Öneri Uygun Monitörü Bulamıyorum

zeppie

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Selam arkadaşlar,

Aradığım özellikler;

•panel: IPS

•tazeleme hızı: 180-240 hz arası iyi olabilir

•ekran boyutu: 25-28 inç arası vs olabilir

•kavis: olsa iyi olur

•kontrast oranı: 1000:1'den fazla olsun isterim, renklerle işim var

•fiyat söyleyemiyorum çünkü bu şartları karşılayan monitör bulamadım. fark etmez yani...

yardımcı olursanız çok sevinirim ☺

Moderatörün son düzenlenenleri:

EymenO.

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tepki
370
Selam arkadaşlar,

Aradığım özellikler;

•panel: IPS

•tazeleme hızı: 180-240 hz arası iyi olabilir

•ekran boyutu: 25-28 inç arası vs olabilir

•kavis: olsa iyi olur

•kontrast oranı: 1000:1'den fazla olsun isterim, renklerle işim var

•fiyat söyleyemiyorum çünkü bu şartları karşılayan monitör bulamadım. fark etmez yani...

yardımcı olursanız çok sevinirim ☺
IPS ve Kavisli ekran birlikte olması çok zor bazı monitörler var ama duvar boyu, bu boyutlarda bulmak çok zor,

240Hz QHD OLED Monitör, 4K OLED versiyonunu kullanıyorum renkler çok canlı, herhangi ışık sızması vs yok kaliteli monitör önerebilirim eğer bütçen yeterli ise çünkü fiyatı çok tuzlu ama 2K 240Hz ve güzel renkli olsun diyorsan genel olarak 30K yakın bir fiyattan başlıyor.

2K IPS panel olarak bu var daha ucuz fiyatlı ama nasıldır bilmiyorum @Lory panel araştırması vs yapmıştı galiba bilebilir, daha fazla öneri yapabilir.

Rub

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
240Hz QHD OLED Monitör, 4K OLED versiyonunu kullanıyorum renkler çok canlı, herhangi ışık sızması vs yok kaliteli monitör önerebilirim eğer bütçen yeterli ise çünkü fiyatı çok tuzlu ama 2K 240Hz ve güzel renkli olsun diyorsan genel olarak 30K yakın bir fiyattan başlıyor.
Alınmaz. Yurt dışı fiyatı 1000 dolar. Avrupa'da ise 1100 Euro falan. Türkiye'de 2000 dolardan satıldığı için almayın.

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
761
İps ve curved olamaz. Öyle istiyorsan minimum 38inç alman lazım.

1100:1 kontrast ve güzel tepkime süresi.

Alınmaz. Yurt dışı fiyatı 1000 dolar. Avrupa'da ise 1100 Euro falan. Türkiye'de 2000 dolardan satıldığı için almayın.
Bu mantıkla bakarsan hiçbirşey alamazsın. Bütçesi olan için harika bir monitör ve kesinlikle alınabilir.

Rub

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bu mantıkla bakarsan hiçbirşey alamazsın. Bütçesi olan için harika bir monitör ve kesinlikle alınabilir.
Harika bir monitör olduğuna bir şey demiyorum. 27 bin tl boşuna mı gitsin? Yurt dışında oturan akrabası falan var ise aldırsın.

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
761
Harika bir monitör olduğuna bir şey demiyorum. 27 bin tl boşuna mı gitsin? Yurt dışında oturan akrabası falan var ise aldırsın.
27 bin TL yi oled kalitesine veriyorsun yani boşuna değil. Yurtdışında zaten 1200 dolar dan başlıyor ve buda 30k yapıyor. Oled sadece bizim ülkemizde pahalı değil yani. Bütçesi olan şuan dünyadaki en iyi 240hz monitörü neden almasın?

Buna da bakılabilir. 1000:1 kontrasta sahip.

Rub

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
27 bin TL yi oled kalitesine veriyorsun yani boşuna değil. Yurtdışında zaten 1200 dolar dan başlıyor ve buda 30k yapıyor. Oled sadece bizim ülkemizde pahalı değil yani. Bütçesi olan şuan dünyadaki en iyi 240hz monitörü neden almasın?

Buna da bakılabilir. 1000:1 kontrasta sahip.
Baştaki konu. 10 bin TL boşuna mı gitsin?

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
761
Baştaki konu. 10 bin TL boşuna mı gitsin?
Anlatamıyorum herhalde. Onu yurtdışından getirirsen bile daha pahalıya geliyor. Ülkemizde ekonomi kötü tabii fark olacak sadece bunda fark yokki, senin mantığınla bakarsak hiç bir şey almamalıyız. Orada 200 dolar olan monitör burada 250-300 dolar çünkü.

EymenO.

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tepki
370
10.000 TL Havadan yağmıyor farkındaysan güzel kardeşim.
Tamam işte 1.5M da havadan yağmıyor değil mi? Neden yurtdışında 1.5M olan arabaya 3M veriyorsun TRde?

Ortada anlamamazlık yok. Arkadaşlar 10.000 TL'nin az olduğunu düşünüyor.
10.000 TL Daha düşük fiyata aynı özelliklerde monitör var ise gönder inceleyelim birlikte.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri