Vodafone H 300S Modem Sorunu

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Herkese Merhaba Arkadaşlar, '' Vodafone H 300S '' Kullanıyorum Ben Evde Arkadaşlar 4-5 Senedir Kullanıyorum Modemi Ne İnternet Kopması Oldu Nede İnternet Işığın Gitmesi Oldu.. Lakin Bu 1 Ve 2 . Haftalar' da İnternet Işığı Gidiyor.. Tam Olarak Aşağıdaki Attığım Görsel Gibi Arkadaşlar.

WhatsApp Image 2022-08-10 at 09.55.03.jpeg

Aklıma Gelen Tüm Yolları Denedim, '' İp Adresini Ve DNS Ayarlarını Sıfırladım '' Bana Mısın? Demiyor Ondan Gittim Belki LAN Kablosun ' da Bir Kopukluk Veya Ezilme Vardır. Diye En İyisini Aldım Hatta Lakın Buda Bir İşe Yaramadı Maalesef '' 192.168.1.1 '' Belki İP Adresi Tanımlanmamıştır Diye Gittim Onu' Da Yaptım Ama Gel Gör Ki O ' da Olmadı En Sonun' da Gittim '' Müşteri Hizmetlerini '' Aradım Durumu Anlattım Dedikleri Şey Şu Bana '' Alt Yapı Nedeni '' İle Böyle Sorun İle Karşılaşmanız Normal Dedi .. Bunun Başka Bir Yollu Var Mı? Sizce Yoksa Alt Yapı Çalışmanın Bitmesini Mi? Bekleyim Mi? Yoksa Arkadaşlar...

Herkese İyi Forumlar Dilerim..

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Selamlar,

DSL hattında yapılan bakım / onarım çalışmaları sebebiyle kalitesiz bağlantı veya hiç bağlanamama durumu olabilir. Eğer görsele bakarsan phone hattında kırmızı ışık yanıyor.

Yapabileceğin adımlar;
1. Oturduğun binanın sağ-sol ve karşı hizasında bulunan komşularınla görüşerek aynı sorunu yaşıyorlar mı öğrenebilirsin.
• Eğer onlarda da bu sorun var ise altyapı çalışmasının bitmesini beklemen lazım.
2. Sorun sadece senin bulunduğun binada ise;
• Sorunu her daire yaşıyor mu?
a. Bina girişinde bulunan ankastreyi kontrol ettirmen gerekir.
• Sorun sadece senin oturduğun dairede ise;
a. Daire içerisinde bulunan sabit hat kablosunu kontrol edebilirsin,
b. Bina girişinden daireye kadar gelen kabloyu kontrol edebilirsin,
c. Bina girişinde bulunan ankastre kutusundan dairene giden kabloyu sökerek kısa ve çalıştığından emin olduğun bir kablo ile modeme bağlantı yaparak kontrol edebilirsin.
d. Farklı ve çalıştığından emin olduğun bir modem ile bağlantı deneyebilirsin

Yaptığın bu kontroller sonucu sorun sadece senin dairende ise modem veya kablosal, binanın tamamında ise altyapısal veya ankastre, yan binalarda da aynı ise altyapısal sorundur ve TT ile iletişime geçmeniz gerekir.

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Selamlar,

DSL hattında yapılan bakım / onarım çalışmaları sebebiyle kalitesiz bağlantı veya hiç bağlanamama durumu olabilir. Eğer görsele bakarsan phone hattında kırmızı ışık yanıyor.

Yapabileceğin adımlar;
1. Oturduğun binanın sağ-sol ve karşı hizasında bulunan komşularınla görüşerek aynı sorunu yaşıyorlar mı öğrenebilirsin.
• Eğer onlarda da bu sorun var ise altyapı çalışmasının bitmesini beklemen lazım.
2. Sorun sadece senin bulunduğun binada ise;
• Sorunu her daire yaşıyor mu?
a. Bina girişinde bulunan ankastreyi kontrol ettirmen gerekir.
• Sorun sadece senin oturduğun dairede ise;
a. Daire içerisinde bulunan sabit hat kablosunu kontrol edebilirsin,
b. Bina girişinden daireye kadar gelen kabloyu kontrol edebilirsin,
c. Bina girişinde bulunan ankastre kutusundan dairene giden kabloyu sökerek kısa ve çalıştığından emin olduğun bir kablo ile modeme bağlantı yaparak kontrol edebilirsin.
d. Farklı ve çalıştığından emin olduğun bir modem ile bağlantı deneyebilirsin

Yaptığın bu kontroller sonucu sorun sadece senin dairende ise modem veya kablosal, binanın tamamında ise altyapısal veya ankastre, yan binalarda da aynı ise altyapısal sorundur ve TT ile iletişime geçmeniz gerekir.
Bina Daha Yeni Nerden Baksan 1 Sene Ya Olmuş Yada Olmamıştır, Kablolarda Sıkıntı Olacağını Düşünmüyorum Ben Dostum. Modemdeki Phone Zaten Baştan Beri Yanıyor O Işık Yani Aldığım Günden Beri Başka Bir Modem Denedim De 2 . Olarak Ek Modem Var Evde Onu Kullandım 1 Hafta Önce Sorun Onda ' da Vardı " Alt Yapı " Sorunu Olabilir Gene Konuyu Açma Sebebim Zaten Eğer Başka Bir Yollu Varsa Onu Yaparak Çözüme Ulaşmakdi Muhtemelen' de Çözüm Yok Alt Yapının Bitmesini Bekliyecegim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri