Xiaomi Redmi Note 10 Pro 6/64 Var Mı ?!

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Hocam Merhabalar,

Başlıkta Da Söylediğim Üzere Xiaomi Redmi Note 10 Pro 6/64Gb Olan Versiyon Var Mı Diye Geldim Aslında Ve Açıkçası Alsam Mı Almasam Mı Kararsızlıktayım Aynı Zamanda Çünkü Telefonum Gitti Gitmek Üzere Fakat Alacağım Başka Şeyler Var Telefona Harcadığım Bütçe İçin Herneyse Asıl Konumuza Dönecek Olursak 6/64 Olan Versyon Var Mı Bir Kaç Yerde Var Deniyor Fakat Google Alışverişte Vsr Göremedim Ve Emin Olmak İçin Sormaya Geldim.
Şimdiden Yardımınız İçin Teşekkürler. Kolay Gelsin.

Moderatörün son düzenlenenleri:

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Merhaba. Ürün model olarak var ama TR içerinde 64gb modelinin satışı şuan için gözükmüyor. 128gb modellerin satışı var sadece. Yurtdışı bazı sitelerde 300 dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor 64gb modelleri.
Ürün hakkında bilgim yok ancak kullanıcı yorumlarını çok olumlu görmedim

KS

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Merhaba. Ürün model olarak var ama TR içerinde 64gb modelinin satışı şuan için gözükmüyor. 128gb modellerin satışı var sadece. Yurtdışı bazı sitelerde 300 dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor 64gb modelleri.
Ürün hakkında bilgim yok ancak kullanıcı yorumlarını çok olumlu görmedim
Peki Sence Hepsi Burada Üzerinden Alsam O Fiyata Değer Mi ?! Alınır Mı Yani ?!
Şuan Vestel Venüs V5 Kullandığımı Göz Önünde Bulundurursak.

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Değer mi dersen,Aslında şöyle düşünmen lazım bence. Öncelik olarak ne için kullanıcanı belirle. Oyun oynamak mı? resim veya video çekmek mi? İnternet veya günlük kullanım için mi? Ve önemlisi bütcen nedir? 7bine yakın fiyatı var bu fiyat bandında alınacak en iyi ürün bu mudur diye araştırmak gerek. Kendinde söylemisin zaten alacağın baska şeylerde varmış telefona ayırdığın bütçeyle diye. Örneğin 3binliraya da günlük kullanım için telefon alabilirsin kalan paranı diğer ihtiyaclarına harcayablirsin. Önce kendi içinde bunlara kararını ver bence. Sonra şu fiyat bandında şu ihtiyaçlarım için telefon öneriniz varmı diye sorarsan daha bi yardımcı olunabilir bence. Biraz uzun oldu kusura bakma

behnankmscu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
60
Daha önce kullandım ve tavsiye etmiyorum. Satıp A52s 5G aldım. Bana kalırsa mi arayüzü kötü ve kalitesiz. Cihaz kağıt üzerinde iyi dursa da beklenen performansı vermiyor. O fiyata samsung telefonlara bakın derim.

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Selamlar,
Aktif olarak Redmi Note 10 Pro kullanıcısıyım. Telefonun kendi uygulamaları içerisinde ki reklamlar sinir bozucu durumda ve alternatif uygulama kurmam gerekiyor. Gelen son güncelleme ile görüşme esnasında ekran kapanmadığı için yüzünüz telefona temas ettiği için mikrofonu kapatabiliyor ve sesiniz karşı tarafa gitmiyor. Isınma ve şarj sorunu şuan için hiç karşılaşmadım. Oyunlarda sosyal medya hesaplarında ve fotoğraf / video çekme özelliklerinde başarılı.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
Genel yorumlarima baktim fiyatına göre sundugu özellikler yeteriz görülüyor . Oran olarak olumsuz yorumlar fazla

KS

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Değer mi dersen,Aslında şöyle düşünmen lazım bence. Öncelik olarak ne için kullanıcanı belirle. Oyun oynamak mı? resim veya video çekmek mi? İnternet veya günlük kullanım için mi? Ve önemlisi bütcen nedir? 7bine yakın fiyatı var bu fiyat bandında alınacak en iyi ürün bu mudur diye araştırmak gerek. Kendinde söylemisin zaten alacağın baska şeylerde varmış telefona ayırdığın bütçeyle diye. Örneğin 3binliraya da günlük kullanım için telefon alabilirsin kalan paranı diğer ihtiyaclarına harcayablirsin. Önce kendi içinde bunlara kararını ver bence. Sonra şu fiyat bandında şu ihtiyaçlarım için telefon öneriniz varmı diye sorarsan daha bi yardımcı olunabilir bence. Biraz uzun oldu kusura bakma
Bütçem Aşağı Yukarı 20Bin₺ Diyebiliriz Fakat Bu Paraya Monster Laptop Alacaktım Kendime Fakat Tam Olarak Denkleştirebilmiş Değilim Ve Bir Yandan Da Telefonum Artık Şarj Olmamaya Başladı Ve Çözümü De Yok Gibi Duruyor.

Ne İçin Kullanacağım Konusuna Gelecek Olursak Genel Günelik Kullanım Diyebiliriz Çünkü Telefondan Ziyade Daha Çok Bilgisayarda Takılan Biriyim Fakat Bazen Bilgisayardan Oynamak Yerine Telefondan Da Oyun Oynadığım Oluyor God Of War -/- Ark Survival Yada O An Canım Ne İsterse (Hem GeForge Now Gibi Uygulamalar Aracılığı İle Hem De Hali Hazırda Testerlığını Yapmakta Olduğum Bir Proje Dahilinde Elimde Olan Yazılım İle Direkt Telefona Steam EpicGames Vsr Gibi Yerlerden İndirerek)

Bunların Dışında Telefonu Videodan Ziyade Fotoğraf Çekmek İçin Kullanıyorum Okul Okuyan Biri Olaraktan Uygulamalı Derslerde Yazdığımız Yazılımları Hoca 1 Defaya Mahsus Tahtaya Yansıtıyor Devresini Gösteriyor Yada Önceki Haftalarda Göstemiş Oluyor Vsr O Anlara Çekip Yazılımı Yazarken Devresini Kurarken Fotoğraftan Bakıp Teyit Edebiliyoruz Yada Hocalar Sırf Sınavlar İçin 500 Sayfalık Bir Kitabın Fotoğrafını Çekmemizi İstiyorlar Ve Sınavda O Sayfalardan çıkıyor Vsr Onun Dışında Gündelikte Çok Fazla Video Çeken Biri Değilim Fakat Sosyal Medya İçin Fazlasıyla Saçma Fotoğraflar Çekebiliyorum Diyebiliriz.

Biliyorum Çok Uzun Çok Fazla Karmaşık Oldu Ama Ben Karma Bir Kullanış Tarzına Sahibim (en Azından Kendimce) Ondan Dolayı Kusura Bakma Umarım İstediğin Cevapları Verebilmişimdir.

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Çok açıklayıcı olmuş teşekkürler. Aktif kullanıcı yorumları olumlu değil redmi note pronun, başka markalara yönelmekde fayda var yinede

KS

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Çok açıklayıcı olmuş teşekkürler. Aktif kullanıcı yorumları olumlu değil redmi note pronun, başka markalara yönelmekde fayda var yinede
Efendim Fakat Ya Telefon Bozuk Gelmiş Yada Kendileri Bir Şeyler Becerememiş Yada Hiç Özelliklere Bakmadan Araştırmadan Almış İnsanlar Yani Bildirim Işığı Yok Diye Bürsürü Yerde Söylenmesine Rağmen Bildirim Işığı Yok Diyen Kişiler Var Hatta Always On Screen Açmadan Kitap Okumaya Çalışanlar Ve Açık Kalmıyor Diyenler Bile Var Ben Bİrazcık Daha Yorum Okuyacam Sonrasında Alıp ALmayaağıma Karar Vereceğim.
Yazım Hatalarım İçin Özür Dilerim Kılavyem Bozuk Ve Şuan Kardeşimin Pek De Düzgün Çalışmayan Yedek Kılavyesini Kullanıyorum Ondan Dolayı Hatalar Olabilir.

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Daha önce kullandım ve tavsiye etmiyorum. Satıp A52s 5G aldım. Bana kalırsa mi arayüzü kötü ve kalitesiz. Cihaz kağıt üzerinde iyi dursa da beklenen performansı vermiyor. O fiyata samsung telefonlara bakın derim.

Selamlar,
Aktif olarak Redmi Note 10 Pro kullanıcısıyım. Telefonun kendi uygulamaları içerisinde ki reklamlar sinir bozucu durumda ve alternatif uygulama kurmam gerekiyor. Gelen son güncelleme ile görüşme esnasında ekran kapanmadığı için yüzünüz telefona temas ettiği için mikrofonu kapatabiliyor ve sesiniz karşı tarafa gitmiyor. Isınma ve şarj sorunu şuan için hiç karşılaşmadım. Oyunlarda sosyal medya hesaplarında ve fotoğraf / video çekme özelliklerinde başarılı.
Burada 2 tane arkadaş kullanım deneyimleri paylaşmış. Son karar senin yinede

KS

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Burada 2 tane arkadaş kullanım deneyimleri paylaşmış. Son karar senin yinede
Arayüz Konusunda Redmi Note 8 Kullanıyordu Kuzenim Ve Biraz Deneyimleme Şansım Oldu Açıkçası Şu Güne Kadar Gördüğüm En Derli Toplu Arayüzdü Bundan Dolayı Bana Kolay Geldi Açıkçası.
Reklam Konusunda Zaten Gün Boyu Onca Uygulama Kullanıyorum Pc'de Bile Reklamlardan Kaçamıyorum (Neredeye :D) Orad Da Karşıma Çıksa Pek Fazla Bişey Değişmez Hayatımdan.
Ekran Kapanmama Sıkıntısı Sorun Değil Ben Zaten Telefonlar Konuşurken Sürekli Ekran Kapama Düğmesine Bastıktan Sonra Kulağıma Götüren Biriyim Önceden Kullandığım Bi Telefonda Sıkıntılıydı Tam Olarak Çalışmıyordu Sensör Ordan Kalma Bir Alışkanlık.
Açıkçası Birazcık Yorum Okudum İncelemelerine Bakındım Ve Açıkçası O Kadar Kötü Değil (Kendi Gördüğüm Kadarıyla) Sadece Çok Fazla Kişi Konuşurken Ekran Kapanmamasından Şikayet Etmiş Bide Ekran Açık Kalmamasından (Yorumlarda) Onun Dışında Bir Kaç Kişide Pixel Hatasıdır Teknik Üretim Hatalarıdır Falan Çıkmış Gerisi Bana Teferruat Gibi Geldi Ama Halen Daha Emin Değilim Başka Telefon Öneriniz Var İse Beklerim.

behnankmscu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
60
Arayüz Konusunda Redmi Note 8 Kullanıyordu Kuzenim Ve Biraz Deneyimleme Şansım Oldu Açıkçası Şu Güne Kadar Gördüğüm En Derli Toplu Arayüzdü Bundan Dolayı Bana Kolay Geldi Açıkçası.
Reklam Konusunda Zaten Gün Boyu Onca Uygulama Kullanıyorum Pc'de Bile Reklamlardan Kaçamıyorum (Neredeye :D) Orad Da Karşıma Çıksa Pek Fazla Bişey Değişmez Hayatımdan.
Ekran Kapanmama Sıkıntısı Sorun Değil Ben Zaten Telefonlar Konuşurken Sürekli Ekran Kapama Düğmesine Bastıktan Sonra Kulağıma Götüren Biriyim Önceden Kullandığım Bi Telefonda Sıkıntılıydı Tam Olarak Çalışmıyordu Sensör Ordan Kalma Bir Alışkanlık.
Açıkçası Birazcık Yorum Okudum İncelemelerine Bakındım Ve Açıkçası O Kadar Kötü Değil (Kendi Gördüğüm Kadarıyla) Sadece Çok Fazla Kişi Konuşurken Ekran Kapanmamasından Şikayet Etmiş Bide Ekran Açık Kalmamasından (Yorumlarda) Onun Dışında Bir Kaç Kişide Pixel Hatasıdır Teknik Üretim Hatalarıdır Falan Çıkmış Gerisi Bana Teferruat Gibi Geldi Ama Halen Daha Emin Değilim Başka Telefon Öneriniz Var İse Beklerim.
Sensör sorunu var çünkü xiaomi ile anlaşmalı firma kötü. Daha sonra o firma değişti zatn. Ben uzun araştırmlar sonucu aldım kağıt üzerinde iyi telefon. Kamera standrt 108 mp değil, mod ile 108. Arka kamerda çok sorun yok, normal ve canlı renkler veren bir kamera. Bazı manzara fotoları özellikle çok iyi ancak insan fotoları için aynı beceri yok. Ön kamera ise fiyata göre kötü ve kalitesiz. Bazen kasma yapabilmekte, hatta bazen kamera hata veriyordu açılmıyordu. Yüz tanımanın buga girdiği çok olmuştu bende bu yüzden bu da dezavataj. Hızlı bir telefon ve basit evet ama kalitesiz hissiyatını yaşattığı oluyordu. Hoparlör çok iyiydi, gerçekten başarılıydı. İnstagram bildirimleri bana çok geç gelirdi her ne kadar güç tasarrufu modunu insta için kapaatsam da. Bir şey izlemek için ekran güzeldi, simsiyah ekranda ortada beyazlıkar mevcut olabiliyordu bu da karanlık modun eksiliğinden kaynaklı. Şu an aklıma gelenler bunlar, benim deneyimim bu yönde.

KS

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Sensör sorunu var çünkü xiaomi ile anlaşmalı firma kötü. Daha sonra o firma değişti zatn. Ben uzun araştırmlar sonucu aldım kağıt üzerinde iyi telefon. Kamera standrt 108 mp değil, mod ile 108. Arka kamerda çok sorun yok, normal ve canlı renkler veren bir kamera. Bazı manzara fotoları özellikle çok iyi ancak insan fotoları için aynı beceri yok. Ön kamera ise fiyata göre kötü ve kalitesiz. Bazen kasma yapabilmekte, hatta bazen kamera hata veriyordu açılmıyordu. Yüz tanımanın buga girdiği çok olmuştu bende bu yüzden bu da dezavataj. Hızlı bir telefon ve basit evet ama kalitesiz hissiyatını yaşattığı oluyordu. Hoparlör çok iyiydi, gerçekten başarılıydı. İnstagram bildirimleri bana çok geç gelirdi her ne kadar güç tasarrufu modunu insta için kapaatsam da. Bir şey izlemek için ekran güzeldi, simsiyah ekranda ortada beyazlıkar mevcut olabiliyordu bu da karanlık modun eksiliğinden kaynaklı. Şu an aklıma gelenler bunlar, benim deneyimim bu yönde.
Sensör Sorunu Var Derken Hangi Sensör Anlamadım Eğer Yakınlık Sensörü Diyorsanız Bu Telefonda Öyle Bir Sensör Yok.

Kamera Konusuna Gelecek Olursak Hiçbir Telefondan Mükemmel Bir Fotoğraf Çekmesini Beklediğim Söylenemez Sadece Kumlanma Az Olsun Yeter Ki Çoğunlukla Manzara Vsr Çekiyorum, Kadrajda İnsanlar Neredeyse Asla Olmuyorlar; Ön Kamera Hakkında Konuşacak Olursam Telefon Bozulduğunda Yada Bir Kenara Atıldığı Zaman (Takribi Ömrünü Tamamladığı Zaman) 0Km Olacağını Neredeyse Kesin Bir Şekilde Söyleyebilirim.

Yüz Tanıma Şuana Kadar Hiçbir Telefonda Kullanmadım Kullanmakda İsteyeceğimi Sanmıyorum Keza Kadrajda Olmayı Sevmeyen Bir İnsan Olarak.

Hız Genel Olarak Benim Teknolojik Cihazlarda Aradığım Genel Özelliktir Ki Bu Bağımlılığımdan Dolayı 13-/-15 Yıllık Has Arkadaşlarım Arasındaki Lakaplarımdn Biride "SpeedDevil"'dır.

Kalitesiz Hissiyat Her Telefon Zaman Zaman Yaşatır Bence, Kendince "+" Ve "-" Yönerinden Dolayı; Örnek Vermem Gerekirse Herkez Diğer Bütün Xiaomi Telefolarda Olduğu Gibi Bunda Da Yakınlık Sensörü Olduğunu Sanarak (Araştırmadan) Almışlar Ve Bunun Sonucu Olarak Nerede Bakarsam Bakayım Neredeyse Yorumların Hepsinde Yakınlık Sensörünün Çalışmaması Yada Yokluğundan Yakınılmış.

Hoparlörler Telefonda 3-/-5 Yerde Mi Ne Var Sanırım Gördüğüm Kadarıyla Fakar Stereo Olması Cidden Gereklimiydi Bilemiyorum Biraz Abrtıya Gidilmek İstenmiş Sanırım Xiaomi Birşeyler Test Etmek İstemiş Denebilir Ki Keza Ön Ve Arkada Ayrı Ayrı İşik Şiddetini Ayarlamak İçin konulmuş Sensörden Var Hadi Ön Okey Fakat Arka Neden Hani Diye Soruyor İnsan.

İnstagramda Bildirim Geç Gelmesi Telefonun Desteklemesiyle İnternetle Telefonu Kullanım Şekli İle Vsr Vsr Bir Çok Konu İle Alakalı Olacağından Dolayı Bir Şey Diyemeyeceğim Fakat Karanlık Modda Ekranda Beyaz Yerlerin Kalması O İşte Telefonun Karanlık Modunun Ne Kadar Gelişmiş Olduğu Ve Nerelerde Desteklediği İle Alakalı Bir Şey; Mesela Ben Karanlık Modu Bilgisayarımdaki OperaGX De Kullanıyorum Bazen Ve Onda Bile Oluyor Ki Nerede Olursa Olsun Mükemmel Çalışan Bir Teknoloji Sayılmaz Bu Özellik. Fakat Kendi Uygulamalarınd Vsr De O Beyazlık Kalıyor İse Çok Saçma Olmuş Diyebilirim.

NOT :=: Bİrazcık Xiaomi Fanı Olduğum Söylenebilir Ondan Dolayı Xiaomi Konusundaki Olaylara Birazcık İyimser Yaklaşıyorum (Diğer Konulara Olduğundan Daha İyimser En Azından) Ve Bundan Dolayı "Bu Cihazlar Mükemmel Bir Kere Tmmmı ?!" Gibisinden Birşey Algılanabiliyor Çoğunlukla Fakat Xiaomi'nin De Herkez Gibi Her Firma Gibi Bazı Konularda Hatalı Ve Kusurlu Olduğunun Ben De Farkıdayım Fakat Başta Da Dediğim Gibi Diğerlerine Verdiğim İyimserlikten Birazcık Daha Fazlasını Veriyorum Fanlıktan Dolayı. :censored:

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Hepsiburada ile anlaşmalı firma sorun olucağını zannetmem. İzmir firması ve 9.0 puan değerlendirmesi var. Çoğu telefonlarda da onun yönlendirmesi var. Hayırlı olsun diyelim o zaman bizde.

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Aldığında E-devlet üzerinden IMEI sorgulama yaparak öğrenebilirsin, olumsuz bir durum da iade hakkın olucağı için rahat bir şekilde alabilirsin bence

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri