Upc.exe ??

amigoo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dün günlük rutin olarak oyunumu oynarken anlık 1 2 saniyeliğine pencereler değişmeye başladı imleç bi garipleşti birde cpu kullanımı çoğaldı ama 2 saniye sonra herşey normale döndü ben ilk iş olarak process explorere girip çalışan dosyalara baktığımda 2 adet sıkıntı gördüm biri steam üzerinden kullandığım soundpaddaki ses dosyaların birinde 75/2 virüs uyarısı, diğeri ise daha garip bir şekilde ubisoftun bir programı olan upc.exe bileşeninin 5/74 göstermesiydi. Graftor isimli bir trojan türü için uyarı veriyorlardı bu 5 virüs programını bilgisayarıma yükledim ve tarama yaptığımda yine aynı sonuçla karşılaştım bunun üzerine arkadaşımda ubisoftu çalıştırıp upcnin virüs verip vermemesine baktık ve tertemizdi. Ubisoftu tamamen sildim ve tekrar yükledim çalıştırdığımda yine virüstotalde aynı sonucu aldım. İnternette ise ne bu virüs hakkında nede böyle bir hata hakkında hiçbirşey bulamadım sadece bir yerde virüslerin ubisoftun çok fazla izin kullandığı için kendini ubisoft dosyalarının birinin içine atabilceğini okudum. Ama aynı sitede bunun bir bug olabileceğide yazıyordu. Yani kafam çok karıştı ve bunun üzerine o dosyayı karantinaya alıp steam hesabımdan çıkıp beklemede kalmaya karar verdim. Bu süredede sizlere soruyorum bana yardım edin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri