Windows 10 yüklü bilgisayara windows 7 kurma

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
Arkadaşlar sistemimde 10 yüklü uefi sistem.Rufusla 7 yi gpt uefi olarak yazdım ama biostan secure boot kapalıyken flashtan başlatınca windows 7 kurulumu starting windowsda takılıyor.

bunun sorunu sistemimin uefi olması ve 7 nin desteklememesi falan mı ? yoksa usb ve iso dosyası bozuk olma şansı varmı ?

uefi usb supportu kapatın demişler hep ama googleda uefi windows 7 kurma diye makaleler var

Enes Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İso dosyası ile alakalı olduğunu zannetmiyorum ben desteklemediği için olduğumu düşünüyorum ayrıca neden win7 kuruyorsunuz güncelleme alamayacak sistemi stabilleştiremeyeceksiniz win10 şuan tercih etmeniz gereken en mantıklı işletim sistemi

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
win 10 var zaten ikinci sistem olarak kuruyorum 7 yi yani çift işletim sistemi kullanacağım

ssd den 20 gb disk ayırıp windows 7 için ssd disk yaptım

bazı işlerim için windows 7 gerekiyor açıkçası yazıcım vs çok eski olduğundan windows 10 a uyumlu değil 7 ye ihtiyacım var yani.

internette baktıgımda uefi windows 7 kurulumu diye birsürü şey çıkıyor yani uyumlu olması gerekmiyor mu ? şimdi başka bir UEFİ uyumlu yazan win 7 64 bit iso indirdim onla deniyorum

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
bu uygulamayı kullanarak uefi olan sistemime yine UEFİ windows 7 kurabilirmiyim ?

bir tane kurabildim rufusla ama açılmadı sonsuz döngüye girdi

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri