whea logger-18 hatası

Eyes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
RAM8x2 16 3200 mhz
SSD veya HDD modeli -
Ekran kartırx 5600 xt
Anakart B 450m
İşlemcia md ryzen 5 5600
Merhaba arkadaşlar, ben bu hatayı 6-7 aydan beri alıyorum. Bütün bileşenleri de test ettim hiçbirinde sorun olmadığını söylüyorlar programlar. Furrmark testi yaptım. OCCT programında işlemciyi 1 saat yüke soktum, en fazla 75 dereceye yükseldi. Ekran kartını da 1 saat yüke soktum ve 90 dereceyi gördü ama kapanmadı. M.2 SSD HD Tune Pro programından test yaptım onda da hiçbir sorun olmadığı gözüküyor. RAM'lerde de sorun yok. Bana bir çözüm bulun şimdiden teşekkür ederim.

Düzey Tarih ve Saat Kaynak Olay Kimliği Görev Kategorisi
Hata 19.06.2022 23:51:16 Microsoft-Windows-WHEA-Logger 18 Yok "Çok önemli bir donanım hatası oluştu.

Bileşen tarafından bildirilen: İşlemci Çekirdeği
Hata Kaynağı: Machine Check Exception
Hata Türü: Cache Hierarchy Error
İşlemci APIC Kimliği: 4

olay görünteleyicisi raporu

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Biraz araştırdım işlemci kaynaklı bir hata gibi duruyor ancak çözüm yok. OC yaptıysanız stok ayara döndürün. Eğer yapmadıysanız işlemci garantiye gönderin. Çözümü olmadığını yazmış çoğu insan

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
5C240E45-D971-48E0-9E38-0267AE7A8FE2.png

aynı hatayı alan bir arkadaş basit 1-2 işlemden sonra sorunu yaşamamış bidaha.

KS

Eyes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Biraz araştırdım işlemci kaynaklı bir hata gibi duruyor ancak çözüm yok. OC yaptıysanız stok ayara döndürün. Eğer yapmadıysanız işlemci garantiye gönderin. Çözümü olmadığını yazmış çoğu insan
reis ilk işlemciye aldım garantiye gönderdim iade yaptılar yeni işlemci aldım yine çözülmedi overlockta yapılmadı bilgisaray a artık yemin ederim çıldırıcam o raatdeye geldim

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
reis ilk işlemciye aldım garantiye gönderdim iade yaptılar yeni işlemci aldım yine çözülmedi overlockta yapılmadı bilgisaray a artık yemin ederim çıldırıcam o raatdeye geldim
Ramleri tek tek takıp deneyebilir misin? İşlemci değilse ram ve anakart ile ilgili olabilir. Anakartın işlemci soketi veya fabrika çıkışı kısa devresi mümkün

KS

Eyes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ramleri tek tek takıp deneyebilir misin? İşlemci değilse ram ve anakart ile ilgili olabilir. Anakartın işlemci soketi veya fabrika çıkışı kısa devresi mümkün
Reis işlemciyi garantiye yollamadan önce tek tek programlarlada denemiştim o zamanda sorun olmadığını söyledi programlar

KS

Eyes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Birde çok tuhaf bir şey oldu ben bilgisaraycıya götürdüm sorunumu anlattım test etti bilgisarayı (film izleyerek) hiç kapanmamış bende eve geldim 2 gün boyunca hiç hata vermedi dedim acaba düzeldimi yine hayal kırıklığına uğradım

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Birde çok tuhaf bir şey oldu ben bilgisaraycıya götürdüm sorunumu anlattım test etti bilgisarayı (film izleyerek) hiç kapanmamış bende eve geldim 2 gün boyunca hiç hata vermedi dedim acaba düzeldimi yine hayal kırıklığına uğradım
Son olarak memtest86 ile ramleri test edin. M2yi test ettiğiniz için birşey demiyorum.
Ama temiz kurulum ile Windows son sürümü kurmayı denediniz mi? Win10da sorun yaşıyorsanız win11 yüklemeyide deneyin. Bunları nasıl yapacağınızın videoları internette bolca var. Yapamadığınız yeri sorun tekrar

KS

Eyes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Son olarak memtest86 ile ramleri test edin. M2yi test ettiğiniz için birşey demiyorum.
Ama temiz kurulum ile Windows son sürümü kurmayı denediniz mi? Win10da sorun yaşıyorsanız win11 yüklemeyide deneyin. Bunları nasıl yapacağınızın videoları internette bolca var. Yapamadığınız yeri sorun tekrar
reis memtest ile de ben daha önceden test etmiştim onda sorun çıkmadı önceden windwos hatası alıyordum windows u onardığım içinde hata deüzeldi lakin whea logger hatası almaya devam ediyorum

KS

Eyes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
reis anakartta kısa devre yatığını nasıl anlarım nasıl çözerim

KS

Eyes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Anakartın bildiğim bir test programı yok.
Bios sürümünüz beta olmayan Güncel sürüm mü?
anakartın biso son sürümde şuan oyunlarda filan sorun kalktı şuan sadece mesala arkada oyun aççık olunca video izlersem reset atmaya başladı

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri