Voltaj Sıkıntısı Mi? Yaşadım

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Herkese merhaba, arkadaşlar şöyle bir sorun yaşadım ben bugün bilgisayar çalışıyordu lakin odaların lambaları çalışmıyordu. Fırından sesler geliyordu " Bib Bib Bib " Diye sonra elektriği kesiyordu ama bilgisayar hala açıktı. Bu sırada ilk defa başıma geldi bu olay benim acaba voltaj düşüklüğü mu? yaşadım. Bilen arkadaşlar yaza bilir mi? lütfen..

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Herkese merhaba, arkadaşlar şöyle bir sorun yaşadım ben bugün bilgisayar çalışıyordu lakin odaların lambaları çalışmıyordu. Fırından sesler geliyordu " Bib Bib Bib " Diye sonra elektriği kesiyordu ama bilgisayar hala açıktı. Bu sırada ilk defa başıma geldi bu olay benim acaba voltaj düşüklüğü mu? yaşadım. Bilen arkadaşlar yaza bilir mi? lütfen..
Tam değerleri bilmemekle beraber düşük voltajda bizim ampuller çalışıp kısılıyordu. Fırından ses kesinti olduysa saat kendini sıfırlıyor onun sesi olabilir. ampullerin şalteri farklı olabilir belki onlarda sorun olmuştur.

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Tam değerleri bilmemekle beraber düşük voltajda bizim ampuller çalışıp kısılıyordu. Fırından ses kesinti olduysa saat kendini sıfırlıyor onun sesi olabilir. ampullerin şalteri farklı olabilir belki onlarda sorun olmuştur.
Odaların ayrı ayrı şalterleri mevcut evet kardeşim ilk defa oldu bu olay hiç anlamadım. Neden? oluyor bu tarz olaylar veya ne gibi sorunlar açar ileride bana..

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Odaların ayrı ayrı şalterleri mevcut evet kardeşim ilk defa oldu bu olay hiç anlamadım. Neden? oluyor bu tarz olaylar veya ne gibi sorunlar açar ileride bana..
Enerji dağıtım şirketine kayıt oluşturulabilir. Eve elektrikçi çağrılıp şalter değişmesi ya da evde kablolar veya şalter yükü kaldırmıyorsa değişebilir.
Voltaj oynaması zarar verebiliyor. İlk defanda olabilecği gibi hiçte olmayabilir. İşi riske atmamak adına sorunu tespit edip kaldırmak en sağlıklısı. Elektronik cihazlar artık biraz tuzlu.
Sizde sorun olduğu zamanı komşularınıza da sorabilirsiniz aynı durum var mıydı diye. Sadece sizdeyse o an çalışan cihaz fazlaysa da olabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri