Windows 11 Kendi Kendine Uyanma Sorunu!

aliya6845

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Windows 11 lite versiyon kullanıyorum. Son zamanlarda bilgisayarım kendi kendine sapıtmaya başladı. DELL G15 serisi kullanıyorum ve win10 yüklemek istiyorum aslında ama win10 desteklemiyor. Herneyse sabah 4-5 dedim mi kapağı kapalı olan laptop kendi kendine uyanıyor ve haliyle deli gibi ısınıyor! Böyle bir aptal sorun ile kaşılaşıp çözen var mı?

huseyinq

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
DELL KENDİ SİSTESİNDEN ALITIDIR!

Bilgisayarınızın kendi kendine açılmasını önlemek için deneyebileceğiniz birkaç seçenek vardır. Farklı seçenekler listesindeki son seçenek en kısıtlayıcı olduğundan ve bilgisayarınızın düzgün çalışmasını engelleyebileceğinden Dell Technologies, en üstten başlamanızı önerir.

• Her bir aygıtın bilgisayarınızı uyandırmasını önleyin
    Ağ bağdaştırıcılar, klavyeler ve fareler gibi belirli aygıtlar bilgisayarınızı uyandırabilir. Hangi aygıtların bilgisayarınızı uyandırabileceğini ve bunu yapmasını engelleyebileceğini bulmak için aşağıdaki adımları uygulayın.
    1. Windows (
      Windows Tuşu
      ) tuşunu basılı tutun ve ardından Q tuşuna basın.
    2. Arama kutusuna cmd yazın.
    3. Arama sonuçlarındaki Komut İstemi (Uygulama) öğesine sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır seçeneğini belirleyin. İstenirse seçimi onaylayın.
    4. Komut İstemi penceresine powercfg -devicequery wake_armed yazıp Enter tuşuna basın.
    5. Listelenen aygıtları not edin.
    6. Windows (
      Windows Tuşu
      ) tuşunu basılı tutun ve ardından Q tuşuna basın.
    7. Arama kutusuna aygıt yöneticisi yazın.
    8. Sonuç listesinde Aygıt Yöneticisi (Denetim masası) öğesini seçin.
    9. Bilgisayarınızı uyandırmasını engellemek istediğiniz aygıt kategorisinin (Klavye, fare ve diğer işaret aygıtları vb.) yanındaki oku seçin.
    10. Aygıt listesine sağ tıklayın ve Özellikler öğesini seçin.
    11. Güç Yönetimi sekmesine tıklayın.
    12. Bu aygıt, bilgisayarı başlatsın seçeneğinin yanındaki kutunun işaretlenmediğinden emin olun.
    13. Listelenen tüm aygıtlar için güç ayarlarını değiştirebilirsiniz veya soruna hangi aygıtın neden olduğunu belirlemek için her seferinde bir değişiklik yapabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri