Yardımınıza İhtiyacım Var Arkadaşlar

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Herkese merhaba, arkadaşlar işletim sistemi olarak ben '' Windows 11 '' Kullanıyorum lakin bazı oyunlarda çok fazla hata almaya başladım bu yüzden '' Windows 10 ' a '' Geçmeyi düşünüyorum. lakin şöyle bir sorunum var benim Bilgisayarın içindeki dosyalar silinmesini istemiyorum elimde'de '' Taşına Bilir Sabit Disk Yok '' maalesef, Flash Beleğim var lakin oda 16GB ve tüm dosyalara yetmiyor boyutu Dosyalarım silinmeden Format atma gibi bir şansım var mi? acaba benim arkadaşlar..​

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,959
Windows 10 kurulum USB'sini tak.
Format erkranında C sürücüsü seç ve İlerle de.
Eski dosyaların Windows.old içine taşınacak.
10'u kurunca Windows.old içinden dosyalarını taşıyabilirsin.

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Windows 10 kurulum USB'sini tak.
Format erkranında C sürücüsü seç ve İlerle de.
Eski dosyaların Windows.old içine taşınacak.
10'u kurunca Windows.old içinden dosyalarını taşıyabilirsin.
Kardeşim , peki windows11 ile alakalı bir dosya veya başka bir şey kalır mı? böyle yapınca..

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Selamlar,

Bilgisayarım > Yönet > Disk Yönetimi > kısmında C sürücüsünü seçip disk'i küçült işlemi yapın. Disk'inizde ne kadar boş alan var ise ( Örn: 100Gb siz 90 Gb seçin ) siz bir miktar azını seçip küçültme işlemini bitirin. C disk'iniz 2'ye bölünmüş olur. Silinmesini istemediğiniz dosyalarını - yedeklerinizi oluşturmuş olduğunuz bu ikinci diske atarsınız. Daha sonra ki işleminiz ise formatlama kısmında sadece C'yi biçimlendirmek olur.

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
O zaman C diskinden alan ayırıp dosyaları oraya atın. Formatdan sonra tekrar C diskiyle birleştirirsiniz o alanı.
Teşekkür Ederim

Selamlar,

Bilgisayarım > Yönet > Disk Yönetimi > kısmında C sürücüsünü seçip disk'i küçült işlemi yapın. Disk'inizde ne kadar boş alan var ise ( Örn: 100Gb siz 90 Gb seçin ) siz bir miktar azını seçip küçültme işlemini bitirin. C disk'iniz 2'ye bölünmüş olur. Silinmesini istemediğiniz dosyalarını - yedeklerinizi oluşturmuş olduğunuz bu ikinci diske atarsınız. Daha sonra ki işleminiz ise formatlama kısmında sadece C'yi biçimlendirmek olur.
Kesin işe yarar mı? dostum bu Peki dosyalar silinmez Dimi?

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Teşekkür Ederim

Kesin işe yarar mı? dostum bu Peki dosyalar silinmez Dimi?
Disk küçültme işlemi C diskinizin boşta kalan kullanılmayan alanını ayırmaktır. Yeni oluşturacağınız sürücü ( D sürücüsü ) içerisine dosyalarınızı atın. Az önce yukarıda da belirttiğim gibi format işlemi esnasında sadece C diskini biçimlendirirseniz d sürücüsü içerisinde ki dosyalarınıza bir zarar gelmez. Evet bu işlem işe yarar ve dosyalarınız silinmez.

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Disk küçültme işlemi C diskinizin boşta kalan kullanılmayan alanını ayırmaktır. Yeni oluşturacağınız sürücü ( D sürücüsü ) içerisine dosyalarınızı atın. Az önce yukarıda da belirttiğim gibi format işlemi esnasında sadece C diskini biçimlendirirseniz d sürücüsü içerisinde ki dosyalarınıza bir zarar gelmez. Evet bu işlem işe yarar ve dosyalarınız silinmez.
Hocam ama bende " D Disk " yok tek C Disk var yani tek bir SSD var 250GB ' lik.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
Eğer silinmesini istemediğiniz dosya boyutu kadar diskte boş alan yoksa, gözden çıkardığınız programları veya silebileceğiniz dosyaları silip diskte alan açabilirsiniz. Boş alan kadar D diski oluşturursunuz.
Hocam ama bende " D Disk " yok tek C Disk var yani tek bir SSD var 250GB ' lik.
Diski ikiye bölüyorsunuz. Sanal disk. Böylece sadece C diskteki Windows'a format atarken D diske dokunmamış oluyorsunuz.

KS

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Eğer silinmesini istemediğiniz dosya boyutu kadar diskte boş alan yoksa, gözden çıkardığınız programları veya silebileceğiniz dosyaları silip diskte alan açabilirsiniz. Boş alan kadar D diski oluşturursunuz.

Diski ikiye bölüyorsunuz. Sanal disk. Böylece sadece C diskteki Windows'a format atarken D diske dokunmamış oluyorsunuz.
Anladım dostum teşekkür ederim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri