Windows şifre sorunu

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
212
Merhaba Arkadaşlar. W11pro kurulu ama lisanssız. Şifre ile giriş ekranında böyle kaldı. Güvenli mod ile denedik sonuç alamadık. Bilgisayarı geçmiş bi tarihe yeniden yükleme yapmaya çalıştık olmadı. Tek çare format ama bildiğiniz bir yöntem varmı?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221215-212150.jpg
    Screenshot_20221215-212150.jpg
    243.1 KB · Görüntüleme: 17

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Merhaba Arkadaşlar. W11pro kurulu ama lisanssız. Şifre ile giriş ekranında böyle kaldı. Güvenli mod ile denedik sonuç alamadık. Bilgisayarı geçmiş bi tarihe yeniden yükleme yapmaya çalıştık olmadı. Tek çare format ama bildiğiniz bir yöntem varmı?
Kurulum esnasında size sormuş olmalı. Telefon gibi rastgele atamıyor. Mail adresi ile girdiyseniz mailden bağlanıp sıfırlama seçeneği olması lazım. Olmadı misafir kullanıcı ya da yeni kullanıcı aç gibi bir seçenek olmalı.

KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
212
Kurulum esnasında size sormuş olmalı. Telefon gibi rastgele atamıyor. Mail adresi ile girdiyseniz mailden bağlanıp sıfırlama seçeneği olması lazım. Olmadı misafir kullanıcı ya da yeni kullanıcı aç gibi bir seçenek olmalı.
Çıkmıyor maalesef

Bu şekilde bi hata veriyor

Ekli dosyalar

• IMG_20221215_213922.jpg
    IMG_20221215_213922.jpg
    4.6 MB · Görüntüleme: 10

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Çıkmıyor maalesef

Bu şekilde bi hata veriyor
Şu adımları deneyenilirsiniz;
PIN'imi unuttum ifadesini görürseniz pin'inizi sıfırlamak için pin'i seçin ve yönergeleri izleyin. Cihazda birden çok hesap varsa sıfırlamanız gereken hesabı seçin.

PIN'imi unuttum seçeneğini görmüyorsanız Oturum açma seçenekleri'ni ve ardından Parolanızı girin'i seçin.

Oturum açtıktan sonra PIN'imi unuttum > > Hesapları > Oturum açma seçenekleri > PIN (Windows Hello) Ayarlar > başlat'ı seçin ve ardından yönergeleri izleyin.

KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
212
Hşö
Şu adımları deneyenilirsiniz;
PIN'imi unuttum ifadesini görürseniz pin'inizi sıfırlamak için pin'i seçin ve yönergeleri izleyin. Cihazda birden çok hesap varsa sıfırlamanız gereken hesabı seçin.

PIN'imi unuttum seçeneğini görmüyorsanız Oturum açma seçenekleri'ni ve ardından Parolanızı girin'i seçin.

Oturum açtıktan sonra PIN'imi unuttum > > Hesapları > Oturum açma seçenekleri > PIN (Windows Hello) Ayarlar > başlat'ı seçin ve ardından yönergeleri izleyin.
Evet dedim hocam fakat devam etmiyor

bruhmomentumtr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
en son bu tarz hatayı gördüğümde windows'ta kullanıcı adının silindiğini görmüştüm.
cmd ile netuser kullanarak kontrol etmiştim eğer ismin yoksa yeni kullanıcı oluşturmaya çalış yine aynı hata olursa format at bence.

KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
212
en son bu tarz hatayı gördüğümde windows'ta kullanıcı adının silindiğini görmüştüm.
cmd ile netuser kullanarak kontrol etmiştim eğer ismin yoksa yeni kullanıcı oluşturmaya çalış yine aynı hata olursa format at bence.
Format yoku gözüktü hocam

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Bilgisayarımız açıldığında karşımıza çıkan ilk yer sağ alt köşede güç ayarlarının olduğu kısımdan yeniden başlat tuşuna, Shift tuşuna basılı tutarak basıyoruz (ekrana seçenekler gelene kadar Shift tuşuna basılı tutunuz). Ardından karşımıza çıkan kısımdan SORUN GİDERME diye bir seçenek olması gerek bu seçeneği seçiyoruz. Buradan GELİŞMİŞ SEÇENEKLER seçeneğini seçiyoruz. Ardından karşımıza çıkan seçeneklerden SİSTEM GERİ YÜKLEME'yi seçiyoruz. Bundan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir geri yükleme noktası soracak bu en son yüklediğiniz uygulama veya sizin kasıtlı yaptığınız bir noktadır. Buradan en yakın tarihli olanı seçmeniz sizin için iyi olacaktır.

KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
212
Bilgisayarımız açıldığında karşımıza çıkan ilk yer sağ alt köşede güç ayarlarının olduğu kısımdan yeniden başlat tuşuna, Shift tuşuna basılı tutarak basıyoruz (ekrana seçenekler gelene kadar Shift tuşuna basılı tutunuz). Ardından karşımıza çıkan kısımdan SORUN GİDERME diye bir seçenek olması gerek bu seçeneği seçiyoruz. Buradan GELİŞMİŞ SEÇENEKLER seçeneğini seçiyoruz. Ardından karşımıza çıkan seçeneklerden SİSTEM GERİ YÜKLEME'yi seçiyoruz. Bundan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir geri yükleme noktası soracak bu en son yüklediğiniz uygulama veya sizin kasıtlı yaptığınız bir noktadır. Buradan en yakın tarihli olanı seçmeniz sizin için iyi olacaktır.
Yapamadı hocam evet denedik bunu da aynen bu şekilde yaptım ama olmadı

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Selamlar,
1 Adet USB belleğe WinPE kurup bilgisayarı bu bellek üzerinden açarak kurulu olan win11'in şifre / pin değiştirebilir veya yeni bir kullanıcı tanımlayarak eski ve sorun yaşadığınız kullanıcıyı kaldırabilirsiniz.

WinPe ile ilgili gerek youtube gerek bilindik forum sitelerinden nasıl ve ne şekilde işlem yapabileceğinize dair detaylı rehberler mevcut.

KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
212
Selamlar,
1 Adet USB belleğe WinPE kurup bilgisayarı bu bellek üzerinden açarak kurulu olan win11'in şifre / pin değiştirebilir veya yeni bir kullanıcı tanımlayarak eski ve sorun yaşadığınız kullanıcıyı kaldırabilirsiniz.

WinPe ile ilgili gerek youtube gerek bilindik forum sitelerinden nasıl ve ne şekilde işlem yapabileceğinize dair detaylı rehberler mevcut.
Teşekkürler şuan için yeni bi Windows usb si ayarlıyorum. Sanırım format atacağım zaten yeni gelmişti pc temiz kurulum yapmak için yapacağım. Bilgiler için çok teşekkür ederim 🤝🏼

KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
212
Evet arkadaşlar Rufus ile Windows 11 pro İSO dosyası oluşturup format işlemi yaptım. Format Yaparken bir takım sorunlarla karşılaştım. Size bundan bahsedeyim. Eminim çoğunuz biliyor veya başına gelmiştir.
Windows 11 usb sini hazırlayıp eve geldim pc ye format işlemine başladım (15 12400f Asus prime B660m k D4) Herşey yolunda giderken Windowsu nereye kurmak isterseniz seçeneği geldiğinde benim hali hazırda takılı olan m2 ssd lerimi görmüyordu. Hemen internete girip teknopat ın bu konu ile alakalı yazısını bulduk @Muamma61 hocam la. Sonra intel VMD sürücü nü indirip oluşturduğumuz usb diskin içerisine atmamız gereken videosunu ve makalesini izledikten sonra söyleyenen işlemleri adım adım yaparak w11 kurulumunu yaptık. Konu çözüldü arkadaşlar 🙋🏻‍♂️Teşekkürler herkese

intel VMD IRST dosyası indirme ve bilgilendirme linki;

https://www.technopat.net/2021/08/04/windows-kurulumunda-hicbir-surucu-bulunamadi-hatasi-cozum/

Ekli dosyalar

• IMG-20221216-WA0024.jpeg
    IMG-20221216-WA0024.jpeg
    2 MB · Görüntüleme: 2
  • IMG-20221216-WA0009.jpeg
    IMG-20221216-WA0009.jpeg
    2.6 MB · Görüntüleme: 3
  • IMG-20221216-WA0027.jpeg
    IMG-20221216-WA0027.jpeg
    2.4 MB · Görüntüleme: 2
  • IMG-20221216-WA0029.jpeg
    IMG-20221216-WA0029.jpeg