soundbell

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba ,

Geçtiğimiz hafta yeni bir sistem topladım sistem özelliklerini aşağıda belirteceğim . 1. ekranım 144 hz ikinci ekranım 60hz . 1. ekranımda hdr ım açık .Sorunum şu 1. ekranda oyun oynarken 2. ekranda video izliyorum ve video izlerken kasıyor hatta donuyor . Bu youtube veya video player olmaksızın aynı. Önceki bilgisayarım Laptop ve GTX 960 ekran kartlı du ve böyle sıkıntım olmuyordu. Şimdiki bilgisayarım da kullanıyorum oyun modum falan kapalı .İnternette gördüğüm çözümlerin çoğunu denedim ama bir sonuç alamadım .Chrome un grafik hızlandırmasın devre dışı bıraktım vs. vs. Ekran kartım güncel. Fikrimce olabilecek sorun hz farklılıgı ama emin olmak istiyorum açıkcası .Bilen birisi var mı sorunun kaynağını . Teşekkürler.

Ekran görüntüsü 2024-03-10 135215.png
Ekran görüntüsü 2024-03-10 135624.png
Ekran görüntüsü 2024-03-10 135642.png
Ekran görüntüsü 2024-03-10 140143.png

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,091
Merhaba ,

Geçtiğimiz hafta yeni bir sistem topladım sistem özelliklerini aşağıda belirteceğim . 1. ekranım 144 hz ikinci ekranım 60hz . 1. ekranımda hdr ım açık .Sorunum şu 1. ekranda oyun oynarken 2. ekranda video izliyorum ve video izlerken kasıyor hatta donuyor . Bu youtube veya video player olmaksızın aynı. Önceki bilgisayarım Laptop ve GTX 960 ekran kartlı du ve böyle sıkıntım olmuyordu. Şimdiki bilgisayarım da kullanıyorum oyun modum falan kapalı .İnternette gördüğüm çözümlerin çoğunu denedim ama bir sonuç alamadım .Chrome un grafik hızlandırmasın devre dışı bıraktım vs. vs. Ekran kartım güncel. Fikrimce olabilecek sorun hz farklılıgı ama emin olmak istiyorum açıkcası .Bilen birisi var mı sorunun kaynağını . Teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 32473Ekli dosyayı görüntüle 32474Ekli dosyayı görüntüle 32475Ekli dosyayı görüntüle 32476
@Lory bilgin var mi

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
749
Oynadığın oyunu diğer monitör ile aynı hz e alıp oynamayı dene.
Sync teknolojilerini açmayı veya kapatmayı dene.
Kablolarda sorun olmadığına emin ol.
Hdr kapatmayı dene.
2. ekrandan oyun oynayıp 1. ekrandan video izlemeyi dene.
1080p olan ekranda 4k video açmadığından emin ol.

Önce sorunu anlamalısınki çözümü ona göre bulalım. Aklıma gelenler bunlar.

KS

soundbell

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Sorunun kaynağını buldum .Bu şekilde yaşayan varsa sıkıntı vindows 11 verimlilik modu tarayıcılardan verimlilik modunu kaldırsanızda görev yöneticisi otomatik açmaktadır. Chrome ve opera denedim öyle oldu . Çözüm microsoft edge tarayıcısını kullanmak . Edge ayarlardan verimlilik modu kapatma dediğim anda görev yöneticisi de kapalı oldu ve ana ekranda oyun oynarken yan ekranda donma sorunum düzeldi. Yada windows 10 yüklemek tercih sizin.

KS

soundbell

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
edge de çözüm olmadı kesin çözüm windows 10 a geçtim kökünden çözüldü

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri