Upload sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Wenkidez

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ben laptop kullanıyorum wifi kullanıyordum pingimde falan sıkıntı oluyor diye ethernet kablosu çektim duvardan neyse şimdi de upload hızım hep 0 çıkıyor ethernet kablosu ile internette araştırdım yok bu konu hakkında bilgisi olan yardım edebilir mi ?

KS

Wenkidez

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ötenazi' Alıntı:
Hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsunuz?
Vodafone kullanıyorum aradım onları wifidan yapınca testi upload 0.7 fakat ethernetle yapıyorum 0.00 çıkıyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Internet ayarlarını komple sıfırlamak için aşağıdaki kod bloğunu kullanabilirsiniz.
  • @echo off
  • netsh winsock reset
  • netsh winhttp reset proxy
  • netsh int ip reset a.txt
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /registerdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • netsh advfirewall reset
  • netsh int tcp set global autotuninglevel=normal
  • netsh interface tcp set heuristics disabled
  • exit
Bu işlemleri birkaç yöntem yapabilirsiniz.
  1. Yöntem : Not Defterini açın ve yukarıdaki @echo off ve exit dahil kodların tamamını yazın yada kopyalayın. Daha sonra Dosya > Kaydet deyip Masaüstünü seçin ve Kayıt türü ayarını Tüm dosyalar yapın. Daha sonra dosyaya bir isim verin. Örneğin Reset.bat olabilir. Burada Reset dosya adı .bat dosya tipi oluyor. Daha sonra Kaydet deyin. Bu oluşan dosyayı masaüstünde bulup sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştıracaksınız. Siyah DOS ekranı açılacak temizleme işlemi tamamlanacak ve kapanacak. Eğer bir onay vs. isterse yada bir işlem çok uzun sürerse bir tuşa basıp geçebilirsiniz. İşlemler tamamlanıp siyah pencere kapanınca sistemi yeniden başlatıp ağın gelmesini bekleyin.
  2. Yöntem : Başlata CMD yazın ve Komut İstemini Yönetici Olarak Çalıştırın. Açılan siyah pencereye sadece @echo off ve exit arasındaki kodları sırasıyla yazıp her satır kod yazımı sonunda ENTER tuşuna basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Tüm kodları yazdığınızda işlemler tamam olacak. Pencereyi kapatmak için exit yazıp ENTER tuşuna basın yada direkt pencereyi kapatın. Sistemi yeniden başlatıp ağın tekrar gelmesini bekleyin.
Windows kalıntılarını komple silmek için aşağıdaki kod bloğunu kullanabilirsiniz.
  • @echo off
  • del /s /f /q "%userprofile%\Recent\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Prefetch\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Temp\"*.*
  • del /s /f /q "%userprofile%\appdata\local\temp\"*.*
  • exit
Bu işlemleri birkaç yöntem yapabilirsiniz.
  1. Yöntem : Not Defterini açın ve yukarıdaki @echo off ve exit dahil kodların tamamını yazın yada kopyalayın. Daha sonra Dosya > Kaydet deyip Masaüstünü seçin ve Kayıt türü ayarını Tüm dosyalar yapın. Daha sonra dosyaya bir isim verin. Örneğin Reset.bat olabilir. Burada Reset dosya adı .bat dosya tipi oluyor. Daha sonra Kaydet deyin. Bu oluşan dosyayı masaüstünde bulup sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştıracaksınız. Siyah DOS ekranı açılacak temizleme işlemi tamamlanacak ve kapanacak. Eğer bir onay vs. isterse yada bir işlem çok uzun sürerse bir tuşa basıp geçebilirsiniz. İşlemler tamamlanıp siyah pencere kapanınca sistemi yeniden başlatıp ağın gelmesini bekleyin.
  2. Yöntem : C:\Windows\Prefetch ve C:\Windows\Temp bu ve C:\Users\%username%\AppData\Local\Temp bu konumların içerisindeki her şeyi el ile manuel temizleyin. Silinmeyenler olursa şunu deneyebilirsiniz.
  3. Yöntem : Başlata CMD yazın ve Komut İstemini Yönetici Olarak Çalıştırın. Açılan siyah pencerede taskkill /f /im explorer.exe komutunu yazın ve ENTER tuşuna basın. Sonrasında del /s /f /q "C:\Windows\Prefetch\"*.* bu kodu yazın ve ENTER tuşuna basın. İşlem tamamlanınca bu del /s /f /q "C:\Windows\Temp\"*.* kodu yazın ve yine ENTER tuşuna basın. Son olarak del /s /f /q "C:\Users\%username%\AppData\Local\Temp\"*.* bu kodu yazın ve ENTER tuşuna basın. Sonrasında explorer.exe yazın ve ENTER tuşuna basın. Pencereyi kapatmak için exit yazıp ENTER tuşuna basın yada direkt pencereyi kapatın.

ötenazi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Demek istediğim şey bazı hız testi sitelerin de upload kısmında sorun olabiliyor.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri