WİNDOWS 10 FARKLI CİHAZA LİSANS TAŞIMA

omrglylr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba zamanında vatandan hazır oem sistem almıştım aldığım ürünün yanında hediye olarakta windows 10 home veriyorlardı şimdi artık bilgisiyarın performansı düşmeye başladı bundan dolayı yeni bir kaç parça aldım anakart işlemci ram gibi benim bir kaç sorum var ürünler gelince montajdan sonra bilgisiyarı açınca windows lisansı oldugu gibi durucak mı yoksa farklı bir lisans mı almam lazım eski lisansı yeni sisteme yükleyemiyormuyum yükleyebilirsem nasıl yaparım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Ablak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
Merhaba zamanında vatandan hazır oem sistem almıştım aldığım ürünün yanında hediye olarakta windows 10 home veriyorlardı şimdi artık bilgisiyarın performansı düşmeye başladı bundan dolayı yeni bir kaç parça aldım anakart işlemci ram gibi benim bir kaç sorum var ürünler gelince montajdan sonra bilgisiyarı açınca windows lisansı oldugu gibi durucak mı yoksa farklı bir lisans mı almam lazım eski lisansı yeni sisteme yükleyemiyormuyum yükleyebilirsem nasıl yaparım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
1 lisans 1 pc için kullanılabilir başka pc de kullanılamaz

Ablak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Jetlisans üzerinden 30 liraya aldım, eptt 5 liraya satıyordu denemedim dilerseniz deneyin dilerseniz jetlisanstan alın

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Selamlar,
Sana verdikleri lisansın türüne bağlı olarak durum değişebilir.

Lisans Türleri ;
RETAIL: Kutulu kopya olarak geçer, mağazalardan veya online olarak Microsoft Mağaza’sından elde edilebilir. Bu key türü bir bilgisayardan diğer bilgisayara aktarılabilir.

OEM: Bu lisans türü bilgisayarınızı toplama değil de hazır olarak aldıysanız genellikle önyüklü olarak Windows 10 OEM lisanslı gelir. Bu lisans UEFI/BIOS’unuza gömülü olur ve başka bir bilsayara transfer edilemez.

VOLUME_MAK: Bu tür şirketler, firmalar, okullar, öğretim kurumları ya da devletler tarafından kullanılır. Bu lisans türüne Çoklu Aktivasyon Anahtarları (MAK) denir ve birden fazla bilgisayarda kullanılabilir.

Lisans türünü öğrenmek için;

Başlat > Çalıştır > cmd yazıp açılan komut satırı ekranına slmgr -dli yazarak enter'a basın. yaklaşık 3-5 saniye içerisinde karşınıza mini bir ekran gelir ve lisans türünüz orada yazar.

KS

omrglylr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Selamlar,
Sana verdikleri lisansın türüne bağlı olarak durum değişebilir.

Lisans Türleri ;
RETAIL: Kutulu kopya olarak geçer, mağazalardan veya online olarak Microsoft Mağaza’sından elde edilebilir. Bu key türü bir bilgisayardan diğer bilgisayara aktarılabilir.

OEM: Bu lisans türü bilgisayarınızı toplama değil de hazır olarak aldıysanız genellikle önyüklü olarak Windows 10 OEM lisanslı gelir. Bu lisans UEFI/BIOS’unuza gömülü olur ve başka bir bilsayara transfer edilemez.

VOLUME_MAK: Bu tür şirketler, firmalar, okullar, öğretim kurumları ya da devletler tarafından kullanılır. Bu lisans türüne Çoklu Aktivasyon Anahtarları (MAK) denir ve birden fazla bilgisayarda kullanılabilir.

Lisans türünü öğrenmek için;

Başlat > Çalıştır > cmd yazıp açılan komut satırı ekranına slmgr -dli yazarak enter'a basın. yaklaşık 3-5 saniye içerisinde karşınıza mini bir ekran gelir ve lisans türünüz orada yazar.
yazdım usta retail çıktı şımdı yeni sisteme nasıl aktarabilirim lisansı

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Başlat > Çalıştır cmd yazıp açılan komut satırı ekranına slmgr.vbs /upk yazarak enter'a basın. Bu kod sayesinde eski bilgisayarda ki Retail Lisans boşa çıkacaktır. Yeni bilgisayarda aynı lisans anahtarını kullanarak aktif edebilirsiniz.

Daha detaylı bilgilendirme isterseniz groovypost üzerinden detaylı dökümana ulaşabilirsiniz.

KS

omrglylr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Başlat > Çalıştır cmd yazıp açılan komut satırı ekranına slmgr.vbs /upk yazarak enter'a basın. Bu kod sayesinde eski bilgisayarda ki Retail Lisans boşa çıkacaktır. Yeni bilgisayarda aynı lisans anahtarını kullanarak aktif edebilirsiniz.

Daha detaylı bilgilendirme isterseniz groovypost üzerinden detaylı dökümana ulaşabilirsiniz.
slmgr.vbs /upk yazdıktan sonra lisans kodu gözükücek mi çünkü lisansı 2018de aktif etmiştim kodu bir yere not almadım

Kosovalı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Aynı lisans üzerinden devam edebilirsin. Anakart değişiminde yeniden aktivasyon istiyor. Online etkinleştirmede sorun çıkar ise telefon ile etkinleştirme yapılıyor.

KS

omrglylr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Aynı lisans üzerinden devam edebilirsin. Anakart değişiminde yeniden aktivasyon istiyor. Online etkinleştirmede sorun çıkar ise telefon ile etkinleştirme yapılıyor.
anakart değiştirdiğimden kod isticek koduda bir yere not almadım telefonla nasıl etkinleştirme yaparım bilmiyorum yardımcı olurmusunuz

Kosovalı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Etkinleştirme ekranında tel veriyor. Online aktivasyonda sorun çıkacağını sanmam. Laptop anakart değiştim. Online sorunsuz ektinleştirdi. (Win 8.1)

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Selamlar,

Sistemde kayıtlı aktivasyon kodunu öğrenmek için birden fazla yöntem mevcut. Bunlardan en basiti yine komut satırı ile öğrenebilirsiniz.
Başlat > Komut Satırı > Yönetici Olarak Çalıştır > wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey yazıp enter'a bastığınızda bilgisayardaki tanımlı ürün anahtarını görüntüleyebilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri