Windows'a Format Atarken C: Dışındaki Diskleri Sıfırlamamak Performansı Kötü Etkiler Mi?

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
Selamlar,

C: Yani sistemimin olduğu SSD diske format atacağım. D ve E disklerim var 1 TB'a yakın veri var buralarda ve bunları yedekleyemiyorum. Format atarken D ve E disklerini sıfırlamadığımda performans için kötü etkileyen bir durum olur mu?

Sonuçta sistem C diskine kurulu ve orayı temizliyorum. Diğer diskleri elle temizlemem gerekiyor formattan sonra.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
C: Yani sistemimin olduğu SSD diske format atacağım. D ve E disklerim var 1 TB'a yakın veri var buralarda ve bunları yedekleyemiyorum. Format atarken D ve E disklerini sıfırlamadığımda performans için kötü etkileyen bir durum olur mu? Sonuçta sistem C diskine kurulu ve orayı temizliyorum. Diğer diskleri elle temizlemem gerekiyor formattan sonra.
Sorun olmaz. Bende oyunları diğer diske atıp sadece c yi formatlıyorum. Diğer diskleri formatlayıp içine yine aynı şeyleri doldurunca bir şey fark edeceğini sanmam. Siz kendiniz gereksiz şeyleri ayıklarsınız formatlamak için çok fazla şey varsa.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri