Windows 11den Windows 10a geçme

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
134
Selamlar Arkadaşlar

Windows 10 un kendi iso dosyasını indirdim media creation tool olarak geliyo bunu yükledikten sonra saklama kısmında sadece hiçbişey açık ve kurulumu yapmadan çıkınca saklama alanımı dolduruyor nasıl silebilirim yüklediği dosyaları birde nasıl veri kayıpsız win 10a geçebilirim

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,960
Win 11 den önce win 10 kullandıysanız
Başlat > Ayarlar > Sistem > Kurtarma seçeneğini seçin.
Açılan ekranda “Geri Git” seçeneği varsa tıklayın ve Windows 10'a hızlı bir şekilde geri dönün.

KS

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
134
Win 11 den önce win 10 kullandıysanız
Başlat > Ayarlar > Sistem > Kurtarma seçeneğini seçin.
Açılan ekranda “Geri Git” seçeneği varsa tıklayın ve Windows 10'a hızlı bir şekilde geri dönün.
geri git seçeneği aktif olmadığından dolayı veri kayıpsız geçmek istiyorum hocam birde bu dediğim yer kaplayan dosyaları nasıl silebilirim

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Selamlar Arkadaşlar

Windows 10 un kendi iso dosyasını indirdim media creation tool olarak geliyo bunu yükledikten sonra saklama kısmında sadece hiçbişey açık ve kurulumu yapmadan çıkınca saklama alanımı dolduruyor nasıl silebilirim yüklediği dosyaları birde nasıl veri kayıpsız win 10a geçebilirim
Tüm usb cihazını sıfırlıyor ve sadece iso dosyası olur. Usb biçimlendirirseniz tekrardan tüm alanı kullanabilirsiniz.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
usb değil sistemimde yer kaplıyor
Disk temizlemeyi çalıştırın. Tarama sonunda sistem dosyları içinde ya da eski windows dosyları diye görünüyor olması lazım. Seçip silebilirsiniz diye hatırlıyorum.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
Windows için ve kurtarma alanı için ayrılan diskteki bölümleri mi kast ediyorsunuz? C:/ diskteki bu alanlar gerekli.

Win11 kuranlar için ilk 10 günlük süre ile geri döndürebiliyor diye biliyorum. Eğer bu süre geçmişse temiz kurulum ile dönmek mecburi oluyor (geçmiş tarihe geri dönme seçeneğiniz de bulunmadığı için).

KS

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
134
1671049253656.png

Windows içindeki temp dosyasına bakabilirsiniz. Bir de disk yönetiminde kendine alan ayırmış olabilir ihtimali geliyor onu da kontrol edebilirsiniz.
böyle gözüküyor

1671049545597.png

birde bunlar lazım mı ben kurmuştum ama

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Yok hocam onlar değil. Klasör ayarlarında gizli dosyaları göster ve sistem dosylarını seçin, kaydedip kapatın. Dosya arama kısmına *.iso yazın çıkmazsa *.* yapın bu biraz uzun sürer muhtemelen. Sonradında boyuta göre sıralayın. Büyük boyutlu dosya bulursanız oluşturulma tarihini kontrol edin. Doğruysa silebilirsiniz.

KS

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
134
1671049676089.png

bu galiba hocam buldum sanırım bu saatlerde koymuştum yüklemeyi

KS

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
134
Ekli dosyayı görüntüle 12718
bu galiba hocam buldum sanırım bu saatlerde koymuştum yüklemeyi
hocam birde bu dosyanın içinde herhangi kendi bir programın ismi yok bu heralde içindeki bazı dosyaların düzenlenme zamanı farklı ama

Chipset driver kesinlikle gerekli. StoreMI Video Rehber. Ryzen Master tamamen gereksiz bir uygulama (OC yapmıyorsanız kullanmanız gerekmiyor).
sağolun hocam

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
17 gb dosya prefetche girince en son yaptığım işlemler çıktı ama anlayamadım
Tüm içerisindeki dosyların oluşturulma zamanı aynıysa muhtemelen doğrudur. Ne olur olmaz siz usb yine windows iso dosyası koyun.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri