Uykudan Çıkarılan PC Direk Açılmayıp Yeniden Başlıyor

murattamer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba,

Geçtiğimiz hafta bir amd ekran kartı satın aldım ve kullanmaya başladım. Kartı taktığım günden bu yana bilgisayarı ne zaman uyku moduna alsam geri uyandırmaya çalıştığımda yeniden başlat şeklinde sıfırdan açılıyor. Kartı kullanmaya başlamadan önce böyle bir problem yoktu. Böyle birşeye sebep olabilecek hiçbir ayar, ıvır zıvır birşey kurcalamadım. Yine de sebep olabileceğini düşündüğüm her ayara göz attım ama bir gariplik yok. Chipset güncel, amd driver güncel, güç kaynağı yeterli ve herhangi bir sorunu yok, pc açıldığında karşıma çıkan bir hata yok.
Amd ekran kartına geçtikten sonra bu sorun oldu ama kartta da bir arıza yok. Oyunlarda veya her türlü kullanımda sıfır sıkıntı. Sadece bu garip uykudan uyanma problemi ile karşı karşıya kaldım. Driver değiştirdim, tekrar yüklemeyi fln denedim ama birşey değismedi.

Yardımcı olabilecek var ise sevinirim. Windows 11, bios asus (b770 anakart)

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Googgle amcada, Microsoft ta çözüm önerileri görülüyor fakat %100 çözüm budur diye bakılamıyor tabi.

Bu sorun AMD ekran kartının sürücüsünü güncelledikten sonra mı oluştu? Dikkat edebildiniz mi? ki böyle görülüyor.
Ne olur ne olmaz aşağıdaki tavsiyelere bir göz atın.

Microsoft tavsiyeleri:

Çözüldü: Windows 11 Uykudan Sonra Yeniden Başlatılıyor

şeklinde başlık attıkları windows report sitesi:

Yine sonuçsuz kalırsa, genelde Chipset driverı ve diğerl donanımlardan biriyle ilgli olma ihtimali var.

Son düzenleme:
KS

murattamer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Googgle amcada, Microsoft ta çözüm önerileri görülüyor fakat %100 çözüm budur diye bakılamıyor tabi.

Bu sorun AMD ekran kartının sürücüsünü güncelledikten sonra mı oluştu? Dikkat edebildiniz mi? ki böyle görülüyor.
Ne olur ne olmaz aşağıdaki tavsiyelere bir göz atın.

Microsoft tavsiyeleri:

Çözüldü: Windows 11 Uykudan Sonra Yeniden Başlatılıyor

şeklinde başlık attıkları windows report sitesi:

Yine sonuçsuz kalırsa, genelde Chipset driverı ve diğerl donanımlardan biriyle ilgli olma ihtimali var.
Bu tarz çözümleri bende görüp deniyorum ama pek işe yaramıyorlar. 3. maddede ki adımı yapmamıştım onu da denerim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri