Windows yüklenemedi

btuhan06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese iyi geceler,

Bilgisayarım açılırken direk biosa giriyordu. Bende buradan aldığım tavsiye ile harici harddiskime win10 u yükledim fakat windowsu kuracağım ekrana geldiğimde üç seçenek çıkıyor.
Sürücü 0 ayrılmamış alan
Sürücü 1 Bölüm 1 esd usb
Sürücü 1 ayrılmamış alan
Bana sadece Sürücü 0 da işlem yapmama izin veriyor ama ondada ne yeni diyip birşey oluşturuyor nede direk ileri dediğimde ise biraz bekletip windows seçtiğiniz konuma yüklenemedi hatası veriyor. Az önce bios hatası veriyordu onu cmd komut ekranından yaptım şimdide tekrar konuma yüklenemedi hatası veriyor. Kasada garanti etiketi olduğu için açamıyorum. Sadece ssd var ve windowsun yüklü olduğu harici harddisk var. Konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 16671685756896095689012429841637.jpg
    16671685756896095689012429841637.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 21

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
Herkese iyi geceler,

Bilgisayarım açılırken direk biosa giriyordu. Bende buradan aldığım tavsiye ile harici harddiskime win10 u yükledim fakat windowsu kuracağım ekrana geldiğimde üç seçenek çıkıyor.
Sürücü 0 ayrılmamış alan
Sürücü 1 Bölüm 1 esd usb
Sürücü 1 ayrılmamış alan
Bana sadece Sürücü 0 da işlem yapmama izin veriyor ama ondada ne yeni diyip birşey oluşturuyor nede direk ileri dediğimde ise biraz bekletip windows seçtiğiniz konuma yüklenemedi hatası veriyor. Az önce bios hatası veriyordu onu cmd komut ekranından yaptım şimdide tekrar konuma yüklenemedi hatası veriyor. Kasada garanti etiketi olduğu için açamıyorum. Sadece ssd var ve windowsun yüklü olduğu harici harddisk var. Konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum.
göründüğü gibi şu anda 2 diskinede windows yüklü değil toplam alan ile boş alan aynı farkındaysan sürücü 1 bölüm senin flash bellek
1= öncelikle flashın içini boşaltın hiç bir şey olmasın ve sonra internetten windows 10 yükleyin ve flash diskin içine attın

2=dediğim gibi sadece içinde windows olsun sonra sisteme flashı takın ve aynı windows ekranına gelin

3= sonra hangi diske yüklemek istiyoranız onu seçip ileri diyin sonra windows yüklenecektir

KS

btuhan06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Harddiske zaten direk öyle yaptım içi boş sadece microsoftun sitesinden direk harici harddiskin içinde win 10u kurdum

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
bilemedim ama benim dediğim gibi yapın büyük ihtimalle sorun yaşamazsınız siteden hdd kurma
önce flashı boşalt flashı yükle sonra flashtan hdd yükle

KS

btuhan06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ne yaptıysam olmadı son çare garantisine götürdüm

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri