Vatan Bilgisayar Servis

umutsnl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba, vatandan almış olduğum Asus gtx 1050ti dvi girişleri çalışmıyordu (aldığımdan beri kutudan öyle çıktı). Fakat o aralar yoğun olduğum için servise göndermedim takıp kullandım.Bugün Vatan Bilgisayar'a tekrardan gittim ve müşteri hizmetlerine kartı teslim ettim, kontrol ettikten herhangi bir fiziksel hasar olmadığını kullanıcı sorunu olmayacağını söyledi tahminen.İmzamı attıktan sonra bana verdiği kağıttaki "Görünüm" bölümünde "pinlerden birisi yarım kullanımdan dolayı tozlanmalar var" yazmış (evde farkettim). Burdaki "yarım kullanım" aklıma takıldı sizce nedir?

KS

umutsnl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Expert' Alıntı:
dvı yı vga ya çevirmek istersen olmuyor gtx 1050 den itibaren bu sorunu gördüm ya hdmı to vga veya direk hdmı hdmı dvı dvı kullanman lazım dönüstürücülerde görüntü vermedi dvı

Monitorum vga. vga dan dvi ya çevirdim olmadı. sonra gidip vga yi hdmi a dönüşteren bir alet aldım öyle oldu. Yani HDMI çalışıyor. DVI yı 2 dönüştürücü ile denedim yinede olmadı yani tüm suç şuan dönüştürücüde mi? BEN ŞİMDİ NEREDEYSE 1 AY BOŞUNA MI BEKLEYECEĞİM?

KS

umutsnl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
onur.firatt' Alıntı:
Hangi marka model ekran kartını kullanıyorsun?
Kullandığın dönüştürücülerin linkini paylaşabilir misin?

Asus'un Strix GTX1050TI 04G Gaming modelini kullanıyorum

1. http://www.hepsiburada.com/dark-dvi-vga-donusturucu-dvi-i-erkek-vga-disi-dk-hd-advixvga-p-BS300090
2. kullandığımı aşağıdaki elektrikçiden aldım
3. Ayrıca vatandaki monitorde vga idi.Dönüştürücü ile denendiğini gördüm orda da görüntü gelmemişti.
---
4. http://www.vatanbilgisayar.com/inca-hdmi-to-vga-jakli-ses-kablosu-dahil-20cm-22797.html HDMI Olarakda   bunu kullanıyorum takır takır görüntü geliyordu ekrana.

Kargoya verilmeden bir an önce sizce gidip alayım mı kartı geri ?

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Büyük ihtimal ile dijital dönüştürücü olmadığından dolayı olmuştur evet bazı yerlerde DVI-I to VGA olan dönüştürücüler çalışmamakta onun yerine DVI-D to VGA dijital dönüştürücü kullanılmalı veya senin aldığnda örnek eğer dijital dönüştürücü bulabileceğin bir yer varsa ilk onla dene daha sonra garantiye gönder.

KS

umutsnl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
onur.firatt' Alıntı:
Büyük ihtimal ile dijital dönüştürücü olmadığından dolayı olmuştur evet bazı yerlerde DVI-I to VGA olan dönüştürücüler çalışmamakta onun yerine DVI-D to VGA dijital dönüştürücü kullanılmalı veya senin aldığnda örnek eğer dijital dönüştürücü bulabileceğin bir yer varsa ilk onla dene daha sonra garantiye gönder.

Bir tane örnek bi link atabilirmisin alabileceğim bir yerden tavsiyede bulunursan sevinirim hangisini alayım diye.

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu DVI-D to VGA aktif dönüştürücü ler HDMI to VGA dan daha pahalıdır 70+ üstü oluyor genelde aktif dönüştürücü olarak belirtmesi gerekiyor.
TIKLAYIN

KS

umutsnl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
onur.firatt' Alıntı:
Bu DVI-D to VGA aktif dönüştürücü ler HDMI to VGA dan daha pahalıdır 70+ üstü oluyor genelde aktif dönüştürücü olarak belirtmesi gerekiyor.
TIKLAYIN

Aboov, peki ben bunu almadan nasıl çalışıp çalışmadığından emin olabilirim?

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
O girişe ait monitörde denemelisin Vatan pc ye götür orada test ettir ama o girişe ait monitörle ara aparat ile değil çalışıyorsa verme.

KS

umutsnl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
onur.firatt' Alıntı:
O girişe ait monitörde denemelisin Vatan pc ye götür orada test ettir ama o girişe ait monitörle ara aparat ile değil çalışıyorsa verme.

Yardımların için teşekkürler sipermen uğraştırdım seni de kusura bakma  bi yemek borcum olsun  :p  ahanda şimdi koşarak almaya gidiyorum kartı.

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
umutsnl' Alıntı:
onur.firatt' Alıntı:

Yardımların için teşekkürler sipermen uğraştırdım seni de kusura bakma  bi yemek borcum olsun  :p  ahanda şimdi koşarak almaya gidiyorum kartı.

Önemli değil görevimiz umarım bir nebze yardımcı olmuşumdur. 

Yemek borcunu unutmadım :)

KS

umutsnl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
onur.firatt' Alıntı:
umutsnl' Alıntı:

Önemli değil görevimiz umarım bir nebze yardımcı olmuşumdur. 

Yemek borcunu unutmadım :)

Son bir sorum olacak bıktın benden biliyorum  :cry:  ben şuan bilgisayarı intel hd graphics 630 ile açıyorum 1050ti olmadığı için fakat bu lanet şey oyunları 1080x768 de açıyor. Ona güzel sözcükler söyledim fakat hala böyle  nasıl düzelir?

https://downloadcenter.intel.com/product/98909/Intel-HD-Graphics-630 burdan güncellemesini indirip kurdum fakat sorun hala devam ediyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri