Wifimi Birisi Kullanıyor

Metee

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Dün normal bir şekilde pixelplanet oynuyordum ve sürem kendi kendine artmaya başladı (Pixel koydukça süren artıyor r/place gibi) ama ben koymuyordum kardeşim ve aileden birisi de değil, komşular da olamaz evdeki bütün telefonlardan wifiyi kapattım ve normal bir şekilde aktif cihazlarda 3 tane kapandı evdeki diğer cihazlardan başka bağlı bir cihaz gözükmüyor ama hala oyunda sürem kendi kendine artıyor yeniden başlatmayı denedim işe yaramadı acaba telefonumda mı sorun var diye telefonumu da yeniden başlattım ama hala sorun devam ediyordu uzaktan ip adresime bağlanıp böyle birşey yapabilirler mi vpn gibi? Sorunun neden olduğunu açıklayıp çözümünü yazarsanız çok sevinirim.

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,967
Dün normal bir şekilde pixelplanet oynuyordum ve sürem kendi kendine artmaya başladı (Pixel koydukça süren artıyor r/place gibi) ama ben koymuyordum kardeşim ve aileden birisi de değil, komşular da olamaz evdeki bütün telefonlardan wifiyi kapattım ve normal bir şekilde aktif cihazlarda 3 tane kapandı evdeki diğer cihazlardan başka bağlı bir cihaz gözükmüyor ama hala oyunda sürem kendi kendine artıyor yeniden başlatmayı denedim işe yaramadı acaba telefonumda mı sorun var diye telefonumu da yeniden başlattım ama hala sorun devam ediyordu uzaktan ip adresime bağlanıp böyle birşey yapabilirler mi vpn gibi? Sorunun neden olduğunu açıklayıp çözümünü yazarsanız çok sevinirim.
Öyle uzaktan bağlanma felan kolay işler değil eğer bilgilerinizi vermediyseniz sıkıntı olmaz. Pixel Planetle ilgili olabilir

KS

Metee

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Öyle uzaktan bağlanma felan kolay işler değil eğer bilgilerinizi vermediyseniz sıkıntı olmaz. Pixel Planetle ilgili olabilir
Uzaktan bağlanmaları için ne gibi bilgiler gerekiyor ve pixel planetle ilgili olduğunu düşünmüyorum çünkü mobil veriye geçtiğimde böyle bir sorunla karşılaşmıyorum

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,967
Uzaktan bağlanmaları için ne gibi bilgiler gerekiyor ve pixel planetle ilgili olduğunu düşünmüyorum çünkü mobil veriye geçtiğimde böyle bir sorunla karşılaşmıyorum
Uzaktan bağlanamazlar. İnternetinizde ping olabilir

KS

Metee

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Uzaktan bağlanamazlar. İnternetinizde ping olabilir
Ping yok ben 3 saat bunu test ettim uzaktan bağlandıklarını düşünüyorum isterseniz Discorddan ekleyin ekran açıp gösteriyim Metee#2216

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,967
Ping yok ben 3 saat bunu test ettim uzaktan bağlandıklarını düşünüyorum isterseniz Discorddan ekleyin ekran açıp gösteriyim Metee#2216
Hocam şimdi mantıklı düşünmek lazım. Uzaktan bağlanan biri sizin pixel planetinizi ne yapsın?
Birinin wifinıza girmesi siz şifre vermedikçe aşırı zor.
buradan bağlı cihazları kontrol edin

KS

Metee

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Hocam şimdi mantıklı düşünmek lazım. Uzaktan bağlanan biri sizin pixel planetinizi ne yapsın?
Birinin wifinıza girmesi siz şifre vermedikçe aşırı zor.
buradan bağlı cihazları kontrol edin
Bağlı cihazları çok kez kontrol ettim ama evdeki cihazlardan başka cihaz yok.
Bağlanan kişi de benim pixel planetimde yapmıyor benim internetimde yapıyor oyundaki sistem de ip üzerine kurulu süre ayarı ip üzerinden sağlanıyor mesela wifiden 60 sn olursa mobil veriye geçtiğinde sıfırlanmış oluyor ama tekrar wifiye geçersen tekrar 60 oluyor yani benim hesabımda değil internetimde karşıdaki kişi ayrıca bağlanan kişi pixel planeti ne yapsın demişsin bir proxy sitesinde kullanıyor olabilir mi çünkü genelde pixel planette hile yapmak için proxy kullanıyorlar

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,967
Bağlı cihazları çok kez kontrol ettim ama evdeki cihazlardan başka cihaz yok.
Bağlanan kişi de benim pixel planetimde yapmıyor benim internetimde yapıyor oyundaki sistem de ip üzerine kurulu süre ayarı ip üzerinden sağlanıyor mesela wifiden 60 sn olursa mobil veriye geçtiğinde sıfırlanmış oluyor ama tekrar wifiye geçersen tekrar 60 oluyor yani benim hesabımda değil internetimde karşıdaki kişi ayrıca bağlanan kişi pixel planeti ne yapsın demişsin bir proxy sitesinde kullanıyor olabilir mi çünkü genelde pixel planette hile yapmak için proxy kullanıyorlar
Hocam ağınızda gözükmüyorsa nasıl kontrol etsin internetinizi?

KS

Metee

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Hocam ağınızda gözükmüyorsa nasıl kontrol etsin internetinizi?
İşte sorun da orda ağımda gözükse bütün sorun çözülecek, gözükmüyor ama internetimi kullanıyor çok saçma birşey ve gece ve sabah kullanmıyor yani gerçek bir kullanıcı sizce şifreyi değiştirsem düzelir mi düzelmezse reset atmalı mıyım?

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,967
İşte sorun da orda ağımda gözükse bütün sorun çözülecek, gözükmüyor ama internetimi kullanıyor çok saçma birşey ve gece ve sabah kullanmıyor yani gerçek bir kullanıcı sizce şifreyi değiştirsem düzelir mi düzelmezse reset atmalı mıyım?
Hocam sorun sadece pixel planette mi? Dediğiniz şey nerdeyse imkansız

KS

Metee

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,967
Bir süredir pixel planete girmiyordum ve girdiğimde böyle oldu başka sitelerde öyle mi bilmiyorum zaman geçtikçe başka sitelerde de gösterir kendini

Şifreyi değiştirirsem düzelir mi?
Değiştirmeyi deneyin fakat wifi ile alakalı olduğunu düşünmüyorum

KS

Metee

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Değiştirmeyi deneyin fakat wifi ile alakalı olduğunu düşünmüyorum
Ben Wifi ile alakalı olduğuna eminim ve local ipyi değil internet ipsini değiştirmenin kapatıp açmaktan başka bir yolu var mı kapatıp açınca değişmiyor çünkü

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,967
Ben Wifi ile alakalı olduğuna eminim ve local ipyi değil internet ipsini değiştirmenin kapatıp açmaktan başka bir yolu var mı kapatıp açınca değişmiyor çünkü
Böyle bir tanı nasıl koydunuz acaba? Wifi kapatıp açınca ip değişmesi lazım

KS

Metee

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Böyle bir tanı nasıl koydunuz acaba? Wifi kapatıp açınca ip değişmesi lazım
Wifiyle değil de mobil veri ile denediğimde böyle bir sorun olmuyor sitede bir sorun olsa mobil veride de olur değil mi?
Acaba telefonumda vpn mi açık kaldı diye telefonu kapatıp açtım hala aynıydı Bilgisayara geçtim ve ordan da denedim yine aynı yani sitede ve cihazlarımda sorun yok sorun internette
İpnin değişmemesinin nedenini bende anlamadım galiba bizim internet sabit ip

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,967
Wifiyle değil de mobil veri ile denediğimde böyle bir sorun olmuyor sitede bir sorun olsa mobil veride de olur değil mi?
Acaba telefonumda vpn mi açık kaldı diye telefonu kapatıp açtım hala aynıydı Bilgisayara geçtim ve ordan da denedim yine aynı yani sitede ve cihazlarımda sorun yok sorun internette
İpnin değişmemesinin nedenini bende anlamadım galiba bizim internet sabit ip
Speed Test yapıp çıkan sonucu atar mısınız?

KS

Metee

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-04-09-08-30-34-392_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-04-09-08-30-34-392_com.android.chrome.jpg
    133.4 KB · Görüntüleme: 7

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar