Yan Binadan Internet Çekmek!

MercimekAhmet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Merhaba Arkadaşlar,

Evimde 8 mbps internet var. Yan binadaki akrabam ile ortak internet almak istiyoruz. Onlarda fiber alt yapı var bizde yok. Onların evine modem kurulumu yapıldıktan sonra 30 metrelik bir kablo ve bir router ile İnterneti bizim eve taşımak mümkün müdür? Ve bu işlem suç mudur? Turknete geçmek istiyoruz. Router olarak bu cihaz uygun mudur? Olursa ne kadar bir veri kaybı yaşarız? 100 mbps paket kullanacağız.

Moderatörün son düzenlenenleri:

TÜRK YILDIZLARI

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
44
Neden suç olsun Allah allah. Çek istediğini yap kimse birşey yapamaz. Cat6 kablonu da al ama zaten ucuz birşey 30 m 70 tl falandır. Kaliteli al dış etkenler den zarar görmesin. Sonra da güzel güzel kullan. Hayırlı olsun

KS

MercimekAhmet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Ve bu şekilde bağlantı yaptığımda yüzde ne kadar verim kaybı olur, routerdan da kablo çekip kasaya başlayacağım. Bilgisayardaki verim benim için daha önemli.

TÜRK YILDIZLARI

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
44
Ve bu şekilde bağlantı yaptığımda yüzde ne kadar verim kaybı olur, routerdan da kablo çekip kasaya başlayacağım. Bilgisayardaki verim benim için daha önemli.
Bildiğim kadarıyla cat6 kablosunda kayıp çok az yaşanır. Ama routerdan pc ye ethetnet kablosuyla bağlanacaksan onu bilemiyorum kardeşim denemedim

KS

MercimekAhmet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Wifi ile de bağlanabilirm en yüksek ne kadar hız alırsam o şekilde bağlanacağım. Gönderdiğiniz linkteki ürün iyi midir kötü yorumları da var da
Bildiğim kadarıyla cat6 kablosunda kayıp çok az yaşanır. Ama routerdan pc ye ethetnet kablosuyla bağlanacaksan onu bilemiyorum kardeşim denemedim

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Selamlar,
Kabloyu dışarıdan çekeceğiniz için dış etkenler konusunda alternatif bir çözüm yoksa fazla para verip kaliteyi yükseltmeye değmez. Malum hava koşulları ve dış etkenler nedeniyle kablonun ömrü kısalacaktır. Çekeceğiniz kabloyu direk pc'ye bağlayarak kablolu kullanmanızı öneririm. Ayrıca arkadaşların da belirttiği gibi router ile de ev içerisinde interneti paylaşabilirsiniz. 30 metrede gözle görünür bir veri kaybı yaşamazsınız.

KS

MercimekAhmet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
KS

MercimekAhmet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Selamlar,
Kabloyu dışarıdan çekeceğiniz için dış etkenler konusunda alternatif bir çözüm yoksa fazla para verip kaliteyi yükseltmeye değmez. Malum hava koşulları ve dış etkenler nedeniyle kablonun ömrü kısalacaktır. Çekeceğiniz kabloyu direk pc'ye bağlayarak kablolu kullanmanızı öneririm. Ayrıca arkadaşların da belirttiği gibi router ile de ev içerisinde interneti paylaşabilirsiniz. 30 metrede gözle görünür bir veri kaybı yaşamazsınız.
Aslında kabloyu direkt çekip o şekilde kullanmak istiyorum fakat bu İnternete diğer cihazlardan da baglanacagim. Bunun için eğer çok veri kaybı olmazsa bir routera bu kabloyu bağlayıp, routerdan ethernet kablosu ile bilgisayara bağlantı yapacağım. Çok anladığım konular değil yanlış bir şey yazdıysam affola.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri