4 er kredilikse bu ingilizceler, muaf olduğun dersin yerine başka bir ders alarak o krediyi tamamlamanı isterler.

Öğrenci isterse muaf olduğu dersi tekrar alabilir.
Dönemlik ikişer kredilikler hocam. Haftaya okulum açıldığında iyicene araştırıp ona göre muafiyet sınavına girip girmeyeceğimi belirlerim. Çok teşekkür ederim hocam.

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Rica ederim, başarılar. Hangi üniversite bilmiyorum ama ingilizce derslerinin eğitim kalitesini araştırın. Eğer üniversitesinizde dil eğitimleri iyiyse mutlaka ama mutlaka o dersleri alın. İngilizceniz olsa bile size çok şey katacaktır. Fakat a1 seviyesi eğitim olarak dönem sonuna kadar to be fiili anlatılıyorsa muafiyet en iyisidir. :)

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Muafiyet konusunda bildiğim kadarıyla not ortalamana etki etmiyor. Geçtiysen o dersten sorumlu değilsin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri