Windows 10 Format

BuMi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
iki pc de laptopsa ve 100gb ( hdd de ) nasıl aktarabilirm, flash yok(8gb) , taşınabilir sata yok , birinde sadece hdd diğer pc de ssd/hdd var :/ tam format atmak istiyorum o yüzden ssd/hdd olan laptobda ki dosyaları diğer laptoba atmam lazım temiz başlangıç olsun diye yoksa virüs bulaştığından değil, gereği var mıdır peki yoksa win kurulu olan pcde ki ssd'ye formatı atmak yeterli midir ?

Aklıma ağ paylaşımından aktarmak geliyor başka önerisi olan var mıdır ?

xarkut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Ağ paylaşımı ile aktarım en mantıklısı ancak .lola gibi fidye yazılım virüsleri en çok ağ paylaşımı ile aktarılır. Çok önemli dosyalar değilse tertemiz bir format atmanı tavsiye ederim yada Google Drive, Yandex Disk gibi sitelere yükleyebilirsin dosyalarını. Whatsapp Web ile kendine bağlantılarını mesaj atar, bilgisayarı formatladıktan sonra yeniden indirebilirsin. Çok acil değilse bu yöntemi kullan. İnternetin iyiyse fazla sürmez zaten

KS

BuMi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
100/8 paketim , bulut sistemine de ne bileyim pek sıcak bakmıyorum, hm fidye yazılımlarının ağ üzerinden paylaşımla aktarıldığı aklıma gelmemişti teşekkürler uyardığın için , flash bellek alsam 128gb ileriye yönelik o nasıl olur ? , resimler , ders kitapları , videolar vs var

veyahut aklıma ssd'ye format at, hdd dekileri ssd at hdd yi sıfırla geldi bu sağlıklı olur mu ?

Son düzenleme:

xarkut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
100/8 paketim , bulut sistemine de ne bileyim pek sıcak bakmıyorum, hm fidye yazılımlarının ağ üzerinden paylaşımla aktarıldığı aklıma gelmemişti teşekkürler uyardığın için , flash bellek alsam 128gb ileriye yönelik o nasıl olur ? , resimler , ders kitapları , videolar vs var

veyahut aklıma ssd'ye format at, hdd dekileri ssd at hdd yi sıfırla geldi bu sağlıklı olur mu ?
Bu da olabilir ancak dediğim gibi bilgisayarında virüs varsa gene sızıntı ihtimali her zaman olacaktır. O yüzden iyice tara derim, ağ paylaşımını maalesef acı bir şekilde öğrendim çok anladığımdan değil. :D Şirkette bütün bilgisayarlara fidye virüsü yayıldı ve ağ paylaşımı üzerinden olduğunu acı bir şekilde anladık. İleriye dönük Flash bellek tabi ki daha iyi olur en azından fiziksel bir parça olur elinde ve neyi içinde tuttuğunu sen bilirsin

KS

BuMi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
Bu da olabilir ancak dediğim gibi bilgisayarında virüs varsa gene sızıntı ihtimali her zaman olacaktır. O yüzden iyice tara derim, ağ paylaşımını maalesef acı bir şekilde öğrendim çok anladığımdan değil. :D Şirkette bütün bilgisayarlara fidye virüsü yayıldı ve ağ paylaşımı üzerinden olduğunu acı bir şekilde anladık. İleriye dönük Flash bellek tabi ki daha iyi olur en azından fiziksel bir parça olur elinde ve neyi içinde tuttuğunu sen bilirsin
Geçmiş olsun, anladım eyvallah :D taramalarda çıkmıyor ama bir tur daha gezerim üstlerinden :D

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
bence önerim 16 gb bi usb alman hem ileride isine yarar bütce yoksa 8 gb

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Merhaba malwarebytes programıyla tam bir tarama gerçekleştirin, zaten bir şey yoksa windows kuracağınız disk değil de depo olarak kullanacağınız ikinci diske dosyaları atıp , windows temiz kurulum yapın, dikkat edin depo olarak kullandığınız disk alanını format kısmında win kurarken silmeyin sadece win kurulacak diski sıfırlayıp kurun.

KS

BuMi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
boyutlarından anlaşılıyor ilk kez atmıyorum formatıda teşekkür ederim hatırlattıgınız için :), flash bellek aldım onu atıp sonra iki diski de formatlayacağım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri