xeon e5430 sabit sıcaklık sorunu

EvolutionTR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
öncelikle merhaba.
asus p5kpl-c (lga775/ddr2) kartıma lga771 xeon e5430 işlemci aldım. gereken modlamaları yaptım adaptörünüde taktım herşey eksiksiz, bilgisayar işlemciyi görüyor fakat işlemci 100 derece oluyor. üstelik açar açmaz ısınıyor bootloader e gelene kadar pc kapanıyor. tekrar deneyip bios hwmonitor den baktım sabit 100 derece görünüyor. ne düşüyor ne iniyor sürekli aynı. 

denediğim şeyler:

1-biosu modladım.
2-biosu sıfırladım.
3-acaba sensörmü bozuk diye elimle baktım.(bozuk değil gerçekten 100 derece)

birçok yere sordum ama birtürlü çözüm bulamadım. herşeyi kontrol ettim ve eksiksiz görünüyor.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Termal macun sürüp soğutucuyu doğru yerleştirdiniz mi? Arasında boşluk kalmış olabilir mi? İşlemci kullanımı ne durumda onu da kontrol edin. Aldığınız işlemci ne kadar sağlam.

KS

EvolutionTR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
onur.firatt' Alıntı:
Termal macun sürüp soğutucuyu doğru yerleştirdiniz mi? Arasında boşluk kalmış olabilir mi? İşlemci kullanımı ne durumda onu da kontrol edin. Aldığınız işlemci ne kadar sağlam.

termal macun sürdüm ve doğru yerleştirdim. arasında boşluk kalmış olabilir ama sanmıyorum core 2 duo e7200'ü takınca sorun olmuyor. kullanımı kontrol edemiyorum bilgisayar 10-15 saniyede kapanıyor zaten. işlemcinin sağlamlığı hakkında hiçbir fikrim yok. aliexpress ten aldım birkaç ay önce.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri