virüs endişesi

TaeseRVx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba iyi akşamlar 
bu akşam oyun indirecektim internetten aslında uzayla ilgili bir oyun universe sandbox adında bir oyun indirdim işte rarda exeye tıkladım kurulumda devam ete basmadan önce kafamı birşeyler kurcaladı acaba virüs varmıdır diye her indirdiğim dosyayı taratırım
bende işte oyunun olduğu rar dosyasını virüstotale koydum pc nin kendi antivirüsü var avast kaspersky falan yüklü değil genelde pc nin antivirüsünü tercih ederim uyarıda vermedi virüstotalde tertemiz sonuç verdi virüslü bir dosya olsa kurmadıkça problem olurmu ? exeye tıklamış oldum ama hala endişem var.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Dosyada virüs varsa kurmadan da bulaşır. Yani net emin olmak için iyi bir antivirüs yazılımı ile taratın derim. Genelde Windows Defender pek yeterli bir yazılım değil. Kaspersky, Bittdefender, Malwarebytes gibi yazılımlar ile taratın eğer çok şüphelendiyseniz.

KS

TaeseRVx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Dosyada virüs varsa kurmadan da bulaşır. Yani net emin olmak için iyi bir antivirüs yazılımı ile taratın derim. Genelde Windows Defender pek yeterli bir yazılım değil. Kaspersky, Bittdefender, Malwarebytes gibi yazılımlar ile taratın eğer çok şüphelendiyseniz.

Hocam doğrudur 4 gün önce yüklediğim bir dosyada ilk virüs görmemişti hızlı taramada 2 gün önce Trojan virüsü uyarısı verip karantinaya almıştı virüs programı indirsem daha sağlıklı ozaman

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Kaspersky Total Security kullanıyorum ben yıllarıdır hiçbir virüs sorunum olmadı şuana kadar. İlk 1 ay Tam Sürüm ücretsiz ama ben 2 yıllık Lisanslı kullanıyorum. Her sene 2 yıl lisans parası veriyorum ama değiyor kafam ve sistem rahat en azından.

KS

TaeseRVx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Kaspersky Total Security kullanıyorum ben yıllarıdır hiçbir virüs sorunum olmadı şuana kadar. İlk 1 ay Tam Sürüm ücretsiz ama ben 2 yıllık Lisanslı kullanıyorum. Her sene 2 yıl lisans parası veriyorum ama değiyor kafam ve sistem rahat en azından.

Hocam yarın yükledikten sonra aktif olacakya windows defenderdeki virüsler karantinadayken bulaşmaz yeniden demi yani virüs programına geçişte windows defender kapalı olacak ondan sordum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Defender kapalı olmayacak sadece yetkilerini antivirüs yazılımına devredecek o karantina dosyalarını kontrol edecek artık. Ayrıca antivirüs kurduğunuz zaman bir Tam Tarama yapacağınız için Defender karantina listesini kontrol edecek zaten antivirüs yazılımı eğer ciddi bir tehlike görürse kendi karantina alanına alır yada direkt siler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri