Windows 10 21h2 Sürümünden 21h1 Sürümüne Downgrade Nasıl Yaparım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Demir088

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ben windows 10 21h2 kulanıyorum ve 21h1 yapmak istiyorum windowsun kendi sitesindeki paketler işe yaramadı 21h2 kurulu olduğu için bunlar işlemedi.

Sıfırdan windows 10 21h1 kuramk istiyorum ama bütün windows setupları 21h2 21h1 olan orijinal yok

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler konumundan Yüklü Güncelleştirmeleri Görüntüle kısmına girin. Burada 21H2 sürüm numaralı güncelleştirmeleri kaldırabilirsiniz.

NOT : Sistem hatası alma olasılığınız sebebiyle öncesinde Başlata "Geri yükleme noktası oluştur" yazıp aracı başlatın. Oluştur seçeneğinden bir geri yükleme noktası oluşturun.!

KS

Demir088

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler konumundan Yüklü Güncelleştirmeleri Görüntüle kısmına girin. Burada 21H2 sürüm numaralı güncelleştirmeleri kaldırabilirsiniz.

NOT : Sistem hatası alma olasılığınız sebebiyle öncesinde Başlata "Geri yükleme noktası oluştur" yazıp aracı başlatın. Oluştur seçeneğinden bir geri yükleme noktası oluşturun.!
dediğinizi zaten denedim windowsu direkt 21h2 olarak kurduğum için silinmiyo silinse direkt bütün sıkıntılarım gidicekti

KS

Demir088

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
resim_2022-05-24_204122277.png

Başına çarpı koyduklarım kaldırılmıyo

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Nette güvenebileceğim bir sitede link bulamadım. Tek bulabildiğim güvenilir yer ama burada ISO olarak yok dosyalar. Siz UUP dump ile bu 21H1 dosyalarını ISO haline getireceksiniz ve bu şekilde elinizde 21H1 ISO dosyası olacak.

Link : bu bağlantıda nasıl ISO oluşturabilirsiniz anlatılmış bakabilirsiniz.

KS

Demir088

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bunların hepsinimi indiricem?
Nette güvenebileceğim bir sitede link bulamadım. Tek bulabildiğim güvenilir yer ama burada ISO olarak yok dosyalar. Siz UUP dump ile bu 21H1 dosyalarını ISO haline getireceksiniz ve bu şekilde elinizde 21H1 ISO dosyası olacak.

Link : bu bağlantıda nasıl ISO oluşturabilirsiniz anlatılmış bakabilirsiniz.

KS

Demir088

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
tam olarak ne yapmam gerekiyo bilmiyorum sayfanın en altında generate script diyo

KS

Demir088

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bakın tam olarak ne yapmam gerektiğini bilmiyorum sizi ığraştırmakta istemiyorum ama nasıl yapıcam videoyu izledim pek anamadın adım adım yazarsanız çok sevinirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Yanlış link paylaşmışım değiştirdim. Rehber bağlantıda anlatılanları inceleyin. Eğer yapamazsanız şuan bir sistem toparlıyorum bitince bakarım nedir ne değildir.

KS

Demir088

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yanlış link paylaşmışım değiştirdim. Rehber bağlantıda anlatılanları inceleyin. Eğer yapamazsanız şuan bir sistem toparlıyorum bitince bakarım nedir ne değildir.
yanlış anlama inceledimde windows 10 için aşağından hangisini seçmeliyim başında update yazıyo o yüzden

ikinci resim ilk bakıcağınız

Ekli dosyalar

• asddasdsa.PNG
    asddasdsa.PNG
    135 KB · Görüntüleme: 7
  • Ekran Alıntısıdasasd.PNG
    Ekran Alıntısıdasasd.PNG
    217.6 KB · Görüntüleme: 8
KS

Demir088

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
KS

Demir088

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Biraz bakayım paylaşırım. UUP üzerinden uzun yıllardır ISO oluşturmuyorum.
ben vaz geçtim kusura bakmayın yardımınız için teşekkür ederim risk alamıcam bide tek bişey uğruna kapılıp bunca şeye gerek yok tek bir özelik için deyme bende o tek özelikten vaz geçtim yardımın için teşekkürler

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Siz bilirsiniz ben biraz araştırdım ama net olarak bir bilgi bulamadım ISO hakkında 21H1 olarak.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri