Yardım Windows Sıfırlarken "Dosyaları Ve Kişisel Verileri Koru" Seçeneği

hhuseyin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Arkadaşlar selamlar iyi forumlar,
Bilgisayarımda bilmediğim sebeplerden dolayı garip tuhaf bazı şeyler oldu torrent yazılım yüklemeyi severim ondan olmuş olabilir diye düşünüyorum ancak genelde Dodi ve ya FitGirl dışında biyerden de torrent yüklemem sorun bundan mıdır değil midir bilemiycem artık ama şöyle açıklayayım;
denetim masasında kaldır seçeneği gitti, bilgisayarın bazı kısımlarının dili ingilizce oldu (anlaşılması güçlükten değil de yazı normal değil örnek: "Masaüstü arkaplanı olarak ayarla" seçeneği "setasdesktopwallpaper" olarak değişti bu şekil boşluksuz.) denetim masasında ağ ayarlarına girdiğimde özelliklere vs basamıyorum. ve kim bilir daha görmediğim neler neler var.

chkdsk vs. şeyler denedim ancak sorun bulamadı. şimdi ise daha önceden yüklü bir kaç oyun bozuldu (çok pişman değilim sürekli oynadıklarım değildi zaten.)
fakat ben bilgisayarı sıfırlamak istiyorum. şöyle bi sorun var ki benim save filelarım ve dosyalarım önemlidir ve şu anda yedek almaya ayıracak vaktim yok.

şimdilik bu seçeği seçip windowsu yeniden yüksetsem masaüstümdeki şeyler vs. save filelar ya da önemli dosyalarım gitmez değil mi? sormak istedim.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
239
Sıfırlamada Microsoft belgesindeki açıklmalara bir göz atın.
Açılan sayfada ''Bilgisayarınızı Sıfırlama'' yanında alt ok genişletin.
Dosyalarımı koru seçeneğini seçmeniz gerektiği belirtiliyor.

Sıfırlamada birkaç olumsuz riskli durum oluşabilir .

- Sıfırlamada dosyalarımı koruyu seçtiniz ve devam dediniz. İşleme geçmeyip şu ,bu vs nedenle sıfırlama yapılamayor Windows mediasını pc ye yerleştrin tekrar deneyin vs diyebilir. Bu ihtimal olasılıklar dahilinde.

Bu durumda pc yi yeniden başlatırsınız windows açılır dosyalara erişebilirsiniz.

-İkinci riskli durum sıfırlama yaparken işlem devam ediyor. Bir hata ile karşılaştı vs. işlemi yarıda kesmesi ve ilerlememesi, bu durumda pc yi restart atsanız bile Windows yüklememe ihtimali vardır. Sistem çökmesi vb. bu durumda önemli dosyalara ulaşamazsınız, kaybedersiniz. Bu durumu da ihtimaller dahilinde tutun.

İkinci durumdaki riskleri almamak için
ssd, hdd ne kullanıyorsanız ek bir bölüm olluşturup önemli dosyaları buraya atmak için zaman ayırmanızdır. Yalnızca bir kere yapacaksınız. Sürekli o bölümde kalacaklar. Temiz kurulum yaparken o bölüme dokunmayacaksınız.

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri