Soru Yazılım Nasıl Öğrenilmeli

KNGGME

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar ben yazılım mühendisi olmak istiyorum fakat yazılımla ilgili gram bilgim yok ne yapmalıyım, ne tavsiye edersiniz?

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
Arkadaşlar ben yazılım mühendisi olmak istiyorum fakat yazılımla ilgili gram bilgim yok ne yapmalıyım, ne tavsiye edersiniz?
youtube kanallarından eğitim vidoelarını izleyebilirsin ilk önce yazılım dilini secip onu ögrenmen gerek

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Sana kimse bişey ogretmiyor dostum. Ne okulda ne başka bı yerde. Çok ciddiyim. Sana çok az temel mantığı söylüyor ve geri kalanı bir şekilde sen öğrenerek sağ sola sorarak internetten vs vs zaman harcayarak emek vererek öğreniyorsun. YouTube videosu izleyerek temelini öğrenebilirsin ama herkes yazılım şuan çekici etkileyici kulağa hoş geliyor ve parası iyi diye söylüyor ya da seçiyor. Kesinlikle kararını vermeden 1ay uğraş öğrenmeye çalış zorluk derecesini anla. YouTube dan C C# C++ Java bunlara göz at öğrendiklerinle bişey yapmaya çalış.

Mkann

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
681
yazılım 1 senede öğrenilcek bişey değil iyi bir düzeye gelmek içn çok seneni harcaman gerekiyor

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
Sana kimse bişey ogretmiyor dostum. Ne okulda ne başka bı yerde. Çok ciddiyim. Sana çok az temel mantığı söylüyor ve geri kalanı bir şekilde sen öğrenerek sağ sola sorarak internetten vs vs zaman harcayarak emek vererek öğreniyorsun. YouTube videosu izleyerek temelini öğrenebilirsin ama herkes yazılım şuan çekici etkileyici kulağa hoş geliyor ve parası iyi diye söylüyor ya da seçiyor. Kesinlikle kararını vermeden 1ay uğraş öğrenmeye çalış zorluk derecesini anla. YouTube dan C C# C++ Java bunlara göz at öğrendiklerinle bişey yapmaya çalış.
adamların amacı zaten sana sadece ne yapacagını söylüyor ve hangi dili ögrenmek istiyorsun hepsini ögretiyor geri kalanı senin günde 1 2 saat pratik yapıcaksın sart o

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
yazılım 1 senede öğrenilcek bişey değil iyi bir düzeye gelmek içn çok seneni harcaman gerekiyor
1 yılda gayet öğrenilir (alana göre değişir)

İlk önce biraz araştır ve alanını belirle, web, oyun, yapay zeka vs. Her alanın dili var. Kaynak çok.

Mkann

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
681
1 yılda gayet öğrenilir (alana göre değişir)

İlk önce biraz araştır ve alanını belirle, web, oyun, yapay zeka vs. Her alanın dili var. Kaynak çok.
Arkadaşım şuan yıllardır yazılım ile uğraşıyor hala üst düzey değil

Arkadaşım şuan yıllardır yazılım ile uğraşıyor hala üst düzey değil
Örnek olarak sıfırdan bir sana oyun serveri açar ama hatalar çıkar hatasız olarak bahsediyorum

Ahmetzkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
73
İlk önce sevip sevmediğine karar ver sonra algoritma sonra dil.

ertann83

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Önce algoritma eğitimi almanızı tavsiye ederim. Tüm programlama dillerinin ortak özellikleri olan degisken koşullu ifadeler, döngüler, diziler, fonksiyonlar vb. Bunları en iyi şekilde ne zaman ve nerede kullanmanız gerektiğini algoritma eğitimi ile alabilirsiniz. Udemy de çok güzel algoritma egitimi kursları var tavsiye ederim. Doğrudan programlama eğitimi ile bu saydıklarımın nasil kullanıldığını öğrenebilirsiniz fakat problemin hangi aşamasında kullanmanız gerektiğini öğrenmeniz cok fazla zaman alacaktır. Bu yüzden programlama dili öğrenmeden once mutlaka algoritma eğitimi alın. Zaman kaybı olarak görmeyin algoritmayı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri