xeon x5460 windows yukleme ekranı

selim eren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
arkadaşlar yeni aldığım ve daha hic kullanmadığım xeon x5460 islemcimi gerine takip çalıstırdığımda windowsun şu ekranında  takılıp kalıyor
images

ne yükleme dairesi dönüyor nede bir tepki veriyor.
güç kaynağından gücü kesmedikce boyle boyle takılıyor
islemcimi daha yeni aldım ilk takışım sorun nerede?

KS

selim eren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Merhaba Windows'u ne ile yüklemeye çalışıyorsunuz?
windows zaten hard diskim de mevcut. sadece
islemcimi degistirmistim, eski islemcimde sorunsuz windows açılırken yeni aldigim xeon islemcimde yükleniyor ekranında takilip kaliyor

KS

selim eren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Anladım hocam. Anakart modeliniz nedir? Acaba bir Bios Update mi istiyor?
anakartim msi g41m-p33 combo, eski islemcim ile bios update hem flash bellekten hemde afuwin uygulamasından yapmıştım
xeon ile 1 kez windowsa giris yapabildim, sorun belki eski islemdidedir diye birde xeon islemcim varken afuwin uygulamasindan bios update yaptim
(bios anakartta kısa devre yaptırıp kitliyordu bu yüzden bios pili olmadan bilgisayari kullaniyorum ondan bir sey olurmu)

KS

selim eren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Bios pili ile kullan bence hocam. Pil olmadan uzun kullanımda nasıl bir sorun verir bilmiyorum açıkçası
sorun iste bios pilinde bios pilini taktigim zaman bilgisayar acilmiyor acilmasi icin bios pilini cikartmak gerek hocam

KS

selim eren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Temin etmen uzun vadede iyi olur
hocam windowsun yuklu oldugu hard diske format attim ve yerine windows 7 ultimate yukledim sorunsuz calisiyor ama merak ettigim windows 10 a geceyimmi tekrar yoksa windows 7 de kalayimmi.
windows 7 artik desteklenmediginden bilgisayar kasarmi? yada herhangi bir eksisini gorurmuyum.
ikinci bir doluhdolu diskim vardi windows 10 da kullaniyordum icerisinde steam yada masaustunde olabilecek  seyler vardi o hard windows 7 uyumlumu degilse formatlamak mi gerekir windows 7 uyumlu olmasi icin???

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Windows 7 kullanmak performans konusunda sana bir eksi yaratacağını düşünmüyorum. Ancak windows 10 kullanman yazılım olarak avantajlı olabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri