yavaş internet

Can Yaşar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
arkadaşlar yeni yapıya taşındık 5 aydan sonra internet baglandı yeni direk dikildi yeni kablolar vs     esi internetim yavaş ttneti aradım arıza kaydı oluşturdu bugün öylen ekip gelmiş beni aradı abijim biz ankastreye baktık internet hızın çok eyi 8 megapit alıyorsun dedi senin daire içinde sıkıntı var dedi kablona baktır dedi  abi dedim benim paket 16 mb 8 mb bile az degilmi dedim olan bu dedi yükseltirsem baglantında kopma olur kaldırmaz dedi  eve geldim internet hızım 2 mb sizce kabloyla ilgili bi sıkıntı olsa  eve kadar internet nasıl gelsin bunla alakalı bişe varmı ? yoksa tipik ttnet bahanelerimi yoksa elit hizmet çagıracagım ondada para istiyorlar halbuki buranın altyapısı 19 mb ye kadar destekliyor

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Siz 16 mb de ısrarcı olun koparmı kopmaz mı ,bi görün bakalım. Denemeden bu işler anlaşılmaz.

KS

Can Yaşar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
met 61' Alıntı:
Siz 16 mb de ısrarcı olun koparmı kopmaz mı ,bi görün bakalım. Denemeden bu işler anlaşılmaz.

yav baba bunlar adamı kanser eder 4 defa elit ekip istedim modem kurulumu için gelipte kurmadılar biz aşagıdan bagladık kabloyu dediler bi gittim baglamamışlar 4 saat kendim ugraştım öyle buldum kabloları 12 tane cat5 kablo var içlerindede 5 tane ince kablo var tek tek deneye deneye ben buldum ölçü aleti olsa 2 dk da bulurdumda yoktu işte ::(   ve 16 da ısrar edecem arıza kaydı çıksın

ve dedigim gibi evdeki kablomda bi sıkıntı olsa şimdiye kadar kopmaksızın internet alabilirmiydim bence hayır ama adam ısrar ediyor senin kabloda bişe var diye arılar yuva yapmış kablonun üstüne balmı damlamış hızı yavaşlatıyor anlamıyorumki

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Ben TÜRK TELEKOM da çalışıyorum bu konuda sana yardımcı olayım.Bir türk telekom bayiisine gidip evime internet bağlattım bunu ekiplerin kurmasını istiyorum diye başvur.Seni ya müşteri hizmetlerine yönlendiricek yada oradan işlemi halledecek.Eğer farklı bir durum olursa buraya yazman yeterli yardımcı olmaya çalışırım.....

sesegel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Ben TÜRK TELEKOM da çalışıyorum bu konuda sana yardımcı olayım.Bir türk telekom bayiisine gidip evime internet  bağlattım bunu ekiplerin kurmasını istiyorum diye başvur.Seni ya müşteri hizmetlerine yönlendiricek yada oradan işlemi halledecek.Eğer farklı bir durum olursa buraya yazman yeterli yardımcı olmaya çalışırım.....

Hocam Türk Telekomda taahütlü internetimiz var bu akk olayı bizi de etkileyecek mi ?

KS

Can Yaşar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İnternetimi bağladım ve internetide kurmaya gelmiyorlar 3 defa gittim sıkıntım şu internetim yavaş ekip gelip aşşagı kutudan ölçüm yapmış internet hızın iyi diyor 8 mbps alıyorsun diyor ben yukarıda 3 mbps zorlana alıyorum ve 8 mb de gelse oda az

KS

Can Yaşar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Adresini bana özelden iletirmisin en ince detayına kadar yarın sistemden kontrol edeyim

öncelikle teşekkür ederim adana sarıçam yeni mahalle atatürk caddesi   bina no 84 sadece 84-a-b-c degil   kapı no da 9    ve kabloda bi eziklik filan varsa internetin yavaş gelme ihtimali yaparmı

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Kablo da etkiler tabiki şimdi alt yapını kontrol ediyorum

Alt yapını kontrol ettim VDSL alt yapı bulunuyor.80 mbps ye kadar destekli ancak bölgende port yok Türk Telekom bayisine gidip port başvurusunda bulunman gerek

KS

Can Yaşar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu port olayı nasıl olacak peki nasıl başvuruda bulunacagım yada apartmandan imza toplasam daha etkili olurmu

KS

Can Yaşar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Kablo da etkiler tabiki şimdi alt yapını kontrol ediyorum

Alt yapını kontrol ettim VDSL alt yapı bulunuyor.80 mbps ye kadar destekli ancak bölgende port yok Türk Telekom bayisine gidip port başvurusunda bulunman gerek

hocam geç yazıyorum ama port nedir nasıl çalışır kısa bi özet geçermisin bu port u nasıl talep edebilirim internet hızım şuan 12 mbps ve yetmiyor açıkçası oyunlarda çok ping var cs go yu zar zor ayarlarla 160 dan 100 küsüre düşürebildim  ama rainbow six 6 hayla 140 160 pingde oynatıyor indirme hızı 12 mbps ama yükleme yavaş ne yapmam gerekir benim nasıl bi yol izlemeliyim bide bu cmd den tracer diye bişe atıyorlarmış hangi yolu izliyor diye bunu nasıl yaparım biliyorsanız tabi

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri