Windows 10'a ücretsiz yükseltme lisansı alma

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
325
Windows 10'a ücretsiz yükseltme.
Ön Gereklilikler
A. Windows 7SP1/8.1 Aktive edilmiş (loader, OEM ön yükleme, OEM_DM w8.1 için, OEM system builder, retail). VL Volume_licenses (KMS veya MAK), için geçerli değildir.
B. Medya oluşturma aracı ile w10 ISO indirin, veya Boot USB yapın. (Yükseltme yapacağınız sisteme göre 32/64 bit olayına dikkat edin. Güncel çoğu bilgisayar 64 Bit'tir)

Adım Adım Takip edin.
1. Yükselteceğiniz (Windows 7SP1/8.1 yüklü olan) bilgisayara gerekli driverleri kurun. Aksi takdirde Windows 10 hardware id uyuşmayabilir.
2. Genuine ticket oluşturma adımları;
2.1 İndirdiğiniz Windows 10 ISO'daki veya USB'deki gatherosstate.exe dosyasını yükseltme yapacağınız işletim sistemine kopyalayın.
2.2 Aktive edilmiş Windows'unuzda bu dosyayı çalıştırın. Aynı klasörde GenuineTicket.xml adında bir dosya oluşacak. Bu dosyayı USB Flash disk gibi bir yere kopyalayın.
2.3 Bilgisayarınızın internet kablosunu çıkarın. Windows 10 kurulum esnasında internet bağlı olmasın.
2.4 Windows 10'u temiz kurulum yapın. Key isteme ekranında atla seçeneğini seçin. Burada dikkat etmeniz gereken husus, yükseltme yaptığınız işletim sistemi Windows'un home versiyonu ise home, pro versiyonu ise pro versiyonunu kurmaktır.
2.5. Kurulum bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın.
2.6. GenuineTicket.xml dosyasını C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket\ klasörüne kopyalayın (bu klasör gizlidir) ve bilgisayarı tekrar yeniden başlatın.
2.6. internet kablosunu takın. 1-2 dakikaya Windows 10'unuz aktive olmuş olması gerekir.
Bundan sonraki temiz Windows 10 kurulumlarında yukarıdaki adımları yapmanıza gerek yok. Sadece Windows 10 kurup internete bağlanın. tekrar aktive olacaktır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri