Vestel venus v7 yavaşladı

ismetuygarkoyak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
İyi günler. Bu senenin Mart ayında vestel venus v7 almıştım. Son zamanlarda telefonum yavaşlamaya başladı. Uygulamalar geç açılıyor. İnternetten android telefon hızlandırmaya baktım. Biraz hızlanır gibi oldu ama sonradan tekrar yavaşlamaya başladı. Telefonumu nasıl hızlandırabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Yanlış yazmıyorsa sitede 2019 şubat çıkışlı telefon. 3 yılı geçmiş, yazılım desteği çok iyi olmayan cihazda normal gibi.
Yavaşlama bir program ya da bir dosya sonrası olduysa, silip deneyebilrsiniz. Bir ihtimal format atmakta etki eder.

kirbylove

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Merhaba,
Kendi eski telefonuma yaptığım bazı yöntemleri açıklamak isterim. Başlangıç olarak pencere ve geçiş animasyonlarını kapatın animatör süre ölçeğinide 0.5 yapabilirsiniz animasyonları kapatarak biraz kendine gelebilir cihazınız. Uyguladığım başka ayara geçmek gerekirse "GPU görüntülemeyi zorla" seçeneği ve "4x MSAA'yı" aktif konuma getirebilirsiniz lakin bunlar cihazdan cihaza sorun yapabilir oyun oynuyorsanız açmanızı önermem kasabilir sıradan ig v.s kullanımlarında ben açık bırakıyorum oyun oynamadığım için sorun olmuyor ve gayet performanslı çalışıyor cihaz akabinde sizde olabilir birini açıp birini kapatıp performans değerlerini anlarsınız neyse. Son yöntem olarak kullanmadığınız bütün uygulamaları silin silinmeyen gereksiz uygulamaları devre dışı bırakın ana ekran ve uygulama arama menüsündeki uygulamaları v.s klasörler içine toplayın format v.s atmadan en fazla bu kadar ayar oluyor detaylı şekilde ayarı yok zaten pek umarım işinize yarar.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri