Xigmatek 240 Sıvı Soğutma Ramlere Değiyor

denizpoyre321

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba dün xigmatek aurora 240 mm sıvı soğutma aldım montajını yaparken radyatör ramlere değdiği için vida yerleri oturmadı çözüm nedir?

Kasa:

Anakart:

Ram:

DARKVENGEANCEONE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Merhaba dün xigmatek aurora 240 mm sıvı soğutma aldım montajını yaparken radyatör ramlere değdiği için vida yerleri oturmadı çözüm nedir?

Kasa:

Anakart:

Ram:
sorun tam olarak nedir vidalarmı ramlara geliyor yoksa radyatörmü radyatörse yükseklik kasaya uymaz radyatörün yeni radyatör ya da kasa alman lazım

KS

denizpoyre321

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ön kanada taksam sıvı soğutmayı diyorum ama önde kasanın kendi fanları var

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Üste hiçbir şekilde olmuyorsa, diğer konuda arkadaşın yaptığı gibi kurabilirsin. Tabi fanlar içeri üfleyecek şekilde:) Foto atmış.

Ekli dosyalar

• IMG-20240128-WA0008 (1).jpg
    IMG-20240128-WA0008 (1).jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 7
KS

denizpoyre321

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
yeni bir full tower kasa siparişi verdim sorun çözüldü

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
870
Zaten kule tipi vardı fakat işlemciye yük bindirdiğim için yetersiz kalıyordu
Hangi kule tipi vardı ? Eğer düşük bir modelse bilemem ama şuanda 1.5k ya 240mm lere yakın veya daha iyi performans veren kule tipi soğutucular alabiliyorsun. Kasa ne aldınız ? Doğru bir tercih yapıp yapmadığınızı merak ettim. Eğer sıvı soğutucuyu iptal etmek istersenizde şu modeli atayım
Çoğu 240mm soğutucudan daha iyi veya yakın performans veriyor.

KS

denizpoyre321

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hangi kule tipi vardı ? Eğer düşük bir modelse bilemem ama şuanda 1.5k ya 240mm lere yakın veya daha iyi performans veren kule tipi soğutucular alabiliyorsun. Kasa ne aldınız ? Doğru bir tercih yapıp yapmadığınızı merak ettim. Eğer sıvı soğutucuyu iptal etmek istersenizde şu modeli atayım
Orijinal soğutucu amd nin zaten kasam eskimişti değiştirecektim bu vesileyle onuda değiştirmiş olacağım

Nuada

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
Xigmatek hangi 240lık modeli aldınız acaba ? Bende de var fakat bunların fanları pwm değil. Sadece kumandadan hızlandırılıyor. Ben ayar yapamadım şahsen. Üretici sayfasında a22x pwm fan diyor ama nedense işlemci sıcaklığına göre ayarlanmıyor. Bendeki model Xigmatek Liquid X 240mm.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
870
Benim önerim sıvı soğutucuyu iade edip kule tipi almanız. Hem paranız boşa gitmez hemde boşuna kasa değişmemiş olursunuz.
4 fanlı önü mesh üste 240mm destekleyen bir kasa alıp geçebilirsiniz. cc560 biraz daha büyük bitfenixe göre. Ekran kartınız 3 fanlı ise cc560 alın.

KS

denizpoyre321

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Xigmatek hangi 240lık modeli aldınız acaba ? Bende de var fakat bunların fanları pwm değil. Sadece kumandadan hızlandırılıyor. Ben ayar yapamadım şahsen. Üretici sayfasında a22x pwm fan diyor ama nedense işlemci sıcaklığına göre ayarlanmıyor. Bendeki model Xigmatek Liquid X 240mm.
Xigmatek aurora 240

Benim önerim sıvı soğutucuyu iade edip kule tipi almanız. Hem paranız boşa gitmez hemde boşuna kasa değişmemiş olursunuz.
4 fanlı önü mesh üste 240mm destekleyen bir kasa alıp geçebilirsiniz. cc560 biraz daha büyük bitfenixe göre. Ekran kartınız 3 fanlı ise cc560 alın.
Bunların ikiside mid tower sanırım bana full tower gerek

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri