Rehber Vgn Gamepower (Attackshark) Rk86 Klavye İnceleme

EGZZY

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Düzeltme(Başa ekledim çünkü önemli): Çok sık olmasa da double click yapıyor aynı sorunu amazon yorumunda başkası da yaşamış. Satıcı bana ulaştı ve çözmeyi denedik. En sonda kanıt video istediğinde tam geri ödeme teklif etti. (Vergiler dahil değil).

Selamlar öncelikle bu benim ilk incelemem acemice olacağını o yüzden söylemek istiyorum. Belirttiklerim harici sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplayacağım.
Klavye beklediğimden hızlı elime ulaştı. Kargo Türkiyede Kolay Gelsin firması ile ulaştı bana. Görüntüsü çok güzel ve çok estetik duruyor. Malzeme kalitesi olarakta kasası öyle aman aman sağlam değil plastik malzeme kullanılmış. Üst gövdesini kenarlardan büktüğünüzde hafif gıcırdamalar gelir fakat plastiğin gıcırdaması olduğu belli. Klavyede eksi olduğunu düşündüğüm noktalardan biri de bölgesel aydınlatma yerine full rgb kullanılmış ama tabiki eksi olan kısım bu değil. Her tuşun ayarlanabilir rgb si var ama klavyede lazer basım tuşlar yok. Şeffaf değiller bunu çok mantıksız buldum. Fakat bu herhangi bir sorun teşkil etmiyor ileride keycaps değişimi ile sorun çözülür. Switchlere gelecek olursak Blue Whale adında özel yapım switch kullanılmış. Daha önce red switch kullanıcısı olarak bu çok daha fazla hoşuma gitti. Daha sessiz ve tok hissiyatı var switchlerin. Şarj konusunu henüz test edemedim ama FN+Backspace tuşuna bastığınızda (ekran hariç) 1 den 0 kadar sayılarında yeşil ile şarj seviyesini gösteriyor. Anlayacağın üzere 1 den 0 kadar tüm tuşlar yanıyorsa yeşil şekilde şarj seviyesi full demektir. Şarj seviyesi elime ulaştığında 1 den 5 e kadar doluydu. 4 Saat kullanımda 0 seviyesinden 8 e düştü. Tamamıyla test edemedim maalesef. Klavyenin sağ üstünde bulunan fonksiyon tekerleği ses açma kapatma ve ekranı kontrol edebilmeye sağlıyor. FN+Tekerlek tuşuna bastığınızda ekranı kontrol edebiliyorsunuz yoksa sadece ses açıp kapatabilirsiniz. Ekranını yazılımından kontrol edebilirsiniz ve yazılımı çok detaylı. Aynı zamanda diğer kullanıcıların paylaştığı görselleri yazılımdan kendi klavyenize koyabilirsiniz. Sadece görsel değil makroları, ışıkları ve klavye ayarlarını da paylaşan kişilerden alabilirsiniz.
Yazılımın tek eksi yönü fazla yavaş. Attack Shark X3 yazılımı da aynı şekilde çok yavaştı. Ekranına istediğiniz gif ve istediğiniz fotoğrafı kablolu bağlantı ile yazılım üzerinden koyabilirsiniz. Kablosuzda tahmin ettiğiniz üzere izin vermiyor. Koyduktan soınra tekrar kablosuz olarak kullanıp görsel ve gif orda durmaya devam edecektir. Aynı zamanda 1 den fazla gifi veya fotoğrafı koyup tekerlek aracılığıyla geçiş yapabilirsiniz. Ekran çözünürlüğü 240x135 .
VGN GAMEPOWER - AJAZZ- MAGİC REFİNER bunlar aynı çatının markalarıdır.

Eksileri
-Lazer basım tuşlar olmaması
-Malzeme kalitesi
-Yazılım çok yavaş

Artıları
+Switchleri sessiz ve tok hissiyatlı
+Full RGB olması
+Ekranından şarj seviyesini, saat ve tarihi aynı zamanda rgb kontrolünü yapabilmek.
+%75 Klavye
+Hot Swappable
+Ekranı olması

Unuttuğum şeyler olabilir. Bence parasını fazlasıyla hakeden bir ürün. Amazon yorumlarından gördüğümde çift basma sorunu olan bir kişiye satıcı ulaşmış ve sorunu çözüp yeni switchler göndermiş. Yani anlayacağınız üzere satıcı ürününün arkasında duruyor. Zaten amazon olduğu için endişeniz olmasına gerek yok. Ben satın aldığımda 1599TL idi. Şuan 1699 TL olmuş. Vergilerle 2000tl civarına denk geliyor. %75 ve ekranının olması kendisine denk kablosuz klavyelerde 4*5 bin civarında.
Umarım faydalı olmuştur.

Ürün linki:
Yabancı İnceleme Videosu:
Yazılım Linki:

Ekli dosyalar

• IMG-20231029-WA0008.jpg
    IMG-20231029-WA0008.jpg
    165.8 KB · Görüntüleme: 83
  • IMG-20231029-WA0004.jpg
    IMG-20231029-WA0004.jpg
    154.2 KB · Görüntüleme: 80
  • IMG-20231029-WA0005.jpg
    IMG-20231029-WA0005.jpg
    73.9 KB · Görüntüleme: 77
  • IMG-20231029-WA0006.jpg
    IMG-20231029-WA0006.jpg
    74.3 KB · Görüntüleme: 75
  • IMG-20231029-WA0007.jpg
    IMG-20231029-WA0007.jpg
    140.2 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleme:

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
750
2000tl ye dizdiğim customdan çok daha iyi duruyor. sizin eksi olarak yazdığınız herşey bundada var. hatta yazılımı kabloyu takmadıkça çalışmıyor oda var. tek eksi noktası switcleri gibi duruyor anladığım kadarıyla ktt kang white var.

KS

EGZZY

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
2000tl ye dizdiğim customdan çok daha iyi duruyor. sizin eksi olarak yazdığınız herşey bundada var. hatta yazılımı kabloyu takmadıkça çalışmıyor oda var. tek eksi noktası switcleri gibi duruyor anladığım kadarıyla ktt kang white var.
Başa güncelleme ekledim. Yeni durumda haber vereceğim.

harunaydiiin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam sizin konuyu inceleyince ben de sipariş verdim. Henüz elime geçmedi. Double click sorununu çözebildiniz mi? Switch değiştince double click sorunu devam ediyor mu?

kihei

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
Hocam sizin konuyu inceleyince ben de sipariş verdim. Henüz elime geçmedi. Double click sorununu çözebildiniz mi? Switch değiştince double click sorunu devam ediyor mu?
Yabancı birisi switch değiştirince çift tıklama sorununun geçtiğini söylemiş.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri