USB Ethernet Adaptör Hız Sorunu

Batuhan Can Erkan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bilgisayarım da ekran kartı değiştirdiğimde sorun oluştu görüntü gelmedi eski ekran kartını falan takmıştım yine gelmedi bilgisayarcıya götürdüm yeni bios attı ancak ethernetin bozulduğunu söyledi önceden sağlamdı bende adaptör aldım 100 mbps ye kadar destekliyordu internet hızım 16 megabit ancak hız testi yaptığımda 6 megabit gösteriyor önerdiğiniz adaptör varmı bu arada onboard ethernetim bozulmuştu tamir imkanı mevcutmu ? tamir olmuyorsa hangi adaptörü almalıyım veya aldığım adaptördeki hız sorununu nasıl düzeltebilirim modemim kendi ip adresi atamıyordu bende zyxel modemin ayarlarını alıp ipv4 e el ile girdim yani sonuç 6 megabit hızım var

KS

Batuhan Can Erkan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Expert' Alıntı:
1 eğer bilgisayarcı bios güncellemesini yapıp ethernet kısmına zarar verdiyse karşılamak zorunda eski bios sürümünü tekrar yüklemeyi denesin
2 pci yuvasına takılan ethernet kartı almanı tavsiye ederim kablolu bağlantı kablosuzdan iyidir eğer sağlam bir adaptör almazsan

USB 2.0 Olduğunu öğrendim bu yüzden düşük internet hızı alıyormuşum eğer harici ethernet kartı alırsam herhangi bir sorun olmaz değil mi ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri