Y.d. Telefon H.k.

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
859
Merhaba arkadaşlar yurtdışı bi apple x bulum 5.2k telefon şuan açık ancak kendi pasaportumuza kayıt ettirmeli miyiz yani nasıl bi süreç izlemeliyiz ne kadar süresi kaldığını öğrenebilir miyim

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,492
Merhaba arkadaşlar yurtdışı bi apple x bulum 5.2k telefon şuan açık ancak kendi pasaportumuza kayıt ettirmeli miyiz yani nasıl bi süreç izlemeliyiz ne kadar süresi kaldığını öğrenebilir miyim
Imei caktir pasaport kaydı 5k falan zaten gerek yok caktir imei yi geç

KS

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
859
hocam biraz cahilimde bu konuda imei çaktır derken

KS

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
859
Hocalarım bi el atabilir misiniz

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
iPhone modellerine IMEI atamıyorsun. Satıcıya sor yurtdışı kaydı yapılmış mı IMEI numarasıni iste sorgulat TR kaydı bulunuyor mu. Kaç yıllik telefon Türkiye ye kaydı yapılmıştır eğer kaydı yoksa alma

KS

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
859
iPhone modellerine IMEI atamıyorsun. Satıcıya sor yurtdışı kaydı yapılmış mı IMEI numarasıni iste sorgulat TR kaydı bulunuyor mu. Kaç yıllik telefon Türkiye ye kaydı yapılmıştır eğer kaydı yoksa alma
tamamdır hocam teşekkürler bide hepsi var diyelim aldım sonra her 6ayda bir yeniden simi açtırmak için bişey yapmam gerkecek mi yoksa hiçbişey yapmadan kullanabilecek miyim

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Kayıtlar sadece bir kere yapılır. Sadece Corona zamanı devlet tolerans tanışmıştı o da bitti. 6ay da bir şu zamanda bir sim açtırma yok 1 kere yapılıyor ömür boyu kalıyor. Biraz karışık işler bide çok farklı bilgiler dolanıyor insanın kafası karışıyor.

KS

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
859
Kayıtlar sadece bir kere yapılır. Sadece Corona zamanı devlet tolerans tanışmıştı o da bitti. 6ay da bir şu zamanda bir sim açtırma yok 1 kere yapılıyor ömür boyu kalıyor. Biraz karışık işler bide çok farklı bilgiler dolanıyor insanın kafası karışıyor.
tamamdır hocam cevaplarınız için teşekkürler aldıktan sonra hiç bişey yapmayacağım yani

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
tamamdır hocam cevaplarınız için teşekkürler aldıktan sonra hiç bişey yapmayacağım yani
Telefonun imeisini sorgula eğer Türkiye de kayıtlı çıkarsa bir sorun olmaz. 2-3 sene önce kayıt yapıldıysa sorun olmaz. Sorguladıktan sonra simini tak SMS internet aramayi dene yine de

Edin Dzeko

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
328
Eğer adam kayıt yaptıysa bir şey yapmanıza gerek yok. Ama kayıt yapmadıysa yurtdışına girip çıkıp 6k kayıt ücreti vermeniz gerekiyor.

KS

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
859
Eğer adam kayıt yaptıysa bir şey yapmanıza gerek yok. Ama kayıt yapmadıysa yurtdışına girip çıkıp 6k kayıt ücreti vermeniz gerekiyor.
tamamdır hocam
Telefonun imeisini sorgula eğer Türkiye de kayıtlı çıkarsa bir sorun olmaz. 2-3 sene önce kayıt yapıldıysa sorun olmaz. Sorguladıktan sonra simini tak SMS internet aramayi dene yine de
herkezin cevapları için çok teşekkürler

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892

Buradan sorgulayabilirsin. Sorgulama yaptığında ithal telefon kayıt diye çıkıyordu galiba.

KS

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
859

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Rica ederim :) kaydı olmayan telefon da böyle çıkıyor

Ekli dosyalar

• IMG_20230623_015519.jpg
    IMG_20230623_015519.jpg
    128 KB · Görüntüleme: 8

Edin Dzeko

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
328
Rica ederim :) kaydı olmayan telefon da böyle çıkıyor
Reis sana da bir şey sorayım, benim bir arkadaşım var, abisi Fransa da Paris de yaşıyor. Ve oradan Apple indirimi mi ne varmış 12 pro Maxi 500 euroya falan getiriyor (sanırım sıfır kapalı kutu cihaz) bu ne kadar doğru? Ve çoğu telefonda böyle. Satışını yapmıyor ama tanıdıklar isterse getiriyor.

Kardeşine de telefon getirecek ama ben bu kadar ucuz olmasına şaşırdım. Hatta bana dedi telefon alacağın zaman bana söyle sana halledelim. En yakınımızda ki ucuz iPhone satan ülke Gürcistan orada bile bu kadar ucuz değil.

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Reis sana da bir şey sorayım, benim bir arkadaşım var, abisi Fransa da Paris de yaşıyor. Ve oradan Apple indirimi mi ne varmış 12 pro Maxi 500 euroya falan getiriyor (sanırım sıfır kapalı kutu cihaz) bu ne kadar doğru? Ve çoğu telefonda böyle. Satışını yapmıyor ama tanıdıklar isterse getiriyor.

Kardeşine de telefon getirecek ama ben bu kadar ucuz olmasına şaşırdım. Hatta bana dedi telefon alacağın zaman bana söyle sana halledelim. En yakınımızda ki ucuz iPhone satan ülke Gürcistan orada bile bu kadar ucuz değil.
Çok iddialı fiyat görmeden inanmam. iPhone 12 64gb 809€ Fransa da çalışan indirimi desen %10-15 oluyor belki Fransa'da daha pahalıdır ama o kadar fazla sanmam. Kupon falan çözüyordur biyerlerden herhalde. Apple kendi sitesinden 500€ alma ihtimali yok anca mediamarkt gibi yerlerden kuponla olabilir

Edin Dzeko

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
328
Çok iddialı fiyat görmeden inanmam. iPhone 12 64gb 809€ Fransa da çalışan indirimi desen %10-15 oluyor belki Fransa'da daha pahalıdır ama o kadar fazla sanmam. Kupon falan çözüyordur biyerlerden herhalde. Apple kendi sitesinden 500€ alma ihtimali yok anca mediamarkt gibi yerlerden kuponla olabilir
Dedi abimin %40 falan indirimi mi ne var ondan kafam karıştı. 14 pro max 30 A geliyor. 1200 1100 euro civarlarına.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri