Xbox Series S Alınır mı?

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Konsol almayı düşünüyorum ama bayıla bayıla para vermekte istemiyorum. PlayStation 5 ve 4 almayı düşünmüyorum. PS4 zaten eskidi. PlayStation oyunları pahalı ve abonelik sistemini beğenmiyorum.

PS oyunları yavaş yavaş PC'ye geliyor zaten ondan dolayı sıcak bakmıyorum. Xbox Series S almayı düşünüyorum. Series X ile arasında farklar var evet. Performans farkları da var ama Series X 15.000 TL civarlara bulunuyorken. Series S 6.000 TL civarlarına bulunuyor. Öyle 4K çözünürlükte vesaire konsol oynama hayalimde yok. Bir tane de 2K monitör alırım belirli oyunları oynarım kafasındayım. Sizce Series S alınır mı ?

Genelde kardeşim oynar zaten oynayacağı oyunlar da bunlar:

• Forza Horizon 5
• Halo Serisi
• Fortnite
• GTA 5
• NFS Serisi

Bu oyunlar 2K çözünürlükte kaç FPS verebilir bilen vesaire varsa yardımcı olunur mu ? Sizce alınır mı düşüncelerinizi bekliyorum :D Şimdiden Teşekkür ederim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Nuri Tarık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
51
Hocam şahsi görüşüm; Konsollara yatırım yapmamanız yönünde.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
4,998
1080p çözünürlük için alınabilecek bir ürün. GamePass üzerinden de pek çok oyunu zaten oynayabildiğimiz için mantıklı olur. Xbox Series S ayrıca RDR2, Metro Exodus gibi AAA+ oyunları rahatlıkla oynatıyor. Her şeyin fiyatı uçmuşken, şu anda 5.500 TL gibi rakama satılıyor zaten. Mantıklı.

series-s.png

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Bende var 1080p ve 1440p de güzel oyun oynatıyor. Ben özellikle yeni nesil güncellemesi almış oyunlar (X|S ibareli oyunlar) için tercih ediyorum. Fiyatına göre gayet güzel bir cihaz. Gamepass olması da cabası. 3 yıllıkta Gamepass Ultimate yaptım 750 TL civarı hem konsolda hem PC de kullanıyorum Gamepassi. Yeni nesil oyunları denemek oynamak amaçlı alabilirsin.

Son düzenleme:

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Ayrıca geriye dönük uyumluluğu da olduğu için ilk Xbox oyunlarını bile oynayabiliyorsunuz. Quick Resume özelliği sayesinde de konsolu kapatsanız bile geri açtığınızda oyununuza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz veya oyunlar arasında rahat geçiş yapabiliyorsunuz. En güzel özelliğide bu bence.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Hocam şahsi görüşüm; Konsollara yatırım yapmamanız yönünde.
Hocam kardeşime almak istiyorum. Evde zaten güzelinden bir pc var iken şimdilik 2nci pc'yi düşünmüyorum. Bende onun yerine oyun oynayabileceği ama çokta uçuk fiyatlarda olmayacak bir şey arıyordum. Gözüme xbox series s takıldı. Yatırımdan kastınızı da anlayamadım :) Eğer ilerde satmaysa vesaire ben aldığım hiç bir ürünü satmam. Eğer işim biterse tanıdığıma vesaire veririm :D

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Bende var 1080p ve 1440p de güzel oyun oynatıyor. Ben özellikle yeni nesil güncellemesi almış oyunlar (X|S ibareli oyunlar) için tercih ediyorum. Fiyatına göre gayet güzel bir cihaz. Gamepass olması da cabası. 3 yıllıkta Gamepass Ultimate yaptım 750 TL civarı hem konsolda hem PC de kullanıyorum Gamepassi. Yeni nesil oyunları denemek oynamak amaçlı alabilirsin.
Bende almayı düşünüyorum bakalım. Seninkisi global garantili mi yoksa windows TR garantili mi ? Garantiye ihtiyaç var mı ? Problem çıkarır mı :D Ona göre ithalatçı garantili almayı düşünüyorum

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
1080p çözünürlük için alınabilecek bir ürün. GamePass üzerinden de pek çok oyunu zaten oynayabildiğimiz için mantıklı olur. Xbox Series S ayrıca RDR2, Metro Exodus gibi AAA+ oyunları rahatlıkla oynatıyor. Her şeyin fiyatı uçmuşken, şu anda 5.500 TL gibi rakama satılıyor zaten. Mantıklı.

Ekli dosyayı görüntüle 619
Bana da oyun oynamak için en mantıklısı bu geldi hocam. 10.000TL'ye pc alacağıma gidip bunu alıp üstüne birde monitör almak daha mantıklı geliyor. Evde zaten son nesil pc var bir şeye bakmak isteyen oradan bakıyor :D Almayı düşünüyorum bakalım yazın başına doğru

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Bana da oyun oynamak için en mantıklısı bu geldi hocam. 10.000TL'ye pc alacağıma gidip bunu alıp üstüne birde monitör almak daha mantıklı geliyor. Evde zaten son nesil pc var bir şeye bakmak isteyen oradan bakıyor :D Almayı düşünüyorum bakalım yazın başına doğru
@OceanLaB hocam birde benim sisteme 750w yeterli midir ? İmza da sistem gözüküyor. Terettütte kaldım şimdi başımıza bela almayalım :D

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
@OceanLaB hocam birde benim sisteme 750w yeterli midir ? İmza da sistem gözüküyor. Terettütte kaldım şimdi başımıza bela almayalım :D
@ugur.gozaydin hocamla beraber konuşmuştuk aslında 850w iyi olur demişti ama eğer böyle sıkıntı değilse kalmayı düşünüyorum. Kablolama yapması çok zor geliyor :D Uğur hocam beni yanlış anlamayın size güvenmiyorum gibi bir durum yok :D

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Benlik bir sorun yok ben öneri yaparım seçim sizdedir. Ben zaten 750W ile çalışır demiştim sadece daha sağlıklı olur diye 850W önerdim. Rahat olun yani. :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri