Windows %100 Disk Kullanım Hatası

batuhan02

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar benim bir problemim var windows 10da %100 disk kullanımı sorunu internette ne varsa denedim olmadı bu lanet şey bilgisayarı yeni açtığımda da %100 bi kaç saat oynasam da %100 olarak kalıyor lütfen yardım edin napacağım?   :s :huh:

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
15
Sisteminizde arka planda ne çalışıyor bakabilir misiniz? Bir de o sırada virüs programınız ve windows update işlem yapıyor mu bir kontrol edebilirseniz güzel olur.

KS

batuhan02

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
en çok kullanan şey sistem yazıyor ve sürekli %100 olarak devam ediyor windows updateyi kapattım düşer dediler düşmedi hala aynı

Lightning

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
WalterHolk' Alıntı:
Sisteminizde arka planda ne çalışıyor bakabilir misiniz? Bir de o sırada virüs programınız ve windows update işlem yapıyor mu bir kontrol edebilirseniz güzel olur.

bendede oldu yeni windows 10 güncellemesinden sonra sürekli % 100 ve ssd olduğu halde

batuhan02' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar benim bir problemim var windows 10da %100 disk kullanımı sorunu internette ne varsa denedim olmadı bu lanet şey bilgisayarı yeni açtığımda da %100 bi kaç saat oynasam da %100 olarak kalıyor lütfen yardım edin napacağım?   :s :huh:

Merhaba

görev yöneticisini açın 

-hizmet Anabilgisayar: Yerel sistem başlıgı adı altında çalışna uygulamalardır burada genelde 15-20 arasında program çalışır Ram işlemci ve Diski aşırı derecede kullanır çalışan hizmetler

-Arka plan aktarım hizmeti
- windows update  vb uygulamalar bilgisayarınızda aşırı kasma varsa size önerim 

windows logo tuşu + R gelen ekrana services.msc yazın windows update bulun çift tıklayın açın başlangıç türünü >devre dışı bırakın ve durdurun bigisayarınız çok rahatlayacak ( bu işlem yeni bir güncelleme gelene kadar düzelene kadar bu şekil kalsın )

- daha sonra bilgisayarınızda çalışan arka plan uygulamalarını kapatın başlat menüsü > ayarlar > gizlilik > arkaplan uygulamaları > tümünü devre dışı bırakın

- geri bildirim ve tanımaları kapatın 

başlat menüsü > ayarlar --> güncelleştirme ve güvenlik -->windows update -->gelişmiş seçenekler --> güncelleştirmelerin nasıl teslim edilecegini seçin buradaki onay kutusunu kapatın (bunu kapatmamızın nedeni windows update güncelleştirmelerini ağ üzerinden sizin internetinizi kullanarak diğer kullanıcılara göndermesi ) buna engel olmak için bu ayarı kapatın

sorununuz çözülürse +Rep verebilirsiniz 

saygı ve sevgilerimle iyi forumlar

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
15
Şuan kendimde de epey yöntem denedim fakat çözüm olmuyor. Acil güncelleme gerekiyor Windows için. Eğer bulursam çaresini yazacağım.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
batuhan02' Alıntı:
peki bu son güncellemeyi nasıl kaldırıcaz?

Başlat [font=Roboto, arial, sans-serif]❱ Arama kısmına "Sistem Geri Yükleme" yaz. Ardından çıkan ekranda "Geri yükleme noktanızı doğrulayın" seçeneği gelecek karşınıza. Buradan bir tarih seçin (çok fazla geriye gitmeden güncellemeler ne zaman yapıldıysa ondan 1-2 gün önce) ileri deyip yüklenmesini bekleyin. Sonrasında açıldığında sistem beklenen tarihe alınmış güncellemeler kaldırılmış olacaktır.[/font]

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
15
Disk kullanımının normale döndüğünü görüyorum sizlerde de sorun çözüldü mü?

Neler yaptım kısaca bahsedeyim.
1-Windows+R (çalıştır) açtım ve services.msc yazdım.
2-Windows Search, Windows Update ve Hızlı getirme seçeneklerini durdurdum ve devre dışı bıraktım.
3-Güç seçeneklerine gidip Gelişmiş Güç Ayarlarını varsayılana geri döndürdüm.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri