Windows 7 Ultimate Sistem Modeli Invalid Hatası

Aloneman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba,

Lenovo marka dizüstü bilgisayara sahibim. PC bayağı bir eski ve alalı 3 ay olacak. Windows 10 yüklüydü. Fakat cihaz internet kopması sorunu çok yaşatıyordu. Bende Windows 7 Ultimate sürümüne geçiş yaptım.

Bu tip işlerden çok anlamıyorum. Daha önceden Windows 10 yüklüyken, cihaz sanırım sistem modelinde ne olduğu yazıyordu. Fakat şimdi DXDiag yazıp sistemi öğrenmek istediğimde, marka Lenovo sistem modeli (Invalid) geçersiz hatası alıyorum. Bunun sebebi nedir?

Windows 7 yüklerken bir hata mı yaptım bilmiyorum. 2 gündür bunun cevabını arıyorum. Bilgisayar konusunda da uzman değilim. Bilen birisi çıkar ümidi ile buraya yazıyorum. İnşallah gerekli desteği alırım.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,001
Cvp: windows 7 ultimate kurulum sonrası sistem modeli invalid yazıyor

Merhaba;

Sanırım aşağıda paylaştığım görseldeki alandan bahsediyorsunuz. Bu Windows 10'da görünüyor, Windows 7'de görünmüyorsa temelde 2 sebebi var.

1-) Kullandığınız Windows sürümünü nereden indirdiniz bilmiyorum ama, sistem bileşenlerini toplayamamış. Bunun için yeniden format (farklı bir Windows 7 isosu ile) veya hard reset gerekebilir. (Windows sıfırlama gibi)

2-) Microsoft artık Windows 7'ye destek vermiyor. Haliyle durumun buradan kaynaklandığını düşünüyorum. Güncelleme ve yeterli destek sağlanmadığı için, sürücü okuması da yapılamıyor. Haliyle sistem etiketi tamamlanamıyor. Denetim masasına girerek tüm alabileceğiniz güncellemeleri almanızı öneririm. (Varsa) Ardından reset atın tekrar deneyin.

Ayrıca bu tip durumlarda sizden ricamız cihazın alt panelinde bir etiket bulunur. Marka ve model yazar. Onu da paylaşabilir misiniz?

KS

Aloneman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: windows 7 ultimate kurulum sonrası sistem modeli invalid yazıyor

OceanLaB' Alıntı:
Merhaba;

Sanırım aşağıda paylaştığım görseldeki alandan bahsediyorsunuz. Bu Windows 10'da görünüyor, Windows 7'de görünmüyorsa temelde 2 sebebi var.

1-) Kullandığınız Windows sürümünü nereden indirdiniz bilmiyorum ama, sistem bileşenlerini toplayamamış. Bunun için yeniden format (farklı bir Windows 7 isosu ile) veya hard reset gerekebilir. (Windows sıfırlama gibi)

2-) Microsoft artık Windows 7'ye destek vermiyor. Haliyle durumun buradan kaynaklandığını düşünüyorum. Güncelleme ve yeterli destek sağlanmadığı için, sürücü okuması da yapılamıyor. Haliyle sistem etiketi tamamlanamıyor. Denetim masasına girerek tüm alabileceğiniz güncellemeleri almanızı öneririm. (Varsa) Ardından reset atın tekrar deneyin.

Ayrıca bu tip durumlarda sizden ricamız cihazın alt panelinde bir etiket bulunur. Marka ve model yazar. Onu da paylaşabilir misiniz?

Evet hocam dediğiniz işlemleri denedim ama güncelleştirmeyi arayamadı hataısı alıyorum. Win 7 kurduktan sonra internete girememiştim saat ayarı utc+3 istanbul yok win7 lerde ama forumun diğer admini sağolun teamwieverden baglanarak saat ve internet sorunumu çözdü. Şimdi bu olayı çözmek için yeniden format şartmı başka yolu yokmudur hocam ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Cvp: Windows 7 Ultimate Sistem Modeli Invalid Hatası

Donanımlarınız Windows 7 tarafından sürücü desteğinde 100% desteklenmiyorsa donanım kimliklerini görmenize izin vermiyor olabilir. Başlata veya Windows Tuşu + R tuşu kombiniyle açılan pencereye msinfo32 yazıp uygulamayı çalıştırın. Açılan pencerede sistem bilgilerinizi görebilecek misiniz bakın. Ayrıca güncelleştirme ayarındaki sorun desteğin kesildiğinden dolayı.

KS

Aloneman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Windows 7 Ultimate Sistem Modeli Invalid Hatası

ugur.gozaydin' Alıntı:
Donanımlarınız Windows 7 tarafından sürücü desteğinde 100% desteklenmiyorsa donanım kimliklerini görmenize izin vermiyor olabilir. Başlata veya Windows Tuşu + R tuşu kombiniyle açılan pencereye msinfo32 yazıp uygulamayı çalıştırın. Açılan pencerede sistem bilgilerinizi görebilecek misiniz bakın. Ayrıca güncelleştirme ayarındaki sorun desteğin kesildiğinden dolayı.
Oradada aynı yazı yazıoyor hocam 

Altotziki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cvp: Windows 7 Ultimate Sistem Modeli Invalid Hatası

Hatayı çözmeye yarayan Windows Update düzeltmesini, İşletim sisteminize göre olan linkten indirin ve kurun.

64Bit: 
32Bit:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri