Windows Kurulumu Otomatik Mi Oluyor?

M.Hamza

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Hocalarım merhaba,

Elimde RX 6600XT ekran kartı, Ryzen 7 5800X işlemci ve Corsahir 8x2 3600 Mhz ram var. Bunlara ilave olarak Anakart, Sıvı soğutma ve SSD alacağım.

Benim sorum yeni anakart ve yeni SSD kurulumu yapacağım için bilgisayarı açtığımda kendisi mi otomatik Windows kuracak yoksa benim yapmam gereken bir şey var mı ? yani şu an bir hard diskim var ve Windows onun içinde ancak ben yeni 2 adet SSD alacağım ve hard diski çıkartacağım

Senolix

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Bir USB yardımıyla windows'u kuraman gerekiyor bilgisayar otomatik kurmaz. İşletim sistemi olmadığı için sadece BIOS penceresi açılır o kadar

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
Hocalarım merhaba,

Elimde RX 6600XT ekran kartı, Ryzen 7 5800X işlemci ve Corsahir 8x2 3600 Mhz ram var. Bunlara ilave olarak Anakart, Sıvı soğutma ve SSD alacağım.

Benim sorum yeni anakart ve yeni SSD kurulumu yapacağım için bilgisayarı açtığımda kendisi mi otomatik Windows kuracak yoksa benim yapmam gereken bir şey var mı ? yani şu an bir hard diskim var ve Windows onun içinde ancak ben yeni 2 adet SSD alacağım ve hard diski çıkartacağım
usb kurdugun win kurucaksınız nasıl kurucam dersenizde videolar var , ve sistemizde ekran kartı düsük olupta islemcinin cok yüksek olması biraz olmadı gibi alacagınız sıvı sogutucuda emin olarak 5800x sogutmak icin baba bir sogutucu secmeniz lazım

KS

M.Hamza

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
usb kurdugun win kurucaksınız nasıl kurucam dersenizde videolar var , ve sistemizde ekran kartı düsük olupta islemcinin cok yüksek olması biraz olmadı gibi alacagınız sıvı sogutucuda emin olarak 5800x sogutmak icin baba bir sogutucu secmeniz lazım
Videolara bakacağım hocam teşekkür ederim, soğutucu "arctic liquid freezer ii 280" olacak

KS

M.Hamza

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12

Senolix

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
280 destekliyor yazıyor hocam, neye istinaden dediniz ?
Bu kasaya sığmaz şöyle anlatayım aslında evet destekliyor fakat sana önerilen sıvı soğutucunun radyatör kalınlığı diğer radyatörlere göre biraz daha kalın bu yüzden sığmayacaktır. Şahsen güzel kasa beğendiğim kasa ama işte ne yazık ki buna sığmıyor. Şu kasayı önerebilirim
PHANTEKS ECLIPSE P500A (NON-RGB) lakin şuan bizim ülkede pek satışı yok galiba :-(

KS

M.Hamza

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Bu kasaya sığmaz şöyle anlatayım aslında evet destekliyor fakat sana önerilen sıvı soğutucunun radyatör kalınlığı diğer radyatörlere göre biraz daha kalın bu yüzden sığmayacaktır. Şahsen güzel kasa beğendiğim kasa ama işte ne yazık ki buna sığmıyor. Şu kasayı önerebilirim
PHANTEKS ECLIPSE P500A (NON-RGB) lakin şuan bizim ülkede pek satışı yok galiba :-(
Hocam kasa elimde mevcut ancak sıvı soğutucu almamıştım, öğrendiğim iyi oldu. Bu kasaya sığacak 5800X i soğutacak bir sıvı soğutucu önerir misiniz ? Yoksa ayrı bir konu mu açmam gerek. Bütçe 2000-3000 bandında olabilir

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
Hocam kasa elimde mevcut ancak sıvı soğutucu almamıştım, öğrendiğim iyi oldu. Bu kasaya sığacak 5800X i soğutacak bir sıvı soğutucu önerir misiniz ? Yoksa ayrı bir konu mu açmam gerek. Bütçe 2000-3000 bandında olabilir
önerim budur efsane kasa , bugun aksam siparis edicem bende

KS

M.Hamza

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
önerim budur efsane kasa

Hocam kasa almayı düşünmüyorum olan kasama sığacak sıvı soğutma düşünüyorum, teşekkürler yine de

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
Hocam kasa almayı düşünmüyorum olan kasama sığacak sıvı soğutma düşünüyorum, teşekkürler yine de
hocam islmeciniz sağlam bir islemci ve 5800 göre daha cok ısınan bir islemci onu sogutucak bir sogutucu arctic dısında baska önerim yoktur malesef

Hadicanmsnde

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
169
Sıfırdan kuracaksan USB olması gerek fakat format atacaksan USB olmadan direk İSO dosyasıyla atabilirsin

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri