17.000-20.000 TL Velar- Bütçe 20K

alpren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Ekran Kartı
Sapphire Pulse RX 6700 XT 12GB

PCH VELAR'da önerdiğiniz yükseltme var mı almayı düşünüyorum ama önereceğiniz kasa varsa da açığım​

KS

alpren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

JØ₭ɆⱤ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27

mehmetburak71

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Adamlar anakart kutusundan çıkan fan çoklayıcı kabloyu göndermemiş ve bunu herkes için yapmışlar. Kasamın ön fanları çalışmıyor şu an. Yan cam kapağı açınca biraz düzeldi sıcaklıklar.

Ayrıca kargo aşırı geç geliyor benimki 11 günde kargolandı sanırım.

Velar sistemde ekran kartını takarken USB 3.0 portu engelliyor, o yüzden anakartı değiştirmeni tavsiye ederim. Hem belki de kablonu gönderirler :D

metins

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Adamlar anakart kutusundan çıkan fan çoklayıcı kabloyu göndermemiş ve bunu herkes için yapmışlar. Kasamın ön fanları çalışmıyor şu an. Yan cam kapağı açınca biraz düzeldi sıcaklıklar.

Ayrıca kargo aşırı geç geliyor benimki 11 günde kargolandı sanırım.

Velar sistemde ekran kartını takarken USB 3.0 portu engelliyor, o yüzden anakartı değiştirmeni tavsiye ederim. Hem belki de kablonu gönderirler :D
Selam hocam
Kargo geldikten sonra gördüm bu ekran kartının USB 3.0 portunu engellemesini. Kart biraz baskı yapıyor üstüne ekte fotoğrafı atcam uzun vadede çok sorun yaratır gibi geliyor. Önerisi olan var mı? Anakartı değiştirmek için çok geç :)

Ekli dosyalar

• IMG_20230823_231948.jpg
    IMG_20230823_231948.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 13

mehmetburak71

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Selam hocam
Kargo geldikten sonra gördüm bu ekran kartının USB 3.0 portunu engellemesini. Kart biraz baskı yapıyor üstüne ekte fotoğrafı atcam uzun vadede çok sorun yaratır gibi geliyor. Önerisi olan var mı? Anakartı değiştirmek için çok geç :)
Hocam ben biraz kanırtarak taktım. Vida yerleri denk gelmiyordu ekran kartını hafif kasaya iterek vidalamaya çalışın. Baktınız kurtarmıyor USB port kablosunu çıkartın maalesef

metins

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekran kartı durumuna ek olarak gelen fan çoklayıcıyı SYS_FAN bölümüne takıp çalıştırınca ön fanların RGB'leri yanıp sönmeye başlıyor. (Anakartı mı yakıyorum diyor insan :D) Bir tane forumda CPU_FAN a takıp çalıştırmayı ancak 1 tane ön fanı çıkarmayı önermişler başka bir anakarta. Bende işe yaradı ancak SYS_fan a takıp 1 fanı çıkarmayı denemedim henüz. Sağlıklı bir çözüm olduğunu da düşünmüyorum. Desteğe yazdım düzgün bir cevap gelirse eklerim. Velar mağdurları olarak tavsiyesi olan varsa alırım bi dal :)

mehmetburak71

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Ekran kartı durumuna ek olarak gelen fan çoklayıcıyı SYS_FAN bölümüne takıp çalıştırınca ön fanların RGB'leri yanıp sönmeye başlıyor. (Anakartı mı yakıyorum diyor insan :D) Bir tane forumda CPU_FAN a takıp çalıştırmayı ancak 1 tane ön fanı çıkarmayı önermişler başka bir anakarta. Bende işe yaradı ancak SYS_fan a takıp 1 fanı çıkarmayı denemedim henüz. Sağlıklı bir çözüm olduğunu da düşünmüyorum. Desteğe yazdım düzgün bir cevap gelirse eklerim. Velar mağdurları olarak tavsiyesi olan varsa alırım bi dal :)
Hocam cevap gelince beni etiketler misiniz? Rgb’ler yanıp sönüyorsa bu şekilde takmayayım

metins

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam cevap gelince beni etiketler misiniz? Rgb’ler yanıp sönüyorsa bu şekilde takmayayım
@mehmetburak71 kasayı göndermemi istediler onla mı uğraşcam. ürün kalitesi dediğin aldığın gibi sorun çıkarmadan çalışandır. kaliteli firma dediğin de sorunu efendim kasayı gönderin diyerek çözen değil, kasayı test edip öyle gönderendir. sözde bu kasalar gençergaming'de test ediliyor... Hayırlı forumlar.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri