Yayın Sektöründe Nasıl Ilerlenir Tavsiye Ipuçu

Sergen--t

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhabalar 1aylık Kısa sürede 100 takipçi ve ortalama 2.6 izlenmeye sahip oldum fakat Yayınlarım genel olarak 2-3 arası git gel yapıyor Kendi Tarzımda İstediğim oyunları oynarkene arkada yayını açık Bırakıyorum Genelde olarak Sohbet dönmüyor Oynadığım oyun valorant olunca izleyen kısım artıyor fakat sadece valorant yapmakta bana saçma geliyor günde 4saat yayın yapıyorum düzenli şekilde Önerisi olan varsa gerçekten dinlemek ve tavsiye almak isterim veya bir taktiği varsa Onuda bilmek isterim Yayın yaptığım platform twitch

dusthizm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Merhabalar 1aylık Kısa sürede 100 takipçi ve ortalama 2.6 izlenmeye sahip oldum fakat Yayınlarım genel olarak 2-3 arası git gel yapıyor Kendi Tarzımda İstediğim oyunları oynarkene arkada yayını açık Bırakıyorum Genelde olarak Sohbet dönmüyor Oynadığım oyun valorant olunca izleyen kısım artıyor fakat sadece valorant yapmakta bana saçma geliyor günde 4saat yayın yapıyorum düzenli şekilde Önerisi olan varsa gerçekten dinlemek ve tavsiye almak isterim veya bir taktiği varsa Onuda bilmek isterim Yayın yaptığım platform twitch
Bence tiktoktan başla güzel bir kitle toplarsın sonra twitche çekersin hem tiktokta Live studio var onu indirerek çok akıcı yayınlar yapabiliyorsun oba streamlabs gibi uygulamalarla uğraşmanada gerek kalmıyor ben geçenlerde deneme yayını açtım yayın internetin kötü olsa bile akıclıpını bozmuyor ve yayınlar hayvan gibi izleniyor ben 23 dakikalık yayında 500 takipçim var aktif izleyici 15 flndı ama toplam izlenme 350 flndı daha işim olduğu için yayını kapattım yoksa devam ederdim. Başka bir fikir olarakta Instagram'da bir sayfa açarsın orada yayınında olan komik kesitleri veya valoda ace attınmu fln paylaşırsın her türlü kitle çekersin tanıdığımız çoğu yayıncı o vesile ile ünlü oldu. Son tavsiyem ise arkanda güçlü bilindik tas*klı biri olacak. SAYGILAR.

KS

Sergen--t

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hocam güzel Tavsiyeler Düzenli olarak yayın kesit atıyorum instagram tiktok/ youtube gibi platformlara Arkamda hiç bilindik tanıdık yok

dusthizm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Bence tiktoktan başla güzel bir kitle toplarsın sonra twitche çekersin hem tiktokta Live studio var onu indirerek çok akıcı yayınlar yapabiliyorsun oba streamlabs gibi uygulamalarla uğraşmanada gerek kalmıyor ben geçenlerde deneme yayını açtım yayın internetin kötü olsa bile akıclıpını bozmuyor ve yayınlar hayvan gibi izleniyor ben 23 dakikalık yayında 500 takipçim var aktif izleyici 15 flndı ama toplam izlenme 350 flndı daha işim olduğu için yayını kapattım yoksa devam ederdim. Başka bir fikir olarakta Instagram'da bir sayfa açarsın orada yayınında olan komik kesitleri veya valoda ace attınmu fln paylaşırsın her türlü kitle çekersin tanıdığımız çoğu yayıncı o vesile ile ünlü oldu. Son tavsiyem ise arkanda güçlü bilindik tas*klı biri olacak. SAYGILAR
Hocam güzel Tavsiyeler Düzenli olarak yayın kesit atıyorum instagram tiktok/ youtube gibi platformlara Arkamda hiç bilindik tanıdık yok
O zmn tiktoktan devam orada takipçi kasmakta kolay istersen setupun videosunusa paylaş iyi izleniyor onlar 😁

KS

Sergen--t

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
tiktokta 1000takipçi sahip olmak gerekiyor Twitch ve kick üzerinde yayın yapmak istiyorum diğer platformları sadece Kesit atmak için kullanıyorum

kcrasco

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
twitch çok para kesiyor diye kick daha az komisyonla girdi sektöre. yayıncıların bir kısmı da o yüzden oraya kaydı. bir de bu kredi kartıyla bit atıp para alma olayları olmuştu geçen sene. o da biraz darbe vurdu. yapabiliyorsan aynı anda yayın yap. sanırım obs türü programlardan bazıları aynı anda yapabiliyor yayını. zaten sohbet yok ya da çok az olduğu için yetişememe durumu olmaz. ilerleyen zamanlarda gerekirse 1 gün orda 1 gün diğerinde açarsın vs.

KS

Sergen--t

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Tavsiyeni dinliyeceğim fakat Moderatör arkadaşın Neden böyle dediğinide merak etmedim değil

kcrasco

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
instagram benzeri uygulama çıktı diyelim, hangisinde daha fazla kullanıcı olur. tabi ki instagram 'da. twitch bu işin öncüsü. belli oturmuş kitle var. kick'i sadece bu işi yapan ilgili olan ya da izleyenler bilir duymuştur öyle düşün.

youtube'u sor 60 yaşındaki amca da bilir. vimeo dailmotion vs. sor yarısı bakar bu ne diye. hızlı kitle toplamak için pc de elveriyorsa ( 2 yayın kasar mı ekstra bilmiyorum ) twitch + kick ya da youtube yapabilirsin. zamanla oturursa kendi platform seçersin artık burdayım vs. diye

KS

Sergen--t

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Twitch Kalıplaşmış bir platformuş gibi geliyor orada yaparım sizin dediğiniz çift yayını yaparım pc elveriyor fakat 2li yayın yaptığımdada Kaliteli Bir eklenti olması gerekiyor Öbür türlü restream gerçekten obsde paneli çok kötü

kcrasco

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
senin gibi küçük ama düzgün yayın yapan kişiler bul onları da takip et. yayın sonlarında mutlaka baskın at onlara. onlar da sana karşılık verir konuşursun. oralardan da üçer beşer takipçi gelir illa izlemese de sürekli.

kendimden örnek vereyim sanki benmişim gibi o yayıncı.

bana baskın yaptın 5 kişi geldi. sen yayın açtığında görürler ana sayfada biraz bakar eder, ben yayına girince bana geçebilir ama ben yoksam bi göz atar belki senin tarzını çok sever sende daha fazla zaman geçirir. en azından az da olsa izlenme süren takipçin yayın başı tekil izlenmen artar 1 er dakika baksalar bile her yayınına.
oynamayı sevdiğin bir kaç oyun varsa profil kısmına pazartesi valo salı cs çarşamba rastgele yayın vs. yazabilirsin. gören aa salı cs izlerim der gelir belki. bir kaç oyun kitlesinden farklı takipçi çekersin. ne bilim şuan euro 24 var maç sonu muabbeti vs. goygoya gelen bile olabilir bakarsın duruma göre. ne bilim sezonda derbi var derbi yayını vs. maç saatlerini dikkate al bir kitle onları izliyor sonuçta bu ara.

KS

Sergen--t

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Doğrudur Benim Yalan yok Küçüklükten beri futbola merakım var fakat Zamanında hiç futbol izleme terimleri öğrenme şansım olmadı anca editlerden görüyorum Bu sıralar merakım gitgide bitti Futbol sorsalar Enai gibi bakarım ekrana fakat Fikrim varsa Söylerim

kcrasco

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20

fm kariyer yapıyor bu arkadaş mesela. düzgün de eleman buna benzer kişilere de baskın yapsan yayında x 30 kişiyle baskın yaptı teşekkürler vs. der reklamın olur. fm yayın yapmıyorsan benzer valo yayını yapana atarsın mesela.
twitch + youtube yapıyor bu mesela senelerdir.

KS

Sergen--t

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Daha çok valorant cs apex lol /feign among us Vb toplu veya Arkadaş çevresi ile giriyorum yayınlardada

dusthizm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Birde twitch mi kick mi daha mantıklı Sizce
Arkadaş kick daja fazla verir demiş ama senin kickten yapman saçmalık çünkü Twitchte abonelik 11tl (mobilde) pcde(40tl) kickte abonelik 150 TL sence mantıklı düşün kimse yeni bir yayıncıya direk gelip 150tl abone olurmu olmaz tabiki ama Twitchte 11 TL kimseye koymaz bir baktın biri geldi tak diye 15 abonelik attı. 15 abonelik kickte 1 aboneliğe denk ama şöyle bir konu var kickin belirli kuralları var yayında toplam bu kadar mesaj yazılsın 30 günde sürekli yayın aç gibisinden sonra kick bir şeyi açılıyordu ama hatırlamıyorum yaptığım yayın sonu direk sana para veriyor. Mesel erayı fln tanırsın onlar yayın yapıyor 10 saat fln 10 saat sonunda kick diyorki bu yayından kazanc7n bu kadar gibisinden youtubedeki izlenmeden para kazanma gibi bişey yani. Bu arada yayıncı adın ne takip fln edelim destek olalım.

kcrasco

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
bak kick'e hiç girmedim duymuştum ama abonelik fiyatını bilmiyordum. doğru söylüyor twitch + youtube en iyisi o zaman. ayrıca amazon prime'lıysan her ay 1 abonelik alabiliyorsun ücretsiz öyle hatırlıyorum. yani amazon prime'ını bile sende kullansa cebinden para cıkmadan üye kazanırsın.

KS

Sergen--t

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Arkadaş kick daja fazla verir demiş ama senin kickten yapman saçmalık çünkü Twitchte abonelik 11tl (mobilde) pcde(40tl) kickte abonelik 150 TL sence mantıklı düşün kimse yeni bir yayıncıya direk gelip 150tl abone olurmu olmaz tabiki ama Twitchte 11 TL kimseye koymaz bir baktın biri geldi tak diye 15 abonelik attı. 15 abonelik kickte 1 aboneliğe denk ama şöyle bir konu var kickin belirli kuralları var yayında toplam bu kadar mesaj yazılsın 30 günde sürekli yayın aç gibisinden sonra kick bir şeyi açılıyordu ama hatırlamıyorum yaptığım yayın sonu direk sana para veriyor. Mesel erayı fln tanırsın onlar yayın yapıyor 10 saat fln 10 saat sonunda kick diyorki bu yayından kazanc7n bu kadar gibisinden youtubedeki izlenmeden para kazanma gibi bişey yani. Bu arada yayıncı adın ne takip fln edelim destek olalım.
Hocam Kanalın Adı twitch-kick rQuezar Dün 2 platformdada yayın açtım aynanda Kickde 1 kisi katıldı twitchde 3 kisi katıldı yeni şekilde Ortalam 2.3 izlendi öyle takılıyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri