win 10 mavi ekran

izabel1994

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar sistemim: 
EKRAN KARTI:palit jetstream gtx1060 6gb 
İŞLEMCİ:amd ryzen 5 1600
RAM:kingston hyperx 8 gb
240 gb hdd ve 120gb ssd (win10 hdd e kurulu kurulum sırasında ssd yi seçemedim )

arkadaşlar 2 gün önce hangi oyuna girmeye çalıştıysam pc kendini resetlemeye başladı daha sonra format atmaya karar verdim fakat formattan sonra oyunlara girdigim zaman aynısını yapıp resetlemeye devam etti normal film izlerken nette gezerken sorun cıkmıyordu fakat son zamanlarda yük altında degilken de 1 2 defa kendini kitlemeye başladı pc 2 defa ise mavi ekran  (attempted ecexute of noexecute memory Başarısız:win32kbase.sys) hatası aldım sizce sorun nereden kaynaklı olabilir.ekran kartı işlemci ve kasa fanlarında sıkıntı yok ısınmadan olduğunu sanmıyorum çünkü oyuna girer girmez 20 30 saniye içinde resetliyor kendisini ram testi yaptım hiç bir sıkıntı çıkmadı hdd ise sadece ''error at 103074 mb (LBA 211096992)'' bu hata cıktı mantıken sorunun psu dan cıkabilecegini düşündüm çünkü ilk gün oyunlara girince reset atıyor du fakat 3 4 defa ekran kitlenmesi ve mavi ekran olması başka bir şey olabiliceğinden şühelendirdi şimdiden teşekkürler.

KS

izabel1994

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bunu unutmuşum hdd health kısmında'' current pending sector'' uyarısı vermiş

Enes Değirmenci' Alıntı:
Ben sorunun hdd den kaynaklı olduğunu düşünüyorum ssd ye kurmanızı tavsiye ediyorum büyük bir fark olucaktır.....
ben win 10 kurarken ssd yi seçemiyorum sadece hdd seçtiriyor

Enes Değirmenci' Alıntı:
Ben sorunun hdd den kaynaklı olduğunu düşünüyorum ssd ye kurmanızı tavsiye ediyorum büyük bir fark olucaktır.....
bu sorun ilk başladığında win 10 ssd kuruluydu sanmıyorum onunla alakalı olabileceğini

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri