Virüs olma ihtimali var mıdır

Graxthe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
Bilgisayarımda böyle bir oyun olmamasına rağmen ekran kartı kayıtlarında daha yeni oynanmış ve fps değerleri vs gözüküyordu ancak araştırdığımda bilgisayarda bu oyunu hiçbir yerde bulamadım ne olduğu konusunda bilgi verirseniz mutlu olurum.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Görsel 2022-11-27 saat 03.44.58.jpg
    WhatsApp Görsel 2022-11-27 saat 03.44.58.jpg
    123.4 KB · Görüntüleme: 30

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Bilgisayarımda böyle bir oyun olmamasına rağmen ekran kartı kayıtlarında daha yeni oynanmış ve fps değerleri vs gözüküyordu ancak araştırdığımda bilgisayarda bu oyunu hiçbir yerde bulamadım ne olduğu konusunda bilgi verirseniz mutlu olurum.
Office crackli mi kullanıyorsunuz? Oyun olsa bile office klasöründe siz seçmezseniz olmaz.

KS

Graxthe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
hocam şöyle ben bir steam hesabı satın aldım internetten ve o hesaptan marvel spiderman indirdim steam aracılığıyla ve marvel spiderman oynanırken arkada bu aktifleşti

bilgisayarda crackli herhangi bir şey yok
İnternetten satın alınan steam hesapları ya çalıntı oluyor ya da bilgisi dışında paylaşılan. Bazı durumlarda steam politikası yok sayılıp hesap paylaşılıyor. Klasör içerisine girdiğinizde dosya orada duruyor mu? Duruyorsa internet üstünden tek dosya taraması yapılabilir hızlıca.

KS

Graxthe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
İnternetten satın alınan steam hesapları ya çalıntı oluyor ya da bilgisi dışında paylaşılan. Bazı durumlarda steam politikası yok sayılıp hesap paylaşılıyor. Klasör içerisine girdiğinizde dosya orada duruyor mu? Duruyorsa internet üstünden tek dosya taraması yapılabilir hızlıca.
hocam sorun şu ki bilgisayarımda bu adı geçen oyun direkt yok hiç indirilmedi ancak bilgisayarımda oynanmış gözüküyor

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
hocam sorun şu ki bilgisayarımda bu adı geçen oyun direkt yok hiç indirilmedi ancak bilgisayarımda oynanmış gözüküyor
Doğrudur. Oyun adı diye geçen office klasöründe olan dosyayı arayın, yeri doğruysa tek dosya taraması yapalım. Virüsler bilinen dosya adları ile saklamaya çalışılıyor olabilir.

KS

Graxthe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
Doğrudur. Oyun adı diye geçen office klasöründe olan dosyayı arayın, yeri doğruysa tek dosya taraması yapalım. Virüsler bilinen dosya adları ile saklamaya çalışılıyor olabilir.
dosyayı buldum taramayı tam olarak nasıl yapacağım hocam

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
buradan dosyayı seçip deneyin. Ayrıca dosya ayrıntılarını kontrol edin ne zaman yüklenmiş. dijital imza var mı? Bir ihtimal kardeşiniz falanda sizden gizli indirmiş olabilir.

KS

Graxthe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
buradan dosyayı seçip deneyin. Ayrıca dosya ayrıntılarını kontrol edin ne zaman yüklenmiş. dijital imza var mı? Bir ihtimal kardeşiniz falanda sizden gizli indirmiş olabilir.
hocam kontrol ediyorum ya işte saçmalık şu dosya sadece ben arkada spiderman oynarken devreye girdi ve de hiç yaşamazken fps drop girmeye başladı

KS

Graxthe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
hocam dediğinizi yaptım hiçbir sorun gözükmedi dosyada direkt dosyayı attığınız siteye attım

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
hocam dediğinizi yaptım hiçbir sorun gözükmedi dosyada direkt dosyayı attığınız siteye attım
Ayrıntılarda yüklenme tarihi, dijital imzada ne yazıyordu? Uygulamalarda oyun yüklü görünüyor olma ihtimali var mı? Sadece tek dosya varsa o isimle silmeyi deneyin. Başlangıçta çalışan programlara göz atın bu isimle ya da bilmediğiniz bir program çalışıyor mu?

KS

Graxthe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
Ayrıntılarda yüklenme tarihi, dijital imzada ne yazıyordu? Uygulamalarda oyun yüklü görünüyor olma ihtimali var mı? Sadece tek dosya varsa o isimle silmeyi deneyin. Başlangıçta çalışan programlara göz atın bu isimle ya da bilmediğiniz bir program çalışıyor mu?
herhangi bir şekilde bu isim adı altında bir program çalışmıyor ve de dosyaya dair herhangi bir sıkıntı bulunamadı

acaba steam aracılığıyla yaptığım için aynı anda biri daha hesaba giriyorsa aile paylaşımıyla vs veri aktarımı gibi bir şeyler yapılabilir mi

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
herhangi bir şekilde bu isim adı altında bir program çalışmıyor ve de dosyaya dair herhangi bir sıkıntı bulunamadı

acaba steam aracılığıyla yaptığım için aynı anda biri daha hesaba giriyorsa aile paylaşımıyla vs veri aktarımı gibi bir şeyler yapılabilir mi
Aile hesabı sizin sisteminiz kullanmaz. Oyununuzu hesap üstünden paylaşmanızı sağlar. Çalıştığı söylenen klasördeki ai.exe dosyası ayrıntılarına bakın, ne zaman yüklenmiş, programın dijital imzası var mı? Varsa ne yazıyor kontrol edin.

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
816
Bana zararsız gibi gözüktü...

Nette bakındığım kadarıyla bu olayı, olduğumuz ay itibari ile sizinle beraber birkaç kullanıcı daha yaşamış. Ortak bir durum olduğu için muhtemelen hatalı bir sonuçtur güncelleme ile düzeleceğini düşünüyorum. Bkz:

Ama yinede içiniz rahat etsin istiyorsanız;
1- Belirtilen dosya konuma giderek belirtilen dosyayı ve klasörü virüs programları ile taratın. (Tercihen MalwareBytes)
2- bu konu hakkında danışın.

KS

Graxthe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
Bana zararsız gibi gözüktü...

Nette bakındığım kadarıyla bu olayı, olduğumuz ay itibari ile sizinle beraber birkaç kullanıcı daha yaşamış. Ortak bir durum olduğu için muhtemelen hatalı bir sonuçtur güncelleme ile düzeleceğini düşünüyorum. Bkz:

Ama yinede içiniz rahat etsin istiyorsanız;
1- Belirtilen dosya konuma giderek belirtilen dosyayı ve klasörü virüs programları ile taratın. (Tercihen MalwareBytes)
2- bu konu hakkında danışın.
eyvallah hocam

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri